Peklo / Hlavní zprávy / Devils jsou spokojeni s vítězstvím, ale nikoliv s výkonem

Devils jsou spokojeni s vítězstvím, ale nikoliv s výkonem

Ačkoliv v důležitém souboji s Capitals získali Ďáblové díky výhře 2:1 dva body, přesto nebyli se svým výkonem příliš spokojeni.

“Jsem šťastný za dva body. Potřebovali jsme je,” řekl po zápase zámořským médiím trenér DeBoer. “Byl to zápas o čtyři body, který prostě musíte vždy vyhrávat. Některé výhry jsou pěkné, jako třeba ta 7:1, ale některé nepříliš pěkné, jako třeba dnes. Ale nalezli jsme způsob, jak získat dva body.”

Dva body zlepšily bilanci Devils na 22-19-11. Díky tomu tak mají poprvé v sezoně o tři výhry více, než počet proher. V posledních devíti zápasech vyhráli celkem pětkrát, z 19 utkání se na konci radovali desetkrát.

Capitals mají v posledních zápasech bídnou formu (ze sedmi zápasů ani jednou nevyhráli) a tak už na Ďábly ztrácí tři body.

Washingtonu chybí Alex Ovechkin, nejlepší střelec NHL (35 gólů). Podruhé v řadě nehrál. Capitals v posledních šesti třetinách nevstřelili branku, to zlomil až v souboji s New Jersey Jason Chimera.

Ačkoliv Ďáblové věděli, že asi znovu nedají sedm branek, čekali od zápasu více než  pouze dva góly. V přesilovce se prosadil Adam Henrique, předtím otevřel skóre Stephen Gionta.

Jaromír Jágr tento zápas přirovnal k některým, které Devils už odehráli předtím a přesto prohráli.

“Nehráli jsme moc dobře,” uznal český útočník, který měl dvě asistence a vyrovnal tak na 10. místě Maria Lemieuxe s počtem celkových 1033 asistencí. “Měli jsme štěstí, že jsme získali dva body. Oni ale také bojovali. My jsme nedali góly, když jsme měli šanci a nehráli jsme prostě dostatečně dobře. Téměř nás to stálo zápas. Ve třetí třetině se dostali na dosah. Díky Bohu, že se to opět nestalo. Ve dvou nebo třech zápasech této sezony už se to stalo.”

Nyní se blíží zápas na Yankee Stadium proti New York Rangers. Díky výhram z posledních zápasů tak budou Devils dobře naladěni.

“Udělali jsme dnes pro výhru dostatek, což je důležité, protože jsme už několikrát podobným způsobem prohráli,” řekl DeBoer. “Byly to kritické dva body a jsem si jistý, že v neděli budeme lepší.”

“Nakonec jsme získali dva body,” řekl kapitán týmu, Bryce Salvador. “Myslím si, ale, že to nebyl takový výkon, jaký jsme si představovali. Ale ukázali jsme charakter v tom, že jsme udrželi vedení a získali dva body, ačkoliv to od nás nebylo to nejlepší.”

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.