Peklo / Hlavní zprávy / Brunnerova hra se zlepšuje, proti Tampě se blýsknul vítěznou brankou

Brunnerova hra se zlepšuje, proti Tampě se blýsknul vítěznou brankou

Švýcarský útočník Damien Brunner se zvedá, proti Tampě Bay rozhodl vítěznou brankou o výhře 3:0.

Vstřelil první gól zápasu ve 36. minutě. Po “velmi dobré přihrávce” od Gelinase přebruslil obránce Gudase a Carlea, přehodil si puk z bekhendu na forhend a překonal Lindbäcka.

“V dnešní NHL se to tak často nestává, že máte prostor ve středním pásmu a můžete takto zrychlit,” řekl Brunner v rozhovoru pro deník The Record. “Gelly mi skvěle nahrál.”

“Viděl jsem, že se otáčí a že má rychlost,” vysvětlil Gelinas, proč ihned nahrál. “Nevěděl jsem, že bude mít tolik prostoru, kolik měl. On na mě ale zakřičel, že má prostor a mojí prací bylo jen mu nahrát.”

Brunner dal sedmý gól v sezoně a třetí v posledních třech zápasech. Předtím sedmnáctkrát v řadě neskóroval. Jeho forma se tak lepší, což Devils potřebovali.

Tuto branku dal možná i díky sebedůvěře, kterou si vydobil dvěma zásahy v utkání s Columbusem.

“Cítím se pohodlněji s pukem,” potvrdil.

Přesně tuto hru od Brunnera Devils očekávali. Tu hru, díky které ho v září podepsali.

“Vypadá, jako ten hráč v tréninkovém kempu,” chválí jeho momentální práci DeBoer. “I defenzivně je velmi dobrý, což mu umožňuje hrát více a on je za to odměněn ve vstřelených gólech.”