Peklo / Preview / Devils hostí lídra NHL

Devils hostí lídra NHL

První zápas v roce 2014 bude ve znamení boje proti vedoucímu týmu NHL, Chicagu Blackhawks. Jedná se o druhý a poslední zápas těchto dvou týmů v základní části. První zápas se odehrál na Štědrý den 24. 12., kdy Devils zavítali do Chicaga, ovšem na tento zápas nevzpomínáme příliš rádi. Ďáblové sice dokázali srovnat v Chicagu na 1-1, ale domácí měli jasně na vrch, nakonec zvítězili 5-2 a Ďáblům povolili pouze 12x vystřelit na branku, což je při střelecké produktivitě Devils dost ojedinělé…a jak říkal Belly:”Kdybych nepsal report, tak jdu po 2. třetině spát…” :))

24. 12. 2013    |    CHI 5-2 NJD

Chicago i přesto, že v posledních 10 zápasech 4x klopýtlo, stále drží s 64 body první místo celé NHL. O bod za Chicagem číhá na chybu Anaheim, ten má ale zápas k dobru. Tři body za Chicagem je ještě St. Louis, které má dokonce 3 zápasy navíc. Slabina Hawks je v posledních zápasech především v prodloužení a překvapivě v nájezdech. Z posledních 6 utkání 2x prohráli v nájezdech a včera prohráli v prodloužení s Ostrovany. Včerejší prohra byla první prohrou v rámci soubojů Chicaga proti týmům Metropolitní divize, předchozích 5 utkání dokázali vyhrát a celkově je bilance proti týmům z Východní konference velmi pozitivní 10-1-3.

V řadách Devils došlo v posledních dvou dnech k několika událostem, takže to vezmeme pěkně po pořádku. V úterním utkání  se proti Penguins zranil Patrik Eliáš a zápas nedohrál. Hned na druhý den přišla dobrá zpráva z úst kouče DeBoera. Ten oznámil, že Patrik utrpěl bolestivé zranění po nárazu v 1. třetině do mantinelu, avšak žádné hlubší následky to mít nebude. Usoudil tak i z optimistických slov samotného Patrika. Jisté však je, že dnes do zápasu nenastoupí.

Do tréninku se dále zapojují zranění hráči Volchenkov, Larsson a Carter. Volchenkov, který zmeškal dva poslední zápasy kvůli bolestem zad dnes pravděpodobně ještě nenastoupí, Larsson a Carter se zotavují po zranění kolen. V případě Ryana Cartera je pravděpodobné, že se poprvé od 30. listopadu vrátí do sestavy, po tom co si při pádu při bitce v první třetině nešťastně přikleknul nohu. Na včerejším tréninku byl zařazen do lajny s Bernierem a Giontou, jak jsme byli především minulou sezonu zvyklí.

Dnešní ranní trénink byl zrušen, a tak o všech nerozhodnutých a nejistých startech rozhodne až předzápasové rozbruslení. Nutno podotknout, že na včerejším tréninku se také poctivě jezdily nájezdy, protože jak víme, bilance je tristní. Tuto sezonu jeli v zápasech nájezdy Boucher (1-1), Henrique (0-2), Ryder (0-2), Jágr (0-2), Brunner (0-2), Clowe (0-3), Zajac (0-4) a Eliáš (0-4). Na včerejším tréninku své nájezdy jak na Coryho, tak na Martyho jeli Jágr, Clowe, Zajac, Henrique, Boucher, Ryder a Židlický. Zubrus a Henrique proměnili proti Corymu. Jágr, Merrill a Volchenkov vyzráli na Brodeura.

Volchenkov jako jediný překonal Martyho i Coryho. Při nájezdech Volchenkova panuje na tréninku vždy bouřlivá atmosféra, což je dáno především tím, že Anton dal ve svých 625 utkáních 19 gólů a ani jednou v kariéře nedostal příležitost nájezd v zápase jet a tak si z něj spoluhráči dělají trochu srandu :)).

Tedenby byl před několika minutami umístěn na non-roster waivers, což znamená, že Ryan Carter bude pravděpodobně z IR aktivován a opravdu jej dnes uvidíme.

Zranění hráči

Blackhawks: Khabibulin (dolní část těla), Crawford

Devils: Volchenkov (záda), Larrson (koleno), Brunner (koleno), Harrold (chodidlo)

Předpokládané sestavy

Blackhawks: Raanta – Keith, Seabrook, Hjalmarsson, Oduya, Leddy, Kostka – Sharp, Toews, Hossa, Versteeg, Handzus, Kane, Bickell, Shaw, Saad, Bolling, Kruger, Smith

Devils: Brodeur – Greene, Fayne, Salvador, Židlický, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr, Clowe, Henrique, Ryder, Carter, Gionta, Bernier, Boucher, Loktionov, Janssen

Čtěte také

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí. Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na …

Ďáble, co na to říkáš...?