Peklo / Preview / Proti Blues nastoupí Devils už i s Brunnerem

Proti Blues nastoupí Devils už i s Brunnerem

Devils dnes v noci přivítají St. Louis Blues. V sestavě už by se měl objevit i Damien Brunner.

Představení soupeře
Blues se v Centrální divizi nachází na druhém místě, o čtyři body za Chicagem. Odehráli celkem 48 zápasů a nasbírali v nich 71 bodů. Blackhawks mají ale o tři zápasy méně, takže Blues se nacházejí na velmi dobré pozici.

V konferenci, které vládne Anaheim, jsou na třetím místě. Taktéž jsou na tom i v celé NHL. Je tak jisté, že dnes Ďábly nečeká vůbec lehký soupeř.

Tým má velkou sílu, soupiska čítá několik zkušených jmen a vysoce kvalitních hráčů.

Brankářskou jedničku nelze přímo určit. Jaroslav Halák, který odchytal 32 utkání s úspěšností 91,3%, má sice více zápasů, ale ani Brian Elliott toho ale neodchytal málo. Celkem zasáhl do 21 utkání a úspěšnost zákroků má dokonce lepší než jeho slovenský kolega – 92,2%.

Velkou sílu má tým hlavně v obraně. Jak ofenzivně, tak defenzivně. Dvojice Alex Pietrangelo – Kevin Shattenkirk střádá téměř bod na zápas (Pietrangelo má v 48 utkáních 35 bodů, Shattenkirk má o zápas i o bod méně).

Kanadské bodování vede TJ Oshie, který dal sice pouze 11 branek v 48 zápasech, ale na dalších 30 nahrál. Za ním je v závěsu Alexander Steen (37 zápasů, 24+16) a s pětibodovou propastí za Steenem je David Backes (43 zápasů, 17+18).

Aktuální informace
V sestavě Ďáblů z New Jersey by se měl objevit Damien Brunner. Ten při ranním tréninku řekl, že se cítí být 100% připraven. Uvidíme, jestli ho trenér nasadí do sestavy.

Nejistý je start obránce Petera Harrolda, který doléčuje zlomeninu nohy. Blues budou v zápase postrádat Tarasenka (chřipka) a Lapierra (dolní polovina těla).

Předpokládané sestavy
Devils: Schneider – Greene, Fayne, Salvador, Židlický, Volchenkov, Gelinas – Boucher, Zajac, Jágr, Zubrus, Eliáš, Brunner, Clowe, Henrique, Ryder, Carter, Gionta, Bernier
Blues: Elliott – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Leopold, Polák – Steen, Backes, Schwartz, Berglund, Sobotka, Oshie, Pääjärvi, Roy, Stewart, Morrow, Cracknell, Reaves

Očekávání fanoušků:
Přemysl Červenka (fanoušek a správce CZ/SK fanpage St. Louis Blues na Facebooku): “Budeme favoritem, přecijen máme o 20 bodů víc. Hodně ale bude záležet, jak nám zachytá gólman, protože zrovna teď nerozdáváme 5 gólů každému. Taktéž očekávám gól od Ryana Reavese (bitkař St. Louis – pozn. red.).”

Michal Belšán (šéfredaktor webu newjerseydevils.eu): “Ačkoliv jsou Blues velice silným týmem, očekávám od dnešního zápasu vyrovnaný boj. Jak je známo, pokud je Cory v brance, moc gólů zrovna nedáváme, a tak přicházím s odvážným tipem 1:0. A možná, že i po nájezdech. Mohly by nám už přece někdy vyjít.”

Fi Lí Pek (fanoušek Devils): “Očekávám spíše defenzivní hokej.”

Martin Chachan Kukurůza (neustále optimistický fanoušek Devils): “Očekávám, že vyhrajou…”

Michal Janoštík (fanoušek Devils): “Čekám zápas chudý na góly. Blues jsou tým s jednou z nejlepších obran a my teď máme zase gólmany ve skvělých formách. Podle mě to dnes bude hodně vyrovnané a padne málo gólů.”

Petr Druide Kvasil (fanoušek Devils): “Očekávám výhru, protože je potřeba jako sůl. A také doufám v pěkný hokej.”

Jiří Tůma (fanoušek Devils): “Od zápasu očekávám výsledek, který po odehraných 2/3 sezony ještě uchová naději na postup do play-off.”

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.