Peklo / Reporty / Zbytečná oslabení stála Devils zápas

Zbytečná oslabení stála Devils zápas

Úvod zápasu nenabídl příliš pohledný hokej. Ve 4. minutě exďábel D’Agostiny nastřelili tyčku, ale nic více. V 6. minutě si první lajna dokázala vytvořit tlak, nejprve nebezpečně nahazoval Merrill, později Volchenkov, ani jeden odražený puk však v brance neskončil. V polovině třetiny měl velkou šanci Sislo, když se perfektní akcelerací dostal mezi oba beky, ale jeho bekhendové zakončení Miller za svá záda nepustil. Ve 12. minutě jsme šli do oslabení. Trochu sporně byl vyloučen za nedovolené bránění Bernier. Oslabení Devils zvládli bez problémů. O minutu později si zahráli power-play i Devils. Za držení byl vyloučen John Scott. Přesilovka nebyla špatná, ale skórovat se nepodařilo a do konce třetiny se stav již nezměnil.

Střely 4-7

První dvě minuty patřily spíše domácím, kteří dokázali vyprodukovat dvě rychlé a poměrně dobré střely. Další minuty patřili především naší první a třetí lajně. Ani jejich akce bohužel skóre nerozhýbaly. V 7. minutě se 2na1 dostali Židlický a Sislo, ten ale přihrávku nezužitkoval. V polovině třetiny jel sám na Coryho Flynn, Cory však bezchybný. Následně dobře stříleli Zubrus i Jágr, ale beze změny.V 11. minutě hákoval Sisla Weber a tak nás čekala PP. Ta se příliš nepovedla. 5 minut do konce třetiny byl vyloučen Zubrus. V polovině oslabení se dostal do úniku Henrique, ale neproměnil. Dvě a půl minuty před koncem třetiny byl za sporné podržení ještě vyloučen Loktionov. 7 vteřin před koncem oslabení obkroužil branku Ennis a puk dorazil Moulson 1-0 pro domácí.

Střely 12-7

V prvních pěti minutách poslední třetiny byla první lajna jediná schopná vytvořit něco kloudného. Když už nic, tak se Clowe snažil alespoň ztrestat Webera za hit na Loktionova. Po 6. minutách hráli domácí v 6ti, a tak nabídli Ďáblům možnost ke srovnání. Po minutě přesilovky Myers trefil Zubruse do hlavy a naše přesilovka se tak zdvojnásobila. 17 vteřin před vypršením prvního trestu Ryder srovnává na 1-1. V polovině třetiny byl vyloučen Zubrus. Několik vteřin před vypršením trestu dostal Sabres do vedení po dorážce D’Agostini 2-1. 150 vteřin do konce zápasu byl vyloučen Merrill. Oslabení Devils ustáli, na víc se ale nezmohli.

Střely 6-8

Buffalo Sabres 2-1 New Jersey Devils

39:29 PPG Moulson – Ennis, Ehrhoff; 47:46 PPG Ryder – Zajac, Židlický; 51:49 PPG D’Agostini – Ott, Omark

Střely celkem 22-22