Peklo / Reporty / New Jersey vyhrálo na ledě New York Islanders!

New Jersey vyhrálo na ledě New York Islanders!

New Jersey získalo na ledě NY Islanders dva body za výhru 2:1.

Do sestavy New Jersey se vrátil po dlouhém zranění obránce Bryce Salvador. Před zápasem se chvíli mluvilo i o tom, že by v útoku mohl nastoupit Eric Gelinas, ale nakonec kvůli zranění Volchenkova zůstal na klasickém postu v obraně.
Utkání mělo nepříliš zábavný začátek, Devils byli aktivnějším týmem, ale první šanci měli domácí – přečíslení zakončoval Nielsen, ale bránící hráč střelu dobře zblokoval. V šesté minutě se porval Ryane Clowe a Matt Carkner – a vítězem bitky byl nedávný navrátilec do sestavy, tedy útočník Devils s číslem 29 na zádech. V deváté minutě nahrál Hamonic na Clutterbucka a ten v dobré příležitosti minul branku Coryho Schneidera. Na druhé straně zahrozil v jedenácté minutě Steve Bernier, ale svým zakončením trefil pouze Nabokova. O minutu později padl první gól – Ryder našel Bouchera, ten skvěle nahrál Henriqueovi před branku, jenž bekhendem překonal Nabokova – 0:1! Ve čtrnácté minutě se před Schneiderem zjevil Michael Grabner, ale rakouský útočník s ani jednou ze svých dorážek neuspěl. Do konce třetiny už se nic zajímavého nestalo.
Střely: 9:8

Druhou třetinu začali hosté velkou příležitostí – Michael Ryder střelou z první trefil tyčku Nabokovovy branky. Devils byli povzbuzení a hráli lépe než soupeř, chtěli přidat druhou branku. Ve 26. minutě byl vyloučen Cal Clutterbuck a následovala první přesilová hra v zápase. Lepší byla až její druhá polovina, kdy Isles dokonce bránili téměř ve třech (Regin přišel o hokejku). Nebezpečně pálil Jon Merrill, ale Nabokov puk vyrazil betonem. Následně měli přesilovku i Islanders. Vyloučený Jon Merrill sledoval nejprve šanci Nelsona, kterou zastavil Schneider. Poté to z otočky v bezprostřední blízkosti zkoušel i Vanek, jenže dopadl podobně, jako předtím jeho spoluhráč. A tak se Merrill vracel z trestné lavice poměrně v klidu. Ve 32. minutě prověřil lapačku Nabokova Ryane Clowe. O dvě minuty později vymysleli pěknou akci Jágr se Zubrusem, ale druhý jmenovaný se ke gólovému zakončení nedostal. Šanci na vyrovnání měl Strait, ale dorážkou z blízkosti Schneidera nepřekonal. Na druhé straně poté neuspěl Bernier. Necelé dvě minuty před koncem byl ještě vyloučený Marek Židlický. Do konce druhé dvacetiminutovky už ale gól nepadl.
Střely: 8:6

V úvodu třetí třetiny mělo šanci české duo Jágr-Eliáš, ale ani jeden z nich neuspěl. Na straně domácích nebezpečně pálil MacDonald a poté z blízkosti zakončoval Regin, ale Schneider stále držel čisté konto. Ve 47. minutě zamkli na chvilku Isles svého soupeře v útočném pásmu, resultoval z toho například nebezpečný pokus de Haana, jenže gól z toho nepadl. Ostrované začínali kousat a v tuto dobu už vedli nad svým soupeřem 9:1 na střely. V 51. minutě se domácím povedlo to, k čemu se od začátku třetí třetiny schylovalo – vyrovnání. Povedenou střelou překonal Schneidera Frans Nielsen. Ihned poté ale mohl Ďáblům vedení vrátit Zajac, který zakončoval bekhendem po obtočení okolo branky, jenže neuspěl. V 53. minutě vyprášil Nabokovovy betony parádní ranou Marek Židlický. New Jersey jako by tímto gólem bylo povzbuzeno – a vyplatilo se! Jágr nabil Židlickému, který svou dělovkou trefil Zajaca do ramene. Puk ale skončil až v brance – 1:2! Další velkou šanci měl v 55. minutě Henrique – tentokráte na Nabokova nevyzrál po skvělé přihrávce od Rydera. Tři a půl minuty před koncem byl za podražení vyloučen Mark Fayne a Islanders měli dobrou šanci na vyrovnání. Jenže tu nevyužili. Fayne se tak vrátil na led za stejného stavu, jako když z něj odjel na trestnou lavici. Minutu před koncem odvolali Ostrované brankáře. Svého soupeře sice v útočném pásmu po celou dobu drželi, gól ale nevstřelili a Devils tak získali dva body za výhru 2:1!
Střely: 14:11

New York Islanders 1:2 New Jersey Devils
51. Nielsen (Okposo, Vanek) – 15. Henrique (Boucher, Ryder), 54. Zajac (Židlický, Jágr)

Střely celkově: 31:25

Islanders: Nabokov – Hickey, MacDonald, de Haan, Hamonic, Carkner, Strait – Vanek, Nelson, Okposo, Grabner, Nielsen, Bailey, Regin, Strome, Clutterbuck, McDonald, Cizikas, Martin
Devils: Schneider – Greene, Fayne, Salvador, Židlický, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr, Eliáš, Gionta, Bernier, Clowe, Henrique, Ryder, Boucher, Loktionov, Janssen

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …