Peklo / Reporty / Devils dělilo 10 vteřin od zisku dvou bodů

Devils dělilo 10 vteřin od zisku dvou bodů

Dainius Zubrus k zápasu nakonec nastoupil, stejně tak jako Shea Weber, o jejichž startech se rozhodovalo až těsně před utkáním. Devils nastoupili se 6 obránci a mezi Eliáše a Brunnera se postavil Loktionov.

Úvodní dvě minuty vyzněly lépe pro domácí, ti hráli s pukem a trávili více času v pásmu, avšak nic kloudného za tu dobu nevymysleli. První střelu si připsal až na začátku 4. minuty Eliáš. Zato domácí měli po 5 minutách už 6 střel, všechny ale Cory lapil. Až v6. minutě si Henriquova lajna dokázala vytvořit delší tlak v útočném pásmu, to však dlouho netrvalo a i nadále Devils spíše vyčkávali s čím přijdou domácí. V čase 6:45 při rozehrávce zazmatkoval Schneider, Hornqvist získal puk a z poza brány posunul mezi kruhy na Webera a ten nekompromisní ranou od horní tyčky otevřel skóre 1-0. 5 minut do konce 1. třetiny nejprve vyrazil Ryderovu backhendovou střelu ramenem Hutton, na druhé straně byl po protiútoku vyloučen Smith a vysokou hůl. První minuta byla ze stranu Devils velmi nebezpečná a mnoho po střele Eliáše nechybělo. Druhá minuta se již tak nepovedla a Preds se ubránili. Srovnat se Ďáblům už ani po střele od modré Salvadora nepodařilo a do kabin se tak šlo za příznivějšího stavu pro domácí.

Střely 13 – 9

Po odehraných dvou minutách šli Ďáblové poprvé také do oslabení. Za velmi přísné nedovolené bránění byl vyloučen Volchenkov. 70 vteřin odehráli Devils klidu, poté se dokázali domácí usadit, to jim dlouho nevydrželo a Henriquovi se podařilo zblokovat střelu a následně i dostat puk z pásma. Z přesilovky domácích nebylo tedy nic. Predátoři nevystřelili během této převahy ani jednou. V 6. minutě měli Devils další příležitost v podobě přesilové hry. Bernier byl držen Sissonsem. Devils se dokázali usadit a nebezpečně z mezikruží střílel Zajac, bez úspěchu. 30 vteřin do konce se 2 na 1 dostávali domácí, Borque zvolil střelu, ale netrefil bránu. Se zbytkem PP již Devils neudělali nic a tak stále o gól zaostávali. 8 minut do konce 2. třetiny dokázala Henriquova lajna domácí zatlačit a nebezpečně dvakrát po sobě střílel Clowe, puky se však stále neodrážely tak, jak by Ďáblové potřebovali. Přesně 7 minut do konce 2. třetiny se Ďáblům zásluhou Patrika Eliáše podařilo srovnat. Ve středním pásmu posunul na Patrika Jágr, a ten zleva vypálil na Huttona, ten puk v lapačce neudržel a střela doplachtila do brány 1-1! Prvního střelce správně tipovali Martin Kev Královec a Tomáš ‘Nieds’ Bělaška. 5 minut do konce šel ještě na trestnou lavici Dainius Zubrus za hloupé podražení v rohu kluziště. Cory Schneider třemi výtečnými zákroky udržel stav nerozhodný. Minutu do konce se Devils zápas otočili a poprvé se dostali do vedení po skvělé práci na brankovišti Eliáše a střele Jágra, který obkroužil branku! Po 2. třetině šli Devils tedy do šaten s 1gólovým vedením.

Střely 12 – 8

Devils potřebovali nutně výhru. Na začátku 3. třetiny již bylo jasné, že soupeři z Metropolitní divize – Rangers a Hurricanes – získají taktéž 2 body, později Capitals vybojovali v Detroitu bod.

Hned na začátku závěrečné třetiny si první lajna vytvořila slušný tlak, puk se motal před brankovištěm, Zajac, ale zády k bráně zakončit nedokázal. V 8- minutě od modré střílel Merrill, odražený puk od zadního mantinelu nedokázal dorazit Clowe. Hned na druhé straně trefil tyč Smith. Domácí začali přitvrzovat u mantinelů, když Eliáše srazil Del Zotto a Gaustad Berniera. 8. minut do konce byli vyloučeni za potyčku Bernier a Wilson. 4. minuty do konce si Devils vzali oddechový čas. 70 vteřin do konce domácí odvolali gólmana. 10 vteřin do konce bohužel Devils vedení ztrácí když nepovedená střela Josiho našla osamoceného Legwanda, který zavěsil téměř do prázdné branky, a tak Devils znovu čekalo prodloužení.

Střely 7 – 8

Úvod prodloužení patřil domácím. Po 70 vteřinách se do samostatného úniku dostal Ryder, backhandová klička bohužel nevyšla. Nedáš – dostaneš. Hned z protiútoku z levé strany propálil Schneidera  Weber – 61:29.

Střely 1 – 1

Nahsville Predators 3-2 OT New Jersey Devils

6:45 Weber – Hornqvist, 33:00 Eliáš – Jágr, Zajac, 38:59 Jágr – Eliáš, Zajac, 59:49 Legwand – Josi, Jones, 61:29 Weber – Wilson

Střely celkem 33 – 26

Nashville PredatorsCarter Hutton – Roman Josi, Shea Weber, Michael Del Zotto, Seth Jones, Mattias Ekholm, Ryan Ellis – Eric Nystrom, Mike Fisher, Patric Hornqvist, Nick Spaling, David Legwand, Craig Smith, Gabriel Bourque, Colin Wilson, Taylor Beck, Richard Clune, Paul Gausted, Colton Sissions

New Jersey DevilsCory Schneider – Andy Greene, Mark Fayne, Jon Merrill, Marek Zidlicky, Bryce Salvador, Anton Volchenkov – Dainius Zubrus, Travis Zajac, Jaromir Jagr, Patrik Elias, Andrei Loktionov, Damien Brunner, Ryan Clowe, Adam Henrique, Michael Ryder, Ryan Carter,  Stephen Gionta, Steve Bernier

Střelce správně tipovali Martin Kev Královec a Tomáš ‘Nieds’ Bělaška.

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …