Peklo / Reporty / Devils odehráli s Blackhawks dobrý zápas, na výhru to ale nestačilo

Devils odehráli s Blackhawks dobrý zápas, na výhru to ale nestačilo

Kromě úvodních 6 minut třetí třetiny odehráli Devils s Blackhawks vydařený zápas, bohužel ale odešli s prázdnou. Chicago si i díky hattricku Patricka Sharpa odvezlo dva body.

Před zápasem byl z farmy v Albany povolán Mike Sislo. 25letý útočník tak dostal možnost debutu v NHL.
Hned v první minutě přišla pro Devils komplikace – vyloučen byl Mark Fayne. A tak se proti sobě utkala třetí nejlepší přesilovka a třetí nejlepší oslabení v lize. Vítězem pro tentokrát bylo oslabení, čili domácí dokázali soupeře ubránit. O chvíli později přišlo na tento souboj znovu, protože Devils hráli v sedmi a byli tak vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Blízko gólu měl Patrick Sharp, jehož střelu zastavila až tyčka. Po pokusu Hossy byl před Brodeurem neúspěšný Versteeg. Domácí tak početní výhodu opět dokázali ubránit, tentokráte ale s většími potížemi. Devils se taktéž snažili ohrozit brankáře Raantu, ale nemohli si vytvořit žádnou větší šanci. První přišla ve 12. minutě po střele Židlického, kterou finský gólman neměl šanci vidět. Poté příležitost nevyužil ani Bernier a krátce po něm Boucher. Fanoušci byli ve varu a v Prudential Canter panovala skvělá atmosféra. Ve čtrnácté minutě měl obrovskou šanci Henrique s Ryderem, ale při Raantovi teď stále i štěstěna, kterou k zákrokům dost potřeboval. O minutu později vychytal dokonce i osamoceného Zajaca. Antti Raanta se tak stal hrdinou těchto minut, domácí fanoušci zase ocenili velkou snahu svého týmu. Už tomu chyběla opravdu “pouze” branka. Přijít mohla i na druhé straně, obrovskou šanci měl Nick Leddy, který už zakončoval do prázdné branky, ale Gionta puk z jeho hole odpálil za pět minut (tady bych použil spíše za vteřinu) dvanáct! V 18. minutě měl dobrou šanci Marián Hossa, který se v přečíslení 2 na 1 zmocnil puku, ale obránce Fayne dobře zblokoval přihrávku na Sharpa. Na druhé straně z první velmi nebezpečně vypálil Sislo, Raanta ale kryl. Poté měl obrovskou šanci Saad, který byl před Brodeurem zcela volný, ale skákavý kotouč naštěstí pro domácí nedokázal zpracovat. 49 sekund před koncem první třetiny byl vyloučen Marcus Krüger a Devils hráli první přesilovou hru. Tuto část ale využít nedokázali.
Střely: 8:6

Druhou třetinu tak začali Devils zkrácenou přesilovkou. K ničemu se ovšem nedokázali dostat. Ve 22. minutě se do obrovské šance dostal Jonathan Toews, ale Brodeur puk udržel před brankovou čárou. Poté už ale nestačil na vydařenou střelu Patricka Sharpa – 0:1. / Devils ale rychle vyrovnali – Gionta vyslal do šance Andyho Greenea a ten překonal Raantu mezi betony! Poté střílel Boucher, ale Raanta zabránil tomu, aby domácí celek tak rychle otočil skóre. A to i při následné střele Mikea Sisla. Chicago taktéž mohlo získat vedení na svou stranu, ale Hossovu střelu Brodeur vyrazil. Ve dvacátésedmé minutě fauloval Sheldon Brookbank a domácí tak měli dobrou šanci dát gól. Nedokázali jí ovšem využít. Ve 30. minutě měl po přihrávce Berniera obrovskou šanci Gionta, ale Raanta vyniknul skvělým zákrokem lapačkou. Hra se poté velmi uklidnila. Až ve 36. minutě putoval za držení na trestnou lavici Marcus Krüger (mimo jiné velký kamarád Jacoba Josefsona) a Devils měli možnost strhnout skóre na svou stranu v přesilové hře. Ta trvala ovšem pouze 48 sekund, protože se útočného faulu dopustil Jágr. Ve 38. minutě měl po přihrávce Gionty velmi dobrou šanci Zajac, jenže jeho bekhendové zakončení šlo mimo branku Anttiho Raanty. Minutu před koncem druhého dějství měl po střele Hjalmarssona gól na holi Patrick Kane, ale Martin Brodeur si jeho dorážku k tyči pohlídal. Vysloužil si za to taktéž ovace fanoušků. Poté už se nic nestalo a tak se šlo do šaten opět za vyrovnaného stavu, tentokráte ovšem 1:1.
Střely: 10:11

Třetí třetinu začala velká šance Chicaga – Patrick Sharp uháněl sám na Brodeura, ale Mark Fayne skvělým obranným zákrokem vypíchnul útočníkovi hostí puk. Ve 42. minutě nahodil Patrick Kane od mantinelu před branku a Marek Židlický si nešťastně srazil puk do vlastní branky – 1:2. / Další rána přišla pro Devils o minutu později. Tentokráte z druhé strany, než předtím Kane, zakončoval povedenou kombinaci Patrick Sharp – 1:3. Tyto dva góly vnesly velkou pohodu do řad Chicaga. Ve 46. minutě přidal další gól střelou pod břevno slovenský útočník Marián Hossa. / Jiskřičku pozitivmu vnesl do řad Devils gól na 2:4, o který se po přihrávce Loktionova postaral střelou po zemi Marek Židlický. New Jersey tak opět cítilo naději na srovnání kroku s Chicagem, ale nebylo to vůbec lehké, úřadující mistr ligy totiž hrál stále dobře. V 53. minutě byl vyloučen Patrick Kane a Ďáblové tak měli třetí přesilovku v tomto utkání. Tu dokázali využít – dobrou kombinaci zakončil po přihrávce od Gelinase parádní bombou Marek Židlický – 3:4! A už to zase bylo o něco (tedy spíše o dost) světlejší. Velkou šanci měl v 55. minutě Reid Boucher, ale jeho střela šla bohužel mimo. Devils začali pochopitelně tlačit. Otevírala se ale vrátka v obraně – a toho využil 1:28 před koncem Patrick Sharp, který ze samostatného úniku překonal Brodeura a dovršil tak svůj hattrick. A bylo po zápase, ve kterém měli devils na výhru, ale i díky smůle na ní nedosáhli.