Peklo / Reporty / Eliáš v prodloužení rozhodl o výhře Devils na ledě Dallasu

Eliáš v prodloužení rozhodl o výhře Devils na ledě Dallasu

Devils na ledě Dallasu sice neudrželi dvoubrankové vedení, ale nakonec se radovali ze zisku dvou bodů, a to díky gólu Patrika Eliáše v prodloužení.

Hned v úvodní minutě prověřil lapačku Lehtonena Anton Volchenkov střelou od modré. Finský brankář prokázal připravenost. V páté minutě předvedl dobrou práci v napadání Henrique, který za brankou vybojoval kotouč z moce dallaských hráčů a promptně ho předložil Cloweovi, ten ale Lehtonena překonat nedokázal. Následovalo vyloučení Marka Faynea, který nedovoleným způsobem zastavoval protiútok domácích. A o 45 sekund nato putoval na trestnou Anton Volchenkov. Ďáblové při bránění odvedli skvělou práci a svého soupeře nepustili ani k jedné střele. V jedenácté minutě otevřeli Devils skóre. Jaromír Jágr dostal puk do útočného pásma na Dainiuse Zubruse, který dokázal Lehtonena propálit střelou z první – 0:1! O dvě minuty později fauloval Erik Cole, a tak první přesilovku měli i hosté. Stars ale taktéž při bránění předvedli dobrou práci a svého soupeře k žádné větší šanci nepustili. Velkou šanci měl minutu a půl před koncem třetiny Cody Eakin. Ten se po přihrávce od Dillena ocitl osamocený v mezikruží, ale brankář Schneider se včas přesunul a útočníka Dallasu vychytal. Do konce třetiny už gól nepadl.
Střely: 4:7

Ve 23. minutě byli vyloučeni hráči obou týmů – Brenden Dillon a Adam Henrique. Hrálo se tak 4 na 4. Velkou šanci si vytvořili Devils. Po střele Greenea se k dorážce dostal Travis Zajac, ale Lehtonen se skvěle přesunul a útočníka Ďáblů vychytal. Už při hře 5 na 5 se k volnému puku v útočném pásmu dostal Volchenkov, ale jeho střela nevyšla. Ve 28. minutě se před brankářem po přihrávce Rydera zjevil Henrique, ale bohužel minul branku a tak Lehtonen nemusel ani zasahovat. O minutu později si šanci vytvořili Stars, ale střela Daleyho dopadla stejně, jako Henriquea, čili skončila mimo bránu. Pak ale tlak Stars zbrzdilo vyloučení Garbutta, jenž zbytečně fauloval Brunnera. Přesilovku dokázali Ďáblové využít! Brunner, který ji sám vybojoval, vypálil od modré a Zajac střelu ještě tečoval. Puk tak změnil směr a prošel za Lehtonena. / Poté ale dokázal domácí tým snížit. Nichushkin zavezl puk do útočného pásma, který se následně dostal až k Jamiemu Bennovi, jenž bekhendem propálil Schneidera. Ve 37. minutě měl po povedené kombinaci na holi vyrovnání obránce Alex Goligoski, ale Schneider tomu dokázal zabránit zákrokem. 1:38 před koncem druhé třetiny podrážel Zajac a ač poměrně frustrovaný, tak musel putovat na trestnou lavici. Domácí si dokázali po kombinacích vytvořit velké šance, ale chybělo zakončení. Mnoho hráčů se v rozhodující chvíli místo pro střelu rozhodlo pro přihrávku. A v oslabení se pokusil skórovat taktéž Zubrus, ale tomu to zase nedovolil Lehtonen, který záhy vychytal i Faynea. Druhá třetina tak skončila velkým počtem neproměněných příležitostí.
Střely: 6:7

Třetí třetina začala 22 sekundy přesilovky Dallasu, jednalo se o zbývající trest Zajaca z konce druhé třetiny. Během toho si ale domácí nestihli nic vytvořit. Ve 44. minutě nahrál Henrique Ryderovi před branku, ten ale zcela osamocený před finským gólmanem neuspěl. Na druhé straně si do dobré příležitosti sjel obránce Rome, jenže ten branku vůbec netrefil. A o pár chvil později za Lehtonenem zazvonila tyčka, a to po střele Zajaca. V průběhu 50. minuty nahrál  útočném pásmu Jágr do dobré šance Zajacovi, ten ale nedokázal zpracovat puk, který mu tak následně ujel. A v pozoru musel být i Cory Schneider, který zneškodnil nebezpečný pokus mladého ruského útočníka Nichushkina. Velkou šanci mělo New Jersey v 52. minutě. V útočném pásmu spolu zahrozili Jágr s Eliášem, ale ani jeden nedokázal puk protlačit za brankovou čáru. Zvláště blízko k tomu měl Jágr, který bekhendem zblízka trefil pouze beton Lehtonena. V 58. minutě dorážel na brankové čáře Ryan Garbutt, ale Cory Schneider vytáhl povedený zákrok a zachránil vedení Devils. Vteřiny ubíhaly. Pro Ďábly velmi pomalu, pro Hvězdy zase velice rychle. 1:39 před koncem byl vyloučen Jágr a už to vypadalo, že se hostům situace velmi zkomplikuje. Pak se ale rozhodčí po vzájemné diskuzi rozhodli, že bude vyloučen i Jamie Benn za simulování. I tak ale trenér Lindy Ruff odvolal Lehtonena z branky. A Stars dokázali vyrovnat. 51,5 sekundy před koncem se k zakončení napodruhé dostal Tyler Seguin, jenž tak propálil Schneidera snad z páté dorážky v průběhu této akce. Po 60 minutách hry byl tak zápas nerozhodnutý a šlo se do prodloužení.
Střely: 6:8

Prodloužení začalo faulem Jamieho Benna na Patrika Eliáše, který mohl jet sám na branku po pasu Jágra. Peter DeBoer si vzal timeout, aby se svým asistentem Mikem Folignem udělil svým svěřencům pokyny pro tuto přesilovou hru. A Ďáblům stačilo k využití pouze 12 sekund! Gelinas nahrál po vyhraném vhazování Jágrovi, který našel podržel kotouč, vystřelil a puk se odrazil k Eliášovi, který rozhodl o tom, že si Devils odvezou dva body.