Peklo / Reporty / Halák vymazal Ďábly, ti St. Louis podlehli 0:3

Halák vymazal Ďábly, ti St. Louis podlehli 0:3

Devils na ledě St. Louis neskórovali a prohráli zde tak 3:0. Góly domácích stříleli Steen, Morrow a Lapierre.

Již po 10 sekundách byl vyloučený domácí obránce Roman Polák za hru vysokou holí. Přesilovku sehráli Devils dobře. Nebezpečná byla třeba akce Greenea, který zakončoval zpoza branky. Nikdo ze střelců ale neuspěl, jelikož byla spousta střel zblokována obranou. Skóre otevřel kanonýr Alexander Steen. Ve čtvrté minutě zakončil tento útočník přečíslení 3 na 2 nechytatelnou střelou do víka. Jednalo se o jeho 100. gól v kariéře za Blues. V šesté minutě od modré nebezpečně střílel Ryder a o dorážku se snažil Henrique, ale obránci opět Halákovi, který Ryderův pokus pouze vyrazil, pomohli. O tři minuty později vystřelil z voleje Vladimír Sobotka, na Schneidera si ovšem nepřišel. O chvíli později od modré pálil Pietrangelo a dorážel Berglund, oba pokusy ale Schneider zneškodnil. Blues byli i nadále aktivnějším celkem. V 17. minutě vyprášil Schneiderovy betony střelou od modré Jackman. O minutu později byl vyloučen Anton Volchenkov. Hned v úvodu přesilovky nadvakrát pálil Backes – jednou mimo, jednou do přesouvajícího se Schneidera. A jelikož se ve zbytku už St. Louis neprosadilo, bylo po první třetině skóre 1:0.
Střely: 9:8

Ve 24. minutě si trochu sám zavařil Schneider, který vyjel z branky pro puk. Ten se ale dostal do zóny, kde brankář nesmí hrát, což vystihl Pääjärvi, který zkoušel vracejícího se gólmana překvapit, ale ten si to nakonec i se štěstím pohlídal. Na druhé straně předvedli pěknou akci Clowe s Ryderem, prvně jmenovaný poslal žabičku před bránu, druhý jmenovaný ale puk sklepnul pouze mimo branku. Poté zahrozili opět domácí, z blízkosti zakončoval ve skrumáži Steen, Schneider byl ale na místě. Ve 29. minutě měl velkou šanci Stewart, který se uvolnil v přečíslení 2 na 1. Jeho střelu brankář Devils vyrazil betonem. V průběhu 34. minuty střílel Gelinas, ale ani jeho střela neprošla za záda Jaroslava Haláka. O dvě minuty později měli domácí obrovskou šanci. Přečíslení 3 na 1 zakončoval Sobotka povedenou střelou do pravé tyče Schneiderovy branky. Někteří domácí fanoušci už slavili, rozezněla se i gólová znělka, ale puk opravdu trefil tyčku. Chvíli na to byl vyloučen Ryane Clowe. Ďáblové bránili přesilovku velmi dobře a na jejím konci dokonce vybojovali faul. Eliáš nahrál před branku Giontovi, který byl v zakončení podražený Pietrangelem a ten tak usedl na dvě minuty na trestnou lavici. Hosté svého soupeře dokázali zatlačit. Na modré skvěle rozdával puky Eric Gelinas, který svými střelami dělal Halákovi velké problémy. Nejprve ho slovenský brankář vychytal lapačkou, poté jeho pokus vyrazil vyrážečkou nad sebe. Do konce třetiny už gól nepadl.
Střely: 5:10

Ve 42. minutě byl vyloučen za hákování T.J. Oshie. Velkou šanci měl Brunner, který se dostal ke střele v blízkosti Haláka, ten se dokázal včas přesunout a puk vyrazit. Ani svou třetí přesilovku Ďáblové nevyužili. Dobrou individuální akci předvedl Jaromír Jágr, který objel branku a následně zakončoval z otočky, ale Halák si připsal další zákrok. Rodák z Bratislavy hostující tým velmi trápil. Ve 48. minutě předvedl pěknou akci Roy, který následně nahrál do velké šance Tarasenkovi, jehož ale vychytal Schneider. Ten si i následně připsal další skvělé zákroky, když vychytal Schwartze a Tarasenka podruhé. Došlo ale k faulu, Salvador podrážel a tak měli Blues další příležitost. Devils ale měli v brance Coryho Schneidera, který stále držel tým nad vodou. Tedy až těsně ke konci této početní výhody, kdy střelu Bouwmeestera tečoval před Schneiderem Brenden Morrow – 2:0. O chvíli později na druhé straně šanci Cartera zneškodnil Halák. V 55. minutě podrážel Brunner a hosté si tak zkomplikovali situaci dalším vyloučením. V oslabení zahrozil Stephen Gionta, jeho prudká střela ale mířila mimo bránu. Domácí celek tuto přesilovku nevyužil. Dvě a půl minuty před koncem byl Schneider odvolán z branky. Ďáblové si hned vytvořili velkou příležitost, ve které ale Ryder neuspěl. Následně do protiútoku vystartoval Lapierre, který potvrdil výhru Blues třetím gólem. Hned po vstřelení branky se popral Clowe s Polákem. Český obránce byl za tuto šarvátku velmi nespkojený, jelikož se zřejmě prát nechtěl. Následovaly další šarvátky, mnohdy i velmi zbytečné. V samotném závěru utkání hráli sice Ďáblové přesilovku, gól už ale nedali a tak odjeli z ledu St. Louis Blues s prázdnou.