Peklo / Reporty / Ďáblové vezou z Montrealu dva body za výhru 4:1

Ďáblové vezou z Montrealu dva body za výhru 4:1

Devils zvítězili na ledě Montrealu Canadiens o tři branky.

Hned v první minutě měli Devils velkou šanci na skórování. Zajac se Zubrusem vybojovali puk před Jágra, který byl před brankou nehlídaný, ale na Price nevyzrál. O minutu později vystřelil z první Ryder, a dopadl stejně, jako jeho český spoluhráč. Ve čtvrté minutě fauloval Brendan Gallagher brankáře Brodeura a za to taktéž putoval na trestnou lavici. V přesilovce si ale New Jersey nedokázalo vytvořit tlak a tak jí nevyužilo. Skóre otevřeli domácí v čase 7:00 – Max Pacioretty převzal Ryderovu nepřesnou zadovku a následně propálil Brodeura už kousek za modrou – 1:0. Poté se dlouho nic nedělo, až do patnácté minuty. To vystřelil Ryder a tečoval Zajac, puk se zastavil až na tyčce branky Careyho Price. O tři minuty později bylo vyrovnáno. Zubrus v útočném pásmu předal puk Jágrovi, který už si s ním následně poradil tím, že se uvolnil přes obránce a využil toho, že Price nic neviděl – 1:1! (Střelce první branky na naší facebookové stránce uhodli Michal “Belly” Belšán, Miloš Baroch a Alice Martinková). Následovalo vyloučení Andyho Greenea. V úvodu přesilové hry nebezpečnou střelou minul branku Subban. Následně otočkou z boku branky zkoušel své štěstí Gallagher – taktéž byl neúspěšný. Těsně po vypršení trestu střílel Bouillon a dorážel Bourque, Brodeur ale vytáhl povedený zákrok lapačkou. A těsně před koncem třetiny ještě fauloval Josh Gorges.
Střely: 11:7

Druhou třetinu tak Ďáblové začali o pár sekund zkrácenou přesilovou hrou. Díky ní se dostali do vedení – Eric Gelinas napálil puk od modré a ten se od tyčky odrazil do branky, 2:1! Clowe asistencí na tuto branku natáhl svou bodovou sérii na pět zápasů. Ve 24. minutě nebezpečně vystřelil Markov, Brodeur byl ale připraven. Ve 25. minutě Ryderovu střelu vyrazil Price, Clowe vydoloval a lehce postrčil kotouč na Henriquea, který střelou do odkryté branky poslal Ďábly do dvoubrankového vedení! Snížit mohl Brian Gionta, ale jeho střelu skvěle vyrazil Martin Brodeur. Velké vzrušení nabídla 28. minuta. Nejprve Plekanec dělovkou trefil břevno a z následného protiútoku fantasticky vychytal Price Michaela Rydera. Bývalý hráč Canadiens už zakončoval do prázdné po přihrávce od Clowea, Price udělal ale skvělý zákrok lapačkou a sebral mu tak gól. O minutu později domácí skórovali, po přihrávce Ellera zpoza branky zakončoval Gallagher. Puk ale zasáhl bruslí a videorozhodčí viděl na opakovaných záznamech úmysl a značný pohyb brusle dopředu, branka proto neplatila. Domácí to ale nijak zvlášť nezabrzdilo, následně totiž fauloval Salvador poté, co se skvěle uvolnil Briere. V ní po střele Plekance dorážel na brankovišti Bourque, ale levý beton Brodeura zůstal pevně na zemi a puk tak do brány neprošel. Tyto těžké okamžiky se i díky tomu Ďáblům podařilo přečkat. Dobrou šanci ve 34. minutě nevyužil Henrique, zamířil totiž z mezikruží mimo branku. Následně se po nahrávce Jágra neprosadil Fayne a po skvělém napadání ztroskotal na Priceovi taktéž Steve Bernier. Na druhé straně od modré vystřelil Diaz a ačkoliv Brodeur neměl úplně čistý výhled, puk vyrazil. V průběhu 37. minuty po střele Greenea byl před brankou Henrique, který střelu tečoval a také Clowe, který puk dorážel, jenže Price byl připraven. Poté následovalo špatné vyloučení Clowea za vysokou hůl. Opakované záznamy totiž prokázaly, že hráč Montrealu byl do obličeje zasažen holí svého spoluhráče, nikoliv útočníka hostujícího celku. Spravedlnost se alespoň ukázala v tom ohledu, že Canadiens tuto početní výhodu nedokázali využít. Po 40 minutách tak Devils vedli o dvě branky.
Střely: 13:10

V úvodu třetiny měl obrovskou příležitost Pacioretty, který pálil z první a následně i několikrát dorážel, ale Brodeur svůj tým podržel. Canadiens vlétli do třetiny obrovským stylem, z kterého pramenil útočný tlak a taktéž velké množství příležitostí. Mnoho z nich ale zastavovali obránci vyloženě za pět minut dvanáct. Ve 46. minutě zakončoval útočnou akci promptní střelou Jaromír Jágr, Price vykopl svůj pravý beton a puk vyrazil. Lajna Zubrus-Zajac-Jágr dokázala vytvořit tlak i o tři minuty později. Z něj se sice neprosadila, přesto to příliš nepotěšilo domácí fanoušky, kteří už začínali i bučet. V 54. minutě hostujícímu celku mělo dost usnadnit práci to, že byl Volchenkov zasažen holí do obličeje. Provinil se Brandon Prust. Hned v úvodu přesilovky ale unikli Canadiens, přečíslení 2 na 1 zakončoval Bournival, Brodeur ale zasáhl a puk vyrazil. 1:35 před koncem putoval Carey Price na střídačku. Montrealští tak hráli v šesti. Devils ale odvedli skvělou práci a odměnou jim byl gól 13 sekund před koncem. V obranném pásmu nejdříve zblokoval Zubrus střelu  Markova, Jágr následně pokryl kotouč, aby ho litevskému útočníkovi vrátil. Ten už s trefou do prázdné problém neměl. Devils tak získali dva body za výhru.