Peklo / Reporty / Ďáblové udrželi jednogólový náskok a zvítězili nad Penguins

Ďáblové udrželi jednogólový náskok a zvítězili nad Penguins

Začátek se Ďáblům velmi vydařil. Už po 90 vteřinách si přebral puk mezi kruhy Adam Henrique, prodral se mezi oba obránce a nad Fleuryho pravé rameno otevřel skóre 1-0 pro Devils! Pens ale nechtěli zůstat pozadu a v dalších vteřinách tlačili. Kunitz po 4 minutách dokonce netrefil prázdnou branku. V 5. minutě zůstal ležet po nepříjemném nárazu na mantinel Eliáš, odjel ale nakonec sám. O minutu později se do samostatného úniku po chybě Kunitze dostával Gionta, bohužel střela mezi betony nevyšla. V 8. minutě si Devils zahráli první přesilovou hru. Za hákování na Jágra byl vyloučen Crosby. Přesilová hra byla sehrána dobře, Devils se dokázali udržet v útočném pásmu, kombinovat střílet, ale bohužel ke zvýšení náskoku to nevedlo. Patrik Eliáš už se bohužel v první třetině neobjevil. K Henriquovi a Bernierovi se prozatím do druhé lajny posunul Boucher.

Střely 13-8

O přestávce dorazila zpráva, že se Patrik do zápasu již nevrátí. Podobně jako první třetinu, i druhou začali Ďáblové ve velkém stylu. Adam Henrique dokázal v polovině 3. minuty udržet kotouč v útočném pásmu, předat Ryderovi a ten nechytatelnou ranou do pravého horního růžku poslal Devils do vedení 2-0. Bohužel v čase 26:58 po tvrdé ráně Niskanena Pens snížili na 1-2. V polovině zápasu si Ďáblové zahráli druhou přesilovku, za podražení na Clowe byl vyloučen Bortuzzo. Tato přesilovka se Ďáblům už tak nepovedla. Jedinou slušnější střelou se prezentoval Gelinas – ta skončila na Fleuryho masce, to bylo ale vše a stav se tedy neměnil. 7 minut do konce došlo k závaru před naší brankou, Neal srazil Brodeura, pokračovalo se ovšem ve hře, Pens ale nedokázali dostatečně rychle dostat puk před bránu a skóre se tedy neměnilo. O minutu později byl vyloučen za podražení opět hráč Tučňáků – tentokrát Brandon Sutter. Kromě závěrečných vteřin se tato přesilovka také nevydařila a rozdíl tak je stále pouze jednogólový.

Střely 11-5

V 6. minutě si Pens vytvořili velký tlak po tom, co se dostali do přečíslení 2 na 1. Marty ale výborně zasáhl lapačkou a následný tlak v brankovišti Ďáblové taktéž ustáli. 10. minut do konce hráli Devils další přesilovku. Za nedovolené bránění byl vyloučen Orpik. Přesilovka nebyla špatná, ale opět se náskok zvýšit nepodařilo. 5 minut do konce byl vyloučen za velmi sporný zákrok Salvador. Tu Devils ubránili a do konce zápasu se již skóre neměnilo! Devils vítězí 2-1!

Střely 6-7

New Jersey Devils 2-1 Pittsburgh Penguins

1:38 Henrique – Clowe, Ryder; 22:45 Ryder – Henrique, Brodeur; 26:58 Niskanen – Crosby, Kunitz

Střely celkem 30-20

 

Čtěte také

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí. Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na …

Ďáble, co na to říkáš...?