Peklo / Hlavní zprávy / Jágr překonal Messiera; Gelinas vytěžil z minimálního času na ledě maximum

Jágr překonal Messiera; Gelinas vytěžil z minimálního času na ledě maximum

Jaromír Jágr předehnal v tabulce střelců Marka Messiera. Eric Gelinas toho v zápase odehrál málo, přesto se výraznou měrou podílel na výhře.

Devils porazili Montreal 4:1 a díky tomu mají tak o dvě výhry víc (20), než proher (18). A to se stalo poprvé v této sezoně.

DeBoer ale na to tolik nehledí.

“Takhle se na to nedívám,” řekl deníku The Record. “Dívám se na pořadí v tabulce a týmy (před námi) stále vyhrávají. Pouze se snažíme držet krok a zůstat v boji. A doufejme, že se nám brzy vrátí (zranění) hráči.”

Ačkoliv Rangers prohráli (1:2 s Tampou Bay), Philadelphia vyhrála (4:3 nad Buffalem) a tak jsou Ďáblové stále dva body od postupové pozice.

“Kdybychom se nějak naučili vyhrávat nájezdy, měli bychom více výher,” ví Jaromír Jágr. Tým totiž ztratil v této dovednostní soutěži už 7 bodů. “Myslím, že to je další věc, kterou bychom měli zlepšit. Zaprvé musíme dávat více gólů a za druhé se musíme soustředit na proměňování nájezdů,” ví kladenský rodák.

Jágr v první třetině vyrovnával na 1:1. Nebyl to pro něj pouze gól, který ukončil desetizápasovou sérii bez přesného zásahu, ale další překonání rekordu. Díky 695. trefě v NHL přeskočil Marka Messiera a je tak nyní sedmý v celkové tabulce střelců historie NHL.


Jágrův gól na ledě Montrealu Canadiens při výhře 4:1

Za měsíc mu bude 42, on ale na tyto rekordy tolik nelpí, protože plánuje, že bude pokračovat ještě déle.

“Řekl jsem to mnohokrát a řeknu to znovu, nepřemýšlím o konci kariéry, takže své (góly) ještě nepočítám,” řekl český forvard.

Vyrovnání v 18. minutě bylo důležité, díky tomu šli Ďáblové do kabin za stavu 1:1.

“Důležitý gól,” věděl DeBoer. “Podle našeho úvodu v zápasu jsem si nemyslel, že bychom si zasloužili v první třetině prohrávat. Ten gól jsme potřebovali.”

První lajna (Zubrus-Zajac-Jágr) se v posledních zápasech poměrně trápila, ale dnes jim utkání vyšlo. Jágr i Zubrus dali gól, prvně jmenovaný přidal ještě asistenci.

“Neobával jsem se,” řekl Jágr o jeho bezbrankové sérii. “Měli jsme mnoho šancí. Jsem rád, že v každém zápase si vytvoříme mnoho šancí ve třetí třetině, to je to důležité. Akorát jsme nedávali góly.”

Devils odehráli zápas opět v sedmi obráncích. Eric Gelinas tak odehrál pouze 8 minut a 8 vteřin (ve třetí třetině dokonce jediné střídání), ale přesto z toho vytěžil maximum. Vstřelil totiž vítěznou branku, když využil přesilovku ve 22. minutě.


Gelinasova trefa v zápase s Montrealem, který Devils vyhráli 4:1

“Velký gól,” usmál se DeBoer. “To je to, proč tu je. To je to, co dělá lépe, než kdokoliv jiný v našem týmu. Není lehké střídat sedm obránců. Nemůžete každému umožnit hrát tolik času. Ale myslím, že on se s tím vypořádal a dodal naší hře přesně to, co dodat má.”

Gelinas vyrůstal v nedalekém Saint Jean z provincie Quebec, takže měl v hledišti několik kamarádů a rodinu.

“Byl jsem za něj opravdu šťastný,” řekl rodák z Montrealu, Martin Brodeur. “Byla to dobrá střela. Byl tak trochu v a mimo sestavu s tím točením sedmi obránců, což zde praktikujeme od minulého týdne. Ale je to pro něj určitě skvělé, dát ten gól. Pro něj velká věc.”

Rozhovor reportér Tom Gulitti s Gelinasem nestihl, protože se po utkání promptně sebral, aby mohl pozdravit své kamarády a rodinu.

Útočník Montralu, Max Pacioretty v rozhovoru pro nhl.com potvrdil, že Devils tento styl hokeje praktikují už mnoho let.

“Myslím, že (New) Jersey praktikuje mnoho let tento styl hokeje, a vydrží ho hrát po celých 60 minut,” pochválil soupeře. “Veděli jsme, že takhle hrají, ale my se s tím musíme vypořádat a více se prosazovat v útočném pásmu. To se nám ale dnes nepodařilo.

Čtěte také

Krize trvá, Devils po pauze doma schytali direkt od Flyers

Ani po pětidenní přestávce se Ďáblům nezadařilo. Na domácím ledě podlehli Philadelphii a připsali si šestou porážku za sebou. Do zápasu lépe vstoupil domácí celek, který se také v šesté minutě zaslouženě ujal vedení. Po pěkné akci elitní formace dopravil puk do brány Jesper Bratt. Devils poté nevyužili dvě přesilové hry v řadě a přišel trest, …

Jeden komentář

  1. Martin Chachan Kukurůza

    “Kdybychom se nějak naučili vyhrávat nájezdy, měli bychom více výher,” ví Jaromír Jágr …. Nájezdy se nauč hlavně ty, Jaromíro :cD

Ďáble, co na to říkáš...?