Peklo / Hlavní zprávy / Proti Anaheimu získali Devils jeden bod, přesto ale měli na dva

Proti Anaheimu získali Devils jeden bod, přesto ale měli na dva

Ďáblové podlehli Anaheimu 2:3 v prodloužení. Zároveň ale věděli, že měli na dva body.

Za pochvalu ale jeden bod stojí. Proti jednomu z nejlepších týmů letošní NHL to dotáhli podruhé do prodloužení. 20. listopadu z toho byla výhra 4:3, tentokráte ale prohra.

Ducks tak vyhráli posedmé v řadě a chybí jim jediný bod na lídra celé ligy, na Chicago. Devils získali pět z možných šesti bodů v posledních třech utkáních a už jim tak chybí pouze bod na místo v play-off. Přesto ale po zápase nebyli příliš spokojení.

“Chtěli jsme ten druhý bod,” řekl zklamaně Andy Greene v rozhovoru pro deník The Record. “Opravdu chtěli. Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Ale oni jsou skvělý tým a my získali bod. Musíme na to zapomenout a připravit se na zápas ve Washingtonu.”

Trenér Peter DeBoer označil za hlavní moment zápasu první třetinu. Devils téměř celou první dvacetiminutovku svého soupeře přehrávali, ale několik šancí nevyužili. Michael Ryder a Adam Henrique trefili dokonce tyčku.

“Je to jeden z dvou nebo tří nejlepších týmů v NHL,” ví DeBoer. “Myslím, že hlavní rozdíl byl v první třetině. Trefili jsme dvě tyče. Kdybychom dali dva góly, trochu by nás to uklidnilo, oni pak totiž ve druhé a třetí třetině tlačili. Viděli jste jejich velikost, sílu a důkladnost ve hře. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci, když jsme dovedli zápas do prodloužení. Potřebovali jsme akorát dát více gólů v první třetině.”

Bod vybojovali Devils gólem na 2:2, který v přesilové hře vstřelil Andy Greene. Skvělou přihrávkou se na této brance podílel Jaromír Jágr.

“Viděl jsem tam prostor a o druhé třetině jsme o tom mluvili,” řekl Greene o důležité akci. “Sjel jsem si tam a Jágr nahrál, jako obvykle, skvěle. To je důvod, proč si k brance sjíždíte s hokejkou na zemi – protože víte, že vás najde. Byla to neuvěřitelná přihrávka.”

Jágr tak bodoval šest zápasů v řadě (1+7).

Nyní Devils čekají dva zápasy před vánoční přestávkou. V noci ze soboty na neděli hrají ve Washingtonu a z pondělí na úterý v Chicagu.

“Musíme to prostě odřít,” ví DeBoer. “Toto byl zápas, kde si mnoho lidí myslelo, že nemáme na bod. Ale my ho získali. Musíme udělat to samé ve Washingtonu i v Chicagu. Nejsou to lehké zápasy a my se na ně musíme připravit.”

“Víme, že to musíme odehrát dobře,” řekl Greene o nadcházejících utkáních. “Hráli jsme dnes my i Capitals. Zítra tak nemůžeme mít žádné výmluvy a musíme odehrát skvělý zápas.”

Capitals vyhráli 4:2 v Carolině, svůj 400. gól v NHL vstřelil Alex Ovechkin (do prázdné brány).

Čtěte také

Devils 4-2 Blues

Ďáble, co na to říkáš...?