Peklo / Reporty / Zápas s Floridou rozhodl Židlický gólem sekundu před koncem prodloužení

Zápas s Floridou rozhodl Židlický gólem sekundu před koncem prodloužení

Devils porazili Panthers díky brance Marka Židlického, která padla jednu sekundu před koncem prodloužení.

Slavnostní úvodní vhazování obstaral Shaquille O’Neal, bývalý americký basketbalista (rodák z Newarku). A od publika si vyloužil obrovský potlesk.
Devils mohli jít do vedení hned po 8 sekundách, kdy Jágr do šance poslal Zajaca, ale toho vychytal Thomas. A v druhé minutě měli šanci hosté. Upshall unikal po chybě Merrilla sám na Schneidera, ten ho ale vychytal. Poté byl vyloučen Tomáš Fleischmann a Ďáblové tak hráli přesilovku. V ní měl dobrou šanci Zajac, který vybruslil před Thomase, ale se zakončením v pádu neuspěl. Blízko gólu byl v osmé minutě utkání Bjugstad, ale domácí golman puk za svá záda nepropustil. Ve 14. minutě se ke střele přes obránce dostal Jágr. Tim Thomas puk viděl a za svá záda ho nepustil. O dvě minuty později otevřel skóre svým čtvrtým gólem v řadě Michael Ryder. Henrique s Clowem za brankou napadali obránce a druhý jmenovaný následně předložil Ryderovi před branku. Ten už se nemýlil, 1:0! Střelce uhodli Jakub Rozdolský, Tomáš Bělaška, Jiří Kos a Jaromír Picek. Gratulujeme! Tato lajna následně pokračovala v dobré práci, když způsobila pořádný rozruch před Thomasem. Nic z něj ale pro tentokrát nevytěžila. Na konci mohl vyrovnat Goc, který střílel z první, ale Schneider jeho pokus vyrazil betonem! Po první třetině se tak šlo do kabin za stavu 1:0.
Střely: 9:9

V úvodu druhé třetiny zaznamenali statistici dva neúspěšné střelecké pokusy Jaromíra Jágra. Ve 23. minutě byl díky skvělé práci domácího celku k faulu donucen Gudbranson. Tým pod vedením trenéra DeBoera tak šel do další přesilové hry. Jedinou šanci během ní měli hosté, to když unikl na Schneidera sám Tomáš Kopecký. Cory se ale blýsknul dalším důležitým zákrokem. V průběhu 29. minuty měl další velkou šanci Jaromír Jágr, tentokráte jeho střelu Thomas skvěle vyrazil betonem. A tento brankář si velké momenty připsal ve 31. minutě. Po střele Salvadora dorážel na brankovišti Henrique, ale Thomas se skvěle natáhnul lapačkou a puk vyrazil! Neuvěřitelný zákrok. Navíc následně dokázal zneškodnit i další pokus Henriquea. O minutu později Florida vyrovnala. Fleischmannovu přihrávku před Schneiderem přizvedl Nick Bjugstad. Domácí gólman neměl šanci. Další problém přišel ve 34. minutě. Kvůli špatnému střídání byli Devils vyloučeni a tak hráli v oslabení. Od modré vystřelil Campbell a tento pokus se zastavil až o tyč! Další dobrou šanci měl Sean Bergenheim, ale ten svou vysokou střelou trefil rameno Schneidera. Ďáblové se ale dokázali ubránit. 35 sekund před koncem posílal Barkov nebezpečně před branku na Bergenheima, toho ale vychytal Schneider. Po druhé třetině tak skóre bylo vyrovnané.
Střely: 11:6

Ve 42. minutě byl vyloučen Marek Židlický za hákování. Velkou šanci měl Kopecký, který dostal přihrávku před prázdnou od Upshalla, ale přesunujícího se Schneidera nepřekonal! V oslabení poté unikal Carter, ale jeho promptní střelu Thomas vyrazil. Poté se opět vyznamenal Schneider, který chytil střelu Jovanovského s ledovým klidem do lapačky. Jednalo se tedy o souboj skvělých brankářů na obou stranách. Ve 46. minutě nahazoval do útočného pásma Ryder, od zadního mantinelu se puk odrazil před branku přímo k Sislovi, ale Thomas opět prokázal rychlou reakci a puku zabránil projít za jeho záda. Rychlé vymrštění betonu ukázal na druhé straně i Schneider proti střele Kopeckého z první. V polovině třetí třetiny si Ďáblové vytvořili velký tlak. Nebezpečně se před brankáře probíjel Fayne, zakončovat se pokoušel třeba i Jágr, ale několik pokusů zblokovali obránci, či brankář Thomas. Fanouškům už poměrně začala docházet trpělivost a z hlediště se dokonce ozývalo i bučení. Zpět do varu je ale dostaly další šance domácích, které vytvořila například v 54. minutě lajna Carter – Gionta – Bernier. Následně v obrovské příležitosti selhal Clowe. Na levém křídle mu sjížděli osamocení dva spoluhráči, on se ovšem rozhodl pro střelu, kterou bez problémů zblokoval bránící hráč. Z protiútoku poté střílel Fleischmann a dorážel Upshall. Na gól se v této třetině ovšem stále čekalo. V 56. minutě nadělala velký rozruch Merrillova dělovka od modré. Dorazit do branky se jí totiž pokoušeli Bernier, Carter a hlavně Gionta. Thomas ale svůj tým opravdu držel. Tlak neustával. Blízko gólu byl například Reid Boucher, jenže i on ztroskotal na hostujícím brankáři. 45 sekund před koncem dělily domácí od gólu doslova milimetry! Po Henriqueově sražené střele byl před Thomasem Clowe, ale brankář Panthers sebral puk do své lapačky dříve, než na něj Clowe dosáhl. 9 sekund před koncem se domácím muselo zastavit srdce. Z mezikruží pálil nebezpečně Bergenheim, ale Schneider naštěstí zareagoval včas a zařídil tak, že tento zápas dojde do prodloužení.
Střely: 13:13

V prodloužení chtěli Devils dokázat to, k čemu měli především v závěru třetí třetiny několikrát blízko – dát rozhodující branku. První šanci měla ale Florida. Bergenheim nahodil před branku na Barkova, který zakončoval ze vzduchu těsně mimo levou tyč Schneiderovy brány. V 63. minutě objel branku Jágr a následně sám i zakončil – Thomas byl připraven. O minutu později střílel z první obránce Campbell z mezikruží, Schneider se včas přesunul a puk ukryl ve své výstroji. 4 sekundy před koncem prodloužení ještě pálil Židlický, ale Thomas puk chytil. Devils si následně vzali timeout. A stalo se něco neuvěřitelného! Zajac vyhrál buly na Jágra, ten posunul na Židlického, jenž dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě! Sekundu před koncem prodloužení!