Peklo / Reporty / Ďáblové ukončili trip prohrou v Arizoně

Ďáblové ukončili trip prohrou v Arizoně

Bohužel Ďáblové hned z první vážnější akce po dvou a půl minutě inkasovali. Merrill chyboval při dojíždění puku za vlastní bránou, čehož využil Chipchura, předložil puk před bránu Szwarzovi a ten trochu se štěstím překonal Brodeura. Po 5 minutách šli Devils do 4. Za podražení byl vyloučen Jágr. Tu Devils naštěstí poměrně v klidu ubránili. V polovině třetiny musel Brodeur vytáhnout perfektní zákrok proti sjíždějícímu Yandlovi mezi kruhy a jeho střele. Na začátku 11. minuty byli vyloučeni opět Ďáblové za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest byl velmi přísný. Přesilovku sehráli domácí slušně, téměř celé 2 minuty se dokázali udržet v pásmu, avšak skóre se neměnilo. Zvýšení bohužel přišlo až pár vteřin poté. Z levé strany najíždějící Halpern schoval rychlou střelu za Židlického, na tu Marty nedosáhl a Ďáblové prohrávali 2-0. 3. minuty před koncem vyslal Greene hezkou přihrávkou Eliáše do úniku, ten ale zakončil pouze do náruče Smithe. V závěrečné pětiminutovce se Ďáblové oproti zbytku třetiny výrazně zlepšili. 1:35 do konce si Zajac vykoledoval faul a Devils tak šli do první přesilovky. Tu Ďáblové rozehráli perfektně, především Gelinas na modré čáře, jehož střelu Smith vyrazil pouze před sebe a Ryane Clowe se z dorážky nemýlil a po 20 vteřinách PP snížil na 2-1!

Střely 10-10

2. třetinu začali Ďáblové podstatně svižněji, než tu první. Za 4 minuty Devils vyprodukovali hned 5 střel a domácí dostali pod tlak. V polovině zápasu nedokázal chyby Smithe využít Clowe. Smith vyjel pro puk daleko z brány, avšak stihl se vrátit dříve, než Clowe zpoza brány zakončil. 8 minut do konce schoval Marty puk do rukavice před brankovou čarou před dorážejícím Ribeirem. Přesně 6 minut do konce třetiny byl vyloučen za vysokou hůl Židlický. Po necelé půl minutě se bohužel podařilo Coyotes zvýšit na 3-1, když Yandelovu střelu dorazil Hanzal. 20 vteřin do konce třetiny musel ještě Marty hasit šanci 2 na 1. Což se podařilo a rozdíl byl tak stále dvougólový.

Střely 15-14

Do 3. třetiny měli Ďáblové těžkou úlohu a to dát alespoň dva góly. Po 5 minutách měli možnost, když hákoval Vermette a Devils šli do přesilové hry. Power-play nebyla špatná, Devils byli v tlaku, vytvořili si šance. Dobře pálil od modré Židlický, později dobře hrající Clowe, ale bez úspěchu. V posledních vteřinách PP rychle zakombinovali Eliáš s Jágrem a akci zakončoval Zubrus, protlačit puk za Smithe se ale nepodařilo. Dále se hra přelévala a Devils neměli žádnou výraznější šanci na snížení. To se podařilo až necelé 3 minuty před koncem, když už byl Brodeur na střídačce. Greene podržel puk na modré, posunul po mantinelu na Clowe a ten střílel na teč na Jágra, což se podařilo. Jágr jemnou tečí překonal Smithe a 2 a 14 vteřin před koncem bylo sníženo. Minutu před koncem ještě zadovkou vyzval Eliáš opět Jágra, tentokrát skončila střela skryta bezpečně na Smithově hrudi. Až do konce zápasu zůstali Devils v útočném pásmu, branku domácích se ale potřetí dobít nepodařilo a tak Ďáblové ukončili trip prohrou.

Střely 2-11

Phoenix Coyotes 3-2 New Jersey Devils

2:35 Szwarz – Chipchura, Yandle, 13:13 Halpern – Moss, Hanzal, 18:44 PP Clowe – Gelinas, Henrique, 34:22 PP Hanzal – Yandle, Vrbata, 57:46 Jágr – Clowe, Greene