Peklo / Reporty / Ďáblové prolomili smůlu a potřetí už prodloužení vyhráli

Ďáblové prolomili smůlu a potřetí už prodloužení vyhráli

Ďáblové prolomili smůlu a třetí prodloužení vřadě již dokázali vyhrát! Svým prvním gólem v NHL rozhodl v prodloužení Jon Merrill!

První velkou šanci si připravili hosté, když osamocenému Schulzovi, který najížděl za obranou, předložil puk do jízdy Nugent – Hopkins, Coryho beton byl ale na místě. Ve 4. minutě se do další velké šance dostal Gagner, když se dostal k volnému puku před Coryho brankovištěm a nastřelil tyč. V 8. minutě se Jágr protáhl podél mantinelu a Devils se dostali do přečíslení 3 na 2, Jágr posunul na osamoceného Židlického, který číhal u druhé tyčky, neposedný puk bohužel minul. V polovině třetiny si opět obránci špatně přebrali hráče a před brankovištěm byl sám Ference, Schneider opět kryl levým betonem. Hosté sérii velkých šancí nevyužili a tak na začátku 11. minuty přišel čas pro Devils a nově vzniklou první lajnu. Jágr zatáhl puk do útočného pásma, počkal na najíždějícího Salvadora – ten křižnou přihrávkou našel Loktionova a ten se nemýlil. Bohužel o 30 vteřin později bylo srovnáno. Obrana Devils se opět zapomněla a Yakupov s Hallem jeli sami na Fayneho. Tuto situaci využili a bylo srovnáno 1-1. 7 minut do konce 1. třetiny šli Devils do oslabení. Za podražení byl vyloučen Zubrus. V této PP si hosté vytvořili dvě nebezpečné šance, oslabení ale Devs ubránili. 4 minuty do konce předvedl skvělou individuální akci Židlický, obkroužil bránu, zakončil, dostal se znovu k odraženému puku, opět kroužil, položil si Bryzgalova, prováhal však ideální okamžik pro další střelu a napodruhé už nezakončil.

Střely 8 – 5

Po 90 vteřinách šli Devils opět do oslabení. Andy Greene zasáhl Yakupova do obličeje hokejkou. Po minutě se síly na ledě vyrovnali, když byl zahákován Gionta. Devils měli tedy k dispozici minutovou přesilovou hru. Během ní ale nevystřelili. O 3 minuty později si Devils zahráli již regulérní dvouminutovou přesilovku. Po 40 vteřinách nastřelil Židlický tyč. Přesilovka nebyla špatná, ale Devils až příliš otáleli se střelbou a tak zůstal stav nezměněn.  5 a půl minuty do konce vyslal Henrique do úniku Clowa, ten ale obtěžován obráncem přesně nezakončil a trefil pouze tyč. V závěru třetiny se do první lajny  posunul zpět Zajac.

Střely 10 – 6

Hned první střídání první lajny bylo velmi nebezpečné, především díky Jágrovi, který dokázal vybojovat hned dva puky. I další minuty patřily především domácím. Dobrý tlak si vytvořila třetí Henriqueova lajna a na konci 8. minuty opět také první, Bryzgalov byl však vždy na správném místě. 10 a půl minuty  před koncem dostali Devils k dispozici přesilovou hru, když Fayna podrazil Hemský. 40 vteřin před koncem dostala 2. přesilovková lajna hosty pod obrovský tlak, ale byla z toho opět pouze tyčka v podání Rydera, v následném boji o puk fauloval Henrique, a tak se síly na 30 vteřin srovnali, poté začala 90vteřinová početní výhoda pro hosty. I tato přesilovka zůstala bez využití.

Střely 5 – 8

První velkou šanci si vytvořili Clowe s Eliášem, Bryzgalov opět na místě. V čase 62:34 vybojoval v rohu puk Henrique pro Merrilla, ten propálil Bryzgalova a Devils si tak odnáší i druhý velmi důležitý bod! Pro Merrilla to byl první gól v NHL!

Střely 1 – 1

New Jersey Devils 2 – 1 OT Edmonton Oilers

11:01 Loktionov – Salvador, Jágr; 11:30 Hall – Yakupov; 62:34 Merrill – Ryder, Henrique

Střely celkem 24 – 20

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …