Peklo / Preview / Proti Blues nastoupí Devils už i s Brunnerem

Proti Blues nastoupí Devils už i s Brunnerem

Devils dnes v noci přivítají St. Louis Blues. V sestavě už by se měl objevit i Damien Brunner.

Představení soupeře
Blues se v Centrální divizi nachází na druhém místě, o čtyři body za Chicagem. Odehráli celkem 48 zápasů a nasbírali v nich 71 bodů. Blackhawks mají ale o tři zápasy méně, takže Blues se nacházejí na velmi dobré pozici.

V konferenci, které vládne Anaheim, jsou na třetím místě. Taktéž jsou na tom i v celé NHL. Je tak jisté, že dnes Ďábly nečeká vůbec lehký soupeř.

Tým má velkou sílu, soupiska čítá několik zkušených jmen a vysoce kvalitních hráčů.

Brankářskou jedničku nelze přímo určit. Jaroslav Halák, který odchytal 32 utkání s úspěšností 91,3%, má sice více zápasů, ale ani Brian Elliott toho ale neodchytal málo. Celkem zasáhl do 21 utkání a úspěšnost zákroků má dokonce lepší než jeho slovenský kolega – 92,2%.

Velkou sílu má tým hlavně v obraně. Jak ofenzivně, tak defenzivně. Dvojice Alex Pietrangelo – Kevin Shattenkirk střádá téměř bod na zápas (Pietrangelo má v 48 utkáních 35 bodů, Shattenkirk má o zápas i o bod méně).

Kanadské bodování vede TJ Oshie, který dal sice pouze 11 branek v 48 zápasech, ale na dalších 30 nahrál. Za ním je v závěsu Alexander Steen (37 zápasů, 24+16) a s pětibodovou propastí za Steenem je David Backes (43 zápasů, 17+18).

Aktuální informace
V sestavě Ďáblů z New Jersey by se měl objevit Damien Brunner. Ten při ranním tréninku řekl, že se cítí být 100% připraven. Uvidíme, jestli ho trenér nasadí do sestavy.

Nejistý je start obránce Petera Harrolda, který doléčuje zlomeninu nohy. Blues budou v zápase postrádat Tarasenka (chřipka) a Lapierra (dolní polovina těla).

Předpokládané sestavy
Devils: Schneider – Greene, Fayne, Salvador, Židlický, Volchenkov, Gelinas – Boucher, Zajac, Jágr, Zubrus, Eliáš, Brunner, Clowe, Henrique, Ryder, Carter, Gionta, Bernier
Blues: Elliott – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Leopold, Polák – Steen, Backes, Schwartz, Berglund, Sobotka, Oshie, Pääjärvi, Roy, Stewart, Morrow, Cracknell, Reaves

Očekávání fanoušků:
Přemysl Červenka (fanoušek a správce CZ/SK fanpage St. Louis Blues na Facebooku): “Budeme favoritem, přecijen máme o 20 bodů víc. Hodně ale bude záležet, jak nám zachytá gólman, protože zrovna teď nerozdáváme 5 gólů každému. Taktéž očekávám gól od Ryana Reavese (bitkař St. Louis – pozn. red.).”

Michal Belšán (šéfredaktor webu newjerseydevils.eu): “Ačkoliv jsou Blues velice silným týmem, očekávám od dnešního zápasu vyrovnaný boj. Jak je známo, pokud je Cory v brance, moc gólů zrovna nedáváme, a tak přicházím s odvážným tipem 1:0. A možná, že i po nájezdech. Mohly by nám už přece někdy vyjít.”

Fi Lí Pek (fanoušek Devils): “Očekávám spíše defenzivní hokej.”

Martin Chachan Kukurůza (neustále optimistický fanoušek Devils): “Očekávám, že vyhrajou…”

Michal Janoštík (fanoušek Devils): “Čekám zápas chudý na góly. Blues jsou tým s jednou z nejlepších obran a my teď máme zase gólmany ve skvělých formách. Podle mě to dnes bude hodně vyrovnané a padne málo gólů.”

Petr Druide Kvasil (fanoušek Devils): “Očekávám výhru, protože je potřeba jako sůl. A také doufám v pěkný hokej.”

Jiří Tůma (fanoušek Devils): “Od zápasu očekávám výsledek, který po odehraných 2/3 sezony ještě uchová naději na postup do play-off.”

Komentáře

Čtěte také

Avalanche 3-0 Devils

Komentáře

Ďáble, co na to říkáš...?