Peklo / Preview / Devils uzavírají trip ve Phoenixu

Devils uzavírají trip ve Phoenixu

Od 2. hodiny ranní čeká na Devils další sváteční soupeř, kterým je pro dnešek Phoenix Coyotes. Podobně jako v Coloradu, tak i ve Phoenixu se Ďáblové dlouhé měsíce nepředstavili. Naposled to bylo 27. října 2011, což znamená téměř 2 a půl roku. Tehdy zde v Jobing.com aréně Ďáblové prohráli 5-3. Letos se s Kojoty potkáme ještě jednou a to 27. března.

27. říjen 2011    |    PHX 5-3 NJD

Náš dnešní soupeř z Arizony se v současnosti potýká se slabší formou. V lednu dokázali z 8 odehraných zápasů pouze 2x zvítězit, ostatní zápasy prohráli. Porazit dokázali doma Calgary vysoko 6-0 a ve čtvrtek Canucks 1-0. V lednu Kojoty překonali dva celky z Metropolitní divize Blue Jackets (2-0) a Fylers (5-3), dále pak Wild (4-1), Ducks (5-3), Jets (5-1), a St. Louis (2-1).

Do sestavy Yotes se po 13zápasové pauze, zaviněné zraněním kyčle, vrátil český obránce Zbyněk Michálek. Ten odehrál proti Canucks něco málo přes 16 minut a vedení týmu si jeho návrat pochvalovalo. Naopak Rostislav Klesla byl včera odvolán na farmu do Portlandu.

Coyotes mají v Pacifické divizi těžkou úlohu. Prozatím jsou umístěni na 5. příčce se ziskem 53 bodů za trojicí, pro Yotes asi už nedosažitelnou, Ducks, Sharks a Kings. 4 body pak ztrácí na 4. Canucks, mají ale dva zápasy k dobru. Na přímý postup z divize to zatím pro Phoenix nevypadá, avšak na divokou kartu to až tak nemožné není. Tuto kartu zatím drží právě Canucks a Wild. Oba tito soupeři mají po 57 bodech, avšak mají o 2 resp. 3 odehrané zápasy více.

18. 1. 2014    |    Pacifická divize

[mstw_ls_table league_id=”pacificka-divize” show_rank=0 show_team_links=0 show_games_played=1 show_division=0 show_conference=0 show_other=1 show_home=0 show_away=0 show_streak=1 show_ties=0 show_percent=0 wins_label=V losses_label=P other_label=OT show_points=1 points_label=B]

Ďáblové si zatím v lednu vedou poměrně dobře. První dva zápasy sice prohrály, pak už ale vždy brali alespoň bod. Není třeba zmiňovat, že ten poslední bod ztratili opět v nájezdech a protáhli tak tuto nelichotivou sérii na dlouhých 8 prohraných zápasů tímto způsobem. Můžeme si sice říci, že je to pouze bod, ale takových bodů ztratili Devs již 8, což by kupříkladu stačilo na pohodlné 2. místo v divizi s poměrně luxusním náskokem na pronásledovatele. Na to ovšem nehrajeme a tak je třeba bojovat, fandit a věřit dále!

Včera dostali Ďáblové den volna, na dnešní dopoledne byl naplánován trénink v Jobing.com aréně.

Včera přišla také dobrá zpráva ohledně zraněného kolena Damiena Brunnera. Rekonvalescence probíhá lépe, než se čekalo a po návratu Devils z tripu začne s týmem v Newarku naplno trénovat. Možná by tak mohl již do některého zápasu nastoupit (středa – Blues, sobota – Capitals).

18. 1. 2014    |    Metropolitní divize

[mstw_ls_table league_id=”metropolitni-divize” show_rank=0 show_team_links=0 show_games_played=1 show_division=0 show_conference=0 show_other=1 show_home=0 show_away=0 show_streak=1 show_ties=0 show_percent=0 wins_label=V losses_label=P other_label=OT show_points=1 points_label=B]

Zranění hráči

Coyotes: bez hráčů na IR

Devils: Brunner (koleno), Harrold (noha). Oba již individuálně trénují.

Předpokládané sestavy

Phoenix CoyotesMike Smith – Oliver Ekman-Larsson, Derek Morris, Michael Stone, Keith Yandle, Zbynek Michalek, David Schlemko – Tim Kennedy, Martin Hanzal, Radim Vrbata, Lauri Korpikoski, Antoine Vermette, Mikkel Boedker, Shane Doan, Mike Ribeiro, David Moss, Kyle Chipchura, Jeff Halpern, Jordan Szwarz

New Jersey DevilsMartin Brodeur – Andy Greene, Mark Fayne, Jon Merrill, Eric Gelinas, Bryce Salvador, Marek Zidlicky – Dainius Zubrus, Travis Zajac, Jaromir Jagr, Ryan Clowe, Adam Henrique, Michael Ryder, Reid Boucher, Patrik Elias, Steve Bernier, Ryan Carter, Stephen Gionta, Andrei Loktionov

Čtěte také

Syn legendy Devils plný úžasných příhod bojuje o místo v týmu

Tréninkového kempu New Jersey Devils se zúčastnil také Bobo Carpenter. Syn Bobbyho Carpentera, jenž vyhrál s Devils všechny Stanley Cupy v historii týmu. Jednadvacetiletý borec popisuje zážitky po výhře v roce 2003 i popisuje svou budoucí cestu.

Ďáble, co na to říkáš...?