Peklo / Preview / Devils se pokusí zastavit rozjeté Flyers

Devils se pokusí zastavit rozjeté Flyers

Philadelphia Flyers a New Jersey Devils letos sehrají již 3. vzájemné utkání, přičemž každý tým má zatím po jedné výhře. 2. listopadu vyhráli Flyers 1-0 a hned o 5 dní později vyhráli Devils 3-0. V obou zápasech si týmy odvezly body ze soupeřových kluzišť. Celkem se potkáme ještě dvakrát – dnes a 11. března.

Již včera bylo známo, že se do sestavy Devils po 1zápasové pauze vrací bek Eric Gelinas a také, že se do zápasu ještě nezapojí Patrik Eliáš, který byl dodatečně zapsán na IR.

2. listopad    |    NJD 0-1 PHI

7. listopad    |    PHI 0-3 NJD

Philadelphským letcům vůbec nevyšel úvod sezony a dlouho se potáceli na dně jak divize, tak konference. V posledních zápasech ale nabrali perfektní formu a rázem se vyšplhali až na postupové příčky do play-off. Díky tomu, že u Capitals je nyní forma sestupná, přeskočili dokonce Flyers i tento tým, který dlouho vypadal na to, že spolu s Pittsburghem bez problémů podrží první dvě pozice a o tu třetí se popere zbytek divize. Z posledních 11 zápasů dokázal tento tým z Pennsylvánie 8x zvítězit, jednou získal ze zápasu bod a pouze 2x prohrál.

Velkou zásluhu na tom má v poslední době v dobré formě Wayne Simmonds, jež má z posledních 8 zápasů 12 bodů za 8 gólů a 4 asistence. Tím se vyšvihl v bodování svého týmu s 28 body hned za kapitána Clauda Girouxe – 38 bodů (12+26) a Jakuba Voráčka – 29 bodů (10+19).

Nevyzpytatelné výsledky zamotaly divizi a tak vznikla zajímavá situace, kdy se bodově srovnalo 5 týmů, které nyní bojují o každý bodík. Metropolitní divize je sice označována tuto sezonu jako za nejslabší, to ale postupně přestává platit a vedle toho jde v současnosti o divizi nejvyrovnanější. Pouze v této divizi máme 6 týmů vměstnaných vedle sebe s rozdílem pouhých čtyř bodů. To v žádné z dalších tří divizí neuvidíte.

Metropolitní divize 7-1-2014

Při včerejším tréninku nedošlo k žádné změně v sestavě, to samé platilo i pro trénink dnešní a s největší pravděpodobností se toto promítne také do zápasu, což mimo jiné znamená, že Gelinas, Josefson a Janssen budou náhradníky. Jedinou změnou bude post brankářský, kdy se mezi tyčky postaví Marty Brodeur.

Zranění hráči:

Flyers: Erik Gustafsson (koleno), Matt Read (dolní část těla je day to day)

Devils: Patrik Eliáš (horní část těla), Adam Larsson (koleno), Damien Brunner (koleno), Peter Harrold (chodidlo)

Předpokládané sestavy:

Flyers: Mason – Timonen, Coburn, Streit, Grossman, Schenn, Meszaros – Downie, Giroux, Voráček, Hartnell, Schenn, Simmonds, Raffl, Couturier, Lecavalier, Rosehill, Hall, Rinaldo

Devils: Brodeur – Greene, Fayne, Merrill, Židlický, Salvador, Volchenkov – Zubrus, Zajac, Jágr, Clowe, Henrique, Ryder, Carter, Gionta, Bernier, Boucher, Loktionov, Sislo

Čtěte také

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí. Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na …

Ďáble, co na to říkáš...?