Peklo / Hlavní zprávy / Ďáblové si utkání pod širým nebem navzdory prohře užili

Ďáblové si utkání pod širým nebem navzdory prohře užili

Devils si tuto zkušenost užili i přes hořkou příchuť na jejím konci. Zvláště Martin Brodeur, který si tento, jeho první a možná poslední zápas pod širým nebem, představoval jinak, po tom co 6x inkasoval z 21 střel. Třetí třetinu, tento jednačtyřicetiletý budoucí člen hokejové Síně slávy, sledoval už jen z lavičky. Navíc při ohlášení, kdy měl nastoupit k poslednímu dějství Cory Schneider, se ozval z tribun jásot, což Martymu určitě na pohodě nepřidalo. Pro Brodeura to bylo poprvé v kariéře, kdy Rangerům povolil více jak 5 gólů a to už má na svém kontě rovných 100 startů proti tomuto rivalovi.

Řekl jsem Peterovi, pokud chcete dát Schneidsovi příležitost ve 3. třetině a v tomhle prostředí, nemám s tím problém.

Řekl Marty po zápase o vzájemné dohodě s koučem.

Rangers dokázali “vstřelit” šest po sobě jdoucích gólů poté, co Ďáblové získali rychlé dvougólové vedení. Vstřelit jsem napsal do úvozovek, protože 4 z celkových 7 gólů padly po odrazu od bruslí, zad, anebo to byly góly vlastní, zkrátka pro Martyho, celý tým a fanoušky Devils den blbec. Podobně jako Ďáblům minulý týden proti Blues spadlo do brány téměř vše, nyní si tuhle roli vyzkoušeli z druhé strany.

V zápase, jako byl tenhle, vás puky prostě netrefují. Byl to jeden z těch zápasů a bohužel byl  ještě navíc špatně načasovaný.

dodal Brodeur

Je ovšem pravda, že za vším nestálo jen štěstí Jezdců, ale spousta situací pramenila i po velkých chybách Devils. S odstupem času je zřejmé, že se Rangers rozhodně s atmosférou 50tisícového stadionu vyrovnali lépe. V tom měl New York i malou výhodu, ten už si totiž obdobnou atmosféru již zažil, když na tomto místě hrál před dvěma lety a nyní dokázali udržet své emoce na uzdě. Na některých hráčích Devils, především na tom mladším osazenstvu byla vidět až přílišná chuť střílet góly, což se v úvodních minutách i podařilo, jenže v dalším průběhu zápasu se opět ukázalo, že lepší obrana zkrátka vyhrává a vzhledem k tomu, že se Ďáblové dost často zapomínali v útočné třetině, to nemohlo dopadnout jinak. Nejednou se například potkal Židlický se svým druhým obráncem za Lundqvistovou brankou…

Tlačili jsme je, ale oni odvedli dobrou práci, napadali nás a nenechávali nám prostor a čas v jejich pásmu.

řekl Patrik Eliáš

Oni jen nahazovali puky na bránu a my je od našich holí a zad odráželi do brány. Byly to smolné odrazy od našich těl. Nehráli jsme moc chytře a dávali jim příliš šancí na přečíslení 2na1 nebo 3na2. My vedli a hráli jsme, jako by to byla All-Star Game…

doplnil Patrika Jágr

Jak kouč DeBoer, tak Patrik i Jaromír se postavili za Martyho a uznali, že mu tým příliš nepomohl. Letos to bylo mimo jiné poprvé, co Devils střídali brankáře během hry a byli tak posledním týmem celé NHL, který tak učinil.

Celé to bylo ohromné, celá událost, ta atmosféra kolem příprav, namíchaní fanoušci na ochozech. Ta aura hry na Yankee Stadium – všechny ty věci byly neuvěřitelné, s výjimkou toho zápasu.

Takto barvitě shrnul celou událost Cory Schneider a my všichni, kteří jsme tento event sledovali už od příprav mu musíme dát za pravdu, bez ohledu na to, zda byla na konci výhra či nikoliv.

Čtěte také

Devils se trápí. Další prohra a zraněný Hischier

Dlouhý sedmizápasový trip je u konce a někteří hráči jej označují jako “Trip z pekla”. Devils si z tohoto výletu vezou bilanci 1-6-0 a navíc zraněného útočníka Nica Hischiera. Ten nedohrál včerejší zápas, kdy padli Devils na půdě Jets 2:5.

Ďáble, co na to říkáš...?