Peklo / Hlavní zprávy / Ďáblové po prohře 0:3 se St. Louis: “Bez gólů se prostě vyhrát nedá”

Ďáblové po prohře 0:3 se St. Louis: “Bez gólů se prostě vyhrát nedá”

Devils podlehli St. Louis Blues 0:3 a po zápase tak pochopitelně neměli příliš důvodů ke spokojenosti.

Kdyby tento zápas přišel v listopadu nebo v prosinci, možná by si z této prohry vzali Devils více pozitiv. Takhle ale neberou žádné.

Na začátku třízápasového tripu tak prohráli na ledě týmu, který vede se 77 body Centrální Divizi a patří mezi nejlepší v NHL. Dlouho to bylo 1:0, když se ve čtvrté minutě trefil Steen. Pak ale v 50. minutě tečoval Bouwmeesterovu střelu Brenden Morrow a bylo to 2:0. Definitivní tečku za zápasem udělal gólem do prázdné Maxim Lapierre.

“V tuto část roku na tom moc pozitivního není,” řekl DeBoer o tom, že dlouho byli Ďáblové schopni silnému soupeři konkurovat. “Musíme ale nalézt způsob, jak získávat body,” dodal v rozhovoru pro zámořská média.

Po prohře 7:3 s Rangers v nedělním zápase na Yankee Stadium tak ztrácejí Devils na play-off tři body, jelikož Philadelphia porazila Detroit 5:0. A jelikož Capitals porazili Sabres v prodloužení, spadli Devils na předposlední místo v Metropolitní divizi. A do konce už chybí pouze 28 kol.

“Ve třetí třetině musíme takovéto zápasy získávat,” litoval Ryane Clowe, jehož frustrace v závěru byla znatelná, když se popral s Romanem Polákem po třetím gólu domácích. “Prohrávali jsme o gól. V tu dobu je musíme zatlačit. Myslím si, že prostě musíme být více důrazní. To je to hlavní. Musíme zaútočit. Máme zkušený tým. Musíme se prostě zlepšit!”

Jaroslav Halák vychytal čtvrté konto v sezoně, stačilo mu k tomu 23 zákroků. Bluesmani tak vyhráli potřetí v řadě, naposledy prohráli 7:1 na ledě New Jersey (21. ledna).

Tento zápas byl opravdu vyjímečný. V brance byl Cory Schneider, který se častokrát nedočkal ofenzivní podpory od svých spoluhráčů. Ale v tu dobu vstřelili Devils sedm gólů, a tak to vypadalo, že je vše zažehnáno. Omyl, Schneider se do branky postavil i v St. Louis a gól jeho spoluhráči nevstřelili. Podvanácté z jeho 26 zápasů vstřelili Devils žádný nebo jeden gól.

Pošesté v sezoně Devils nevstřelili ani jednu branku. Ačkoliv to bylo poprvé od 15. listopadu, kdy se toto stalo, ví vedení, že je potřeba střelec.

“Myslím, že jsme odehráli poměrně slušný zápas,” řekl Schneider, který měl v zápase 22 zákroků. “Ale poměrně slušně na nejlepší týmy v lize nestačí. … Jestliže prohrajete 2:0 nebo 7:1, na tom nezáleží, prostě nezískáte body. Mohli bychom odehrát nejlepší zápas v roce, ale kdybychom ho prohráli, nic to neznamená. Víme, že proti těmto týmům umíme zahrát. Musíme pouze z každého dostat něco navíc.”

Proti Blues měli Devils několik šancí, ale ani jednu nevyužili. Halák s pomocí obránců vše zneškodnil. Hosté dokonce nevyužili čtyři přesilové hry.

“Dobře nás drželi od branky, ale když už jsme se k něčemu dostali, Halák vytáhl pěkný zákrok,” řekl Schneider. “Musíme najít někoho, kdo dá nějaký velký gól, anebo prostě vytvořit něco z ničeho.”

“Nedávali jsme góly,” zoufal trenér DeBoer. Zkusil tak přeházet lajny, například Patrik Eliáš z centru druhé formace putoval na levé křídlo první formace vedle Zajaca a Jágra. “Nevytvářeli jsme si moc šancí,” vysvětloval svůj krok kouč Devils.

Ačkoliv byli spolu v lajně dva poměrně produktivní hráči, ani to nepomohlo. Z dua Eliáš-Jágr měl každý pouze jednu střelu na branku.

“Neměli jsme mnoho šancí, protože hráli velmi dobře defenzivně,” uznal hru soupeře Jágr. “Měli jsme nějaké šance, ale ne stoprocentní.”

Poměrně frustrovaný Eliáš byl doslova donucen k tomu, aby po zápase vůbec něco promluvil.

“(Ty změny) trochu pomohly ve druhé třetině, ale to je tak všechno,” řekl český forvard s číslem 26.

A jak se líbily změny Jágrovi? “Nezáleží, jestli se mi to líbilo nebo ne. Jsme všichni profesionálové a měli bychom být schopni hrát s každým. Tak to musí být.”

Na závěr dodal Eliáš: “Bez gólů nevyhrajeme žádný zápas!”

Generální manažer Lou Lamoriello se poohlíží po nějaké pomoci do útoku. Má na to ale už pouze pět zápasů, než nastane Olympijská přestávka. 7. února ve 21:00 se uzavřou soupisky až do půlnoci 23. února. V tomto období nesmí nikdo v NHL měnit hráče.

Poté bude na výměnu prostor už pouze do 5. března do 21:00. Takže čas tiká. A tiká velmi rychle. A tým velmi potřebuje alespoň jednoho kanonýra.