Peklo / Preview / Devils hostí po dvou letech Colorado

Devils hostí po dvou letech Colorado

Dnes od půl 2 hrají Devils svůj druhý zápas proti Avalanche. V tom prvním podlehli Ďáblové v Pepsi Center na nájezdy 2-1. Pro Avalanche to bude po dlouhé době zápas v New Jersey. Naposled zde hráli 15. 3. 2012, takže téměř před dvěma lety. Tehdy v Newarku – světe div se – prohráli 1-0 po nájezdech, to je Ďáblové ještě uměli jezdit. I tento zápas si můžete níže připomenout.

16. 1. 2014    |    COL 2-1so NJD

15. 3. 2012    |    NJD 1-0so COL

Colorado má v měsíci únoru, jako jeden z mála týmů, hned 7 zápasů. Může za to především tento týden, který mají Avs velmi nabitý. Cestují totiž po týmech Východní konference, 4 z toho proti týmům Metropolitní divize. První zápas v únoru odehráli ještě doma v Pepsi Center proti Buffalu, to roznesli vysoko 7-1. Dvěma góly se například blýskli Landeskog a McGinn, za Buffalo se trefil exďábel Matt D’Agostini.

Tento týden odehrají Laviny 4 zápasy proti týmům Metropolitní divize. Postupně zavítají na led do New Jersey, poté hrají proti Rangers, Flyers a Islanders. Avalanche by tak mohli Ďáblům dost pomoci.

Bodování Avalanche vládne mládí. Hned čtyři nejproduktivnější hráči Avs jsou ročník 91′ anebo mladší. Nejproduktivnějším se 47 body (17+30) je Matt Duchene následován kapitánem Landeskogem – 43 bodů (16+27), nejmladší 19letý MacKinnon – 40 bodů (20+20) a O’Reilly – 39 bodů (20+19). Je to tedy pravý opak produktivity Devils, kde vládnou čeští harcovníci Jágr, Eliáš a Židlický.

Ďáblové dnes dopoledne neměli trénink, který byl zrušen z důvodu sněhové bouře. Doufejme, že se počasí umoudří a nebudeme mít v Prudential Center podobně komorní atmosféru, jako v zápase proti Blues.

V sestavě Devils dochází ke změně. Peter Harrold byl aktivován z IR a dnes nastoupí. Byl aktivován na základě zranění Antona Volchenkova, který má zranění v dolní polovině těla a jeho start byl nejasný. Aktivací Harrolda je tedy jasné, že Anton hrát nebude a na jeho místě bude právě Peter. Do brány se opět postaví Cory Schneider, ten tak bude chytat 4. zápas v řadě.

Zranění hráči

Avalanche: Paul Stastny (kotník), Alex Tanguay (koleno)

Devils: Anton Volchenkov (dolní část těla)

Colorado AvalancheJ. S. Giguere – Jan Hejda, Erik Johnson, Nate Guenin, Andre Benoit, Nick Holden, Tyson Barrie – Gabriel Landeskog, Nathan MacKinnon, P.A. Parenteau, Ryan O’Reilly, Matt Duchene, Jamie McGinn, Max Talbot, John Mitchell, Cody McLeod, Ryan Wilson, Marc-Andre Cliche, Patrick Bordeleau

New Jersey DevilsCory Schneider – Andy Greene, Mark Fayne, Jon Merrill, Marek Zidlicky, Bryce Salvador, Pete Harrold – Dainius Zubrus, Travis Zajac, Jaromir Jagr, Patrik Elias, Andrei Loktionov, Damien Brunner, Ryan Clowe, Adam Henrique, Michael Ryder, Ryan Carter, Stephen Gionta, Steve Bernier

Čtěte také

Ray Shero: Musíte mať v hlave víziu

Tím z Newarku prežíva náročné obdobie, ktoré začalo v podstate hneď v úvode sezóny a jeho výkony nepripomínajú mužstvo z predošlého ročníka. Aj napriek týmto okolnostiam a krutej nepriazni osudu Diabli zostávajú verní nastolenému plánu. Ray Shero ukazuje, že má naďalej trpezlivosť a nepanikári ani počas ťažkého obdobia plného kritiky na jeho osobu a nespokojnosti …

9 komentáře

  1. Ryder !

  2. Michal Kalous

    tak já dám Travise ať se neopakujeme :)

  3. Kubajs Rozdolský

    Henrique !

  4. Martin Chachan Kukurůza

    Dám Henriqueho… a když ho dá jinej, tak myslím jeho :cD

Ďáble, co na to říkáš...?