Peklo / Hlavní zprávy / Eliáš zařídil výhru nad Dallasem gólem v prodloužení

Eliáš zařídil výhru nad Dallasem gólem v prodloužení

Patrik Eliáš umí být ve správný čas na správném místě. To se včera opět potvrdilo, když dokázal vstřelit 16. gól své kariéry v prodloužení. Stalo se tak už ve 40. vteřině prodloužení. 28 vteřin po začátku nastavení byl Eliáš podražen domácím kapitánem Jamie Bennem a o 12 vteřin později rozhodl, po střele Jaromíra Jágra, kterou Kari Lehtonen vyrazil pouze k osamocenému Patrikovi.

Mnohem důležitější věcí dnes bylo, že jsme dokázali vyhrát. Hráli jsme docela tvrdě a poměrně dobře po většinu zápasu.

řekl Patrik Eliáš po zápase

Ačkoliv jsme na to nebyli v minulých letech příliš zvyklí, Devils mají v současné době sedmou nejlepší přesilovou hru. V tomto zápase to opět potvrdili, když ze tří gólů byly hned dva přesilovkové.

Když jsem měl puk, viděl jsem, že všichni byli pokrytí. Nemohl jsem přihrávat, jediný osamocený před bránou clonil Travis, takže jsem chtěl na něj směrovat střílenou přihrávku. Byl tam odraz před prázdnou branku, kde stál Patrik.

Rozhodující gól z pohledu Jaromíra Jágra.

Máme zde dvojí tvář Devils. Na jedné straně je jejich tristní bilance v samostatných nájezdech. Z osmi pokusů nedokázali zvítězit ani jednou. Na druhou stranu dnes dokázali vyhrát 7 zápas v prodloužení, což je nejvíce v NHL. Nyní je bilance v prodloužení pro Devils 7-3, z toho ve venkovních zápasech 5-1.

Pro Patrika Eliáše to byl tedy 16. gól v kariéře, v prodloužení, což ho řadí na druhé místo historické tabulky NHL. Před tímto zápasem měl na kontě stejně gólů v prodloužení jako Mats Sundin a Sergei Fedorov. Před ním už je tedy jen týmový parťák Jaromír Jágr s 18 góly v prodloužení.

Dohání mě. Kdybych to věděl, střílel bych tvrději…Ale jsem opravdu rád, že skóroval. Potřebujeme taková vítězství. Dvakrát jsme prohráli – proti Rangers, když jsme nehráli dobře a proti Blues, což je hodně dobrý tým. Dnes jsme cítili, že pokud budeme hrát svoji hru, můžeme vyhrát a to se nám, myslím si, dařilo.

Jágr dodal humorně k Patrikovu 16. gólu v prodloužení

Eliáš se samozřejmě nenechal a promptně dodal:

Jenomže on bude hrát alespoň do 48 let, já určitě ne. (Nyní je Jágrovi 42 let)

Tato výhra tedy Devils posunula zpět do boje o play-off – od postupové pozice je nyní dělí opět pouze jeden bod. Devils měli možnost i tentokrát dovést zápas do vítězného konce už v základní hrací době, avšak proti týmům Západní konference se to moc nedaří, jak řekl Jágr. Stars vyrovnali minutu a půl před koncem zápasu, když byli vyloučení Jágr za podražení a Benn za simulování. Stars odvolali brankáře a v početní převaze 5 na 4 si dokázal nejproduktivnější hráč domácích, Tyler Seguin, vynutit prodloužení.

Poté, co se Zubrus vrátil zpět do lajny k Jágrovi, stal se opět terčem jeho vtípků. Po zápase se Jágr vrátil k prvnímu gólu, který vstřelil Zubrus po střele z voleje:

Je to nejlepší střelec z voleje v lize, tak jsme toho využili. Od doby, kdy skončil Brett Hull, je to právě Dainius.

Čas Erica Gelinase, který strávil na ledě, se pohyboval pouze kolem necelých tří minut. Pro to měl kouč DeBoer důvod, když se Eric proti Rangers až příliš hnal do útoku a poté vznikaly v obraně dost velké díry a po přečísleních padly góly na 1-1 a 3-3.

Tým hrál ve vedení. Je to dáno situací. Když prohráváme a potřebujeme ofenzivní podporu, je jeden z prvních, na které se na lavce podívám. Když jsme nahoře a vedeme, máme jiné borce, kteří této situaci vyhovují o něco lépe.

Dnes čeká Devils poslední zápas z venkovního tripu v Nashvillu, kde by mohli hosté opět sbírat body. Uvidíme, zda trenér opět vsadí na taktiku se sedmi obránci – ta se totiž vyplácí a když takto Devils hráli, dokázali 4x vyhrát a pouze jednou prohráli.

Střelce první branky Devils správně tipoval Michal “Komeťák” Kašík!