Peklo / Reporty / Opět střelecká impotence – Devils podlehli Capitals 0:3

Opět střelecká impotence – Devils podlehli Capitals 0:3

Ďábly opět srazila střelecká nemohoucnost, a tak podlehli Washingtonu 0:3.

Již ve třetí minutě byl vyloučen domácí hráč, a to konkrétně útočník Marcus Johansson. V závěru přesilové hry měli hosté velkou šanci. Zajac unikl s Brunnerem na Holtbyho, ten ale po přihrávce prvně jmenovaného dokázal švýcarského reprezentanta vychytat! A v páté minutě se faulu dopustili Ďáblové, provinil se Steve Bernier. A Capitals si vytvořili množství gólových příležitostí, které ale gólem neskončily. V deváté minutě objel branku Jágr, na což byl ale Holtby připraven. Puk se poté dostal na hůl Salvadora, jehož střelu brankář Caps pokryl. V průběhu jedenácté minuty fauloval Orlova Zubrus a přišly další dvě minuty práce pro nejlepší oslabení v lize. A Ďáblové tuto roli potvrdili, a to i přes nebezpečný pokus Ovechkina z voleje, který zneškodnil Cory Schneider. A dokonce měli velkou šanci, Stephen Gionta už byl sám před Holtbym, měl ale potíže se zpracováním puku a tak měl brankář Washingtonu práci o něco usnadněnou. Ve 14. minutě přišlo další vyloučení, tentokráte ale na straně Capitals – fauloval Brouwer. Hned v úvodu mohl skórovat Židlický, ale dorážkou z blízka minul branku. Šanci v oslabení si vypracoval i tým domácích – Erat nahrál Fehrovi před branku, ale puk zamířil těsně mimo. A tak skončila první třetina bez branek, 0:0.
Střely: 6:11

Velkou šanci měl v úvodu druhé třetiny Nicklas Bäckström, jenž v úniku 2 na 1 volil střelu. Ta nadělala Schneiderovi trochu problémy, přesto jí brankář Devils zneškodnil. Ve 24. minutě byl velmi blízko gólu Adam Henrique, který dostal přihrávku zpoza branky, ale svou ranou z první trefil tyčku! O minutu později pálil od modré Fayne a před Holtbym tečoval Zajac jen těsně mimo branku. Devils sevřeli domácí v pásmu a vytvořili si slušný tlak, z něhož pramenila i nebezpečná střela Židlického, kterou ale Holtby vyrazil. Ve 28. minutě podržel New Jersey několika skvělými zákroky Cory Schneider! A další zákrok tento gólman vytáhl ve 30. minutě, kdy z první střílel Bäckström. V průběhu 33. minuty byl před Schneiderem velký závar, jenže ani tady se neotevřelo skóre. V minutě třicáté-sedmé našel Jágr před brankou volného Eliáše, ale puk šel opět mimo bránu. Na druhé straně se zase mohl prosadit Carlson, jenže Schneider byl proti. Oba týmy dělaly všechno pro to, aby už se skóre změnilo. Jenže do konce druhé třetiny se jim to nepovedlo.
Střely: 10:8

Úvod třetí třetiny patřil šancím obou týmů. Nejprve Jágr vyřešil špatně situaci 2 na 1, kde už mohl střílet, ale volil přihrávku, která neprošla. Poté střílel nebezpečně Bäckström, ale Schneider vyrazil puk betonem. Ve 43. minutě držel Carter hokejku soupeře a Capitals tak měli výhodu přesilové hry. 26 sekund před vypršením trestu se ke střele zápěstím dostal Ovechkin a za Schneiderovými zády zvonila tyč! Trest Ryana Cartera domácí nedokázali gólově potrestat. Další šanci v zápase poté nevyužil Johansson, jenž dostal pas zpoza branky od Wellmana. Střelou ale trefil přesouvajícího se Schneidera. V 51. minutě v útočném pásmu výrazně zahrozili Zubrus s Jágrem, ale ani jeden z nich neprotlačil puk až za Holtbyho. Po následné komerční přestávce dokázali domácí jako první skórovat. Střela Brouilletta z levé strany propadla až za Schneidera – 1:0! Pro 27 letého obránce to byla první branka v NHL. V 53. minutě byl sporně vyloučen Gionta. To se ale Caps využít nepodařilo. 2:20 před koncem třetí třetiny putoval Schneider na střídačku, Devils tak hráli v šesti. Jenže 1:47 před koncem se gólem do prázdné branky poprvé v sezoně prosadil Martin Erat. Ovechkin mu vzal dokonce na památku puk. Schneider poté putoval na střídačku podruhé, ale 1:11 před koncem se Capitals prosadili potřetí – konkrétně Troy Brouwer.
Střely: 10:6

Washington Capitals 3:0 New Jersey Devils
51. Brouillette (Wey, Bäckström), 59. Erat (Bäckström, Ovechkin), 59. Brouwer

Střely celkově: 26:25

Capitals: Holtby – Alzner, Wey, Carrick, Brouillette, Carlson, Orlov – Ovechkin, Erat, Fehr, Bäckström, Brouwer, Laich, Chimera, Ward, Wilson, Wellman, Beagle, Johansson
Devils: Schneider – Greene, Fayne, Salvador, Židlický, Harrold, Merrill – Zubrus, Loktionov, Brunner, Eliáš, Zajac, Jágr, Clowe, Henrique, Ryder, Carter, Gionta, Bernier

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …