Peklo / Hlavní zprávy / Joe Whitney má za sebou debut v NHL

Joe Whitney má za sebou debut v NHL

Útočník Joe Whitney si dnes v noci proti Capitals odbyl svůj debut v NHL.

Malý útočník (168 cm) řekl, že nebyl příliš nervózní během zápasu.

“Možná trochu při rozbruslení,” řekl absolvent Bostonské Univerzity. “Jedná se o rozdílný led oproti Americké Lize (AHL), ale na velkých kluzištích jsem hrál již na univerzitě, což mi trochu pomohlo.”

V průběhu prvních dvou třetin několikrát nastoupil v první lajně s Jaromírem Jágrem a Travisem Zajacem, ve třetí třetině naskočil do hry už pouze dvakrát.

Celkově v zápase odehrál 11 střídání s časem 8:00. Neměl ani jednu střelu.

“V průběhu zápasu jsem se cítil pohodlněji,” řekl Whitney, kterému 6. února bude 26. “Snažil jsem se hru zjednodušit tak moc, jak to šlo. Snažil jsem se prostě dokončovat napadání, odehrávat puk z obranného pásma a hrát v útočném.”

“Myslím, že odvedl dobrou práci,” řekl o jeho výkonu Peter DeBoer. “Je těžké takhle naskočit, ale on si držel svojí úroveň.”

Whitney řekl, že si ze zápasu bude pamatovat úplně všechno.

“Velmi důležité bylo to, že mě kluci pěkně uvítali a díky nim jsem se cítil pohodlně,” řekl Whitney o přijetí do kabiny New Jersey. “Cítil jsem se jako součást týmu a snažil se pouze hrát tak, abych pomohl k zisku dvou bodů.

Čtěte také

Tučnáci dorazí do Newarku, dokáží Devils zvítězit?

Před sobotním zápasem v Montrealu, který ukončuje zápasy tento týden, odehrají Devils ještě jeden zápas na domácí půdě. Do Newarku dorazí Tučňáci z Pittsburghu. Utkání začíná v noci na sobotu od 1:00 SEČ. Penguins jsou bez svého kapitána, Sidney Crosby je na listině zraněných hráčů. Tučňáci od zranění svého nejproduktivnějšího hráče (17 bodů) minulou sobotu …

Leave a Reply

Your email address will not be published.