Peklo / Reporty / Devils porazili na domácím ledě Columbus 5:2!

Devils porazili na domácím ledě Columbus 5:2!

Po dlouhé Olympijské přestávce přivítali Ďáblové na svém ledě Columbus.

Úvodní minuty nepřinesly žádnou větší šanci, ale oba týmy dokázaly svého soupeře aspoň na chvilku zatlačit. První větší příležitost přišla až v sedmé minutě a domácí z ní vytěžili branku. Clowe svojí první střelou z mezikruží Bobrovského nepřekonal, dostal se ale k dorážce a z ní už se prosadil – 1:0! O chvíli později byl vyloučen Wisniewski za faul na Berniera. Ten se z ledu zvedal s obtížemi, ale nakonec se zdál být v pořádku. A Ďáblové přesilovku využili! Jágr nejprve neproměnil šanci po pasu Gelinase, ale následně zpoza branky o beton Bobrovského dal na 2:0! Skvělý start pokračoval dalším vyloučením Columbusu, tentokráte se hákováním provinil Ryan Johansen. A domácím bylo opět přáno! Po kombinaci se ke střele odhodlal Andy Greene, jehož střela byla ještě tečovaná Henriquem – 3:0! V desáté minutě fauloval Jágr a první příležitost měli také hosté, kteří si krátce před tím vzali oddechový čas. V oslabení se zkoušel prosadit Henrique, ten ale svou povedenou střelou zápěstím trefil pouze tyčku! V samotném závěru přesilové hry se Columbus prosadil poměrně šťastným gólem. Anisimov nahazoval ze strany před branku a Schneider si puk srazil do vlastní branky – 3:1. O chvilku později se mohli opět prosadit domácí, Loktionov ale svou šanci nevyužil. V 17. minutě měli domácí další příležitost, kterou tentokráte zblokoval obránce stojící v brankovišti – jednalo se o střelu Zajaca po objetí branky. O minutu později fauloval Židlický a tak měl Columbus příležitost dostat se na rozdíl jediné branky. Tu naštěstí pro domácí celek nevyužil. Na konci třetiny se ještě strhla šarvátka, nejednalo se ale o nic příliš vážného a tak se šlo do kabin za dobré nálady (alespoň pro Ďábly).
Střely: 13:8

Ze šarvátky z konce první třetiny resultovala některá vyloučení, která Ďáblům přinesla dvouminutovou přesilovku. Tu ovšem nedokázali využít. Ve 24. minutě nahrál Bernier před branku do skvělé pozice Henriqueovi, jehož prudká střela zamířila mimo bránu. Tři minuty na to vymíchal obránce Zajac, ale se zakončením Bobrovského zaskočit nedokázal. A další šance přišla opět po třech minutách. Zajac skvěle napadal, puk získal Zubrus, jenž ho předal Jágrovi. Jeho střela z první nadělala brankáři Blue Jackets problémy, přesto si s ní ale poradil. Šanci měli i hosté. Letestu vystřelil a před brankou se snažil dorážet Boone Jenner, Schneider puk dokázal udržet ve své moci. Ve 32. minutě se hosté přiblížili na rozdíl jediné branky – po několika šťastných odrazech si ze vzduchu sebral puk Gáborík a následně ho dorazil do branky. Podle opakovaných záznamů se ale jednalo o vysokou hůl, rozhodčí ovšem telefonovat nešli a tak gól platil. Ve 37. minutě si domácí vypracovali několik šancí. Jágr, Greene ani Židlický ale nedokázali překonat brankáře Bobrovského. 34 sekund před koncem druhé třetiny byl vyloučen Zajac za hákování. Hned po 15 sekundách přesilové hry padl gól – ale na druhé straně, než se čekalo! Eliáš vyhodil puk dopředu a tam byl osamocený Henrique, který proměnil samostatný únik střelou mezi betony – 4:2 a šlo se do kabin!

Ve zbytku přesilové hry si ovace vysloužil domácí kapitán Salvador poté, co zblokoval tvrdou dělovku Jacka Johnsona. S bolestmi v ruce odešel do kabin. Ve 45. minutě mohl dát Henrique hattrick, ale jeho střelu vyrazil Bobrovsky. Z následné dorážky minul branku Židlický. O čtyři minuty později si do dobré příležitosti sjel Stephen Gionta, ale svou promptní střelou z první neskóroval. 15 185 přítomných diváků vidělo následně i další šanci Henriquea, která ale opět neskončila brankou – jednalo se o střelu z první po přihrávce od Jágra. A další šanci na hattrick měl o pár chvil později, když dostal v přečíslení 2 na 1 přihrávku od Eliáše, jenže branku minul. V 56. minutě se mohli prosadit i hosté. Střelu Foligna tečoval před brankou Anisimov, ale Schneider vytáhl skvělý zákrok bruslí! 3:15 před koncem odvolali hosté brankáře. Ďáblové tak byli zatlačeni v obranném pásmu, ale občas se jim podařilo dostat puk dopředu. A 35 sekund před koncem unikl na prázdnou Eliáš s Henriquem. Český útočník chtěl Henriqueovi nahrát k hattricku, ale puk se odrazil od vracejícího se Wisniewského a tak z toho nakonec byl vlastní gól. Ďáblové tak porazili Columbus 5:2!
Střely: 9:3

New Jersey Devils 5:2 Columbus Blue Jackets
7. Clowe (Loktionov), 8. Jágr (Gelinas, Eliáš), 9. Henrique (Greene, Merrill), 40. Henrique (Eliáš), 60. Eliáš – 12. Anisimov (Johnson), 32. Gáborík (Anisimov, Foligno)

Střely celkově: 35:19

Devils: Schneider – Greene, Fayne, Salvador, Židlický, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr, Henrique, Eliáš, Brunner, Clowe, Loktionov, Ryder, Carter, Gionta, Bernier
Blue Jackets: Bobrovsky – Johnson, Prout, Murray, Wisniewski, Nikitin, Savard – Jenner, Johansen, Horton, Calvert, Dubinsky, Atkinson, Foligno, Anisimov, Umberger, MacKenzie, Letestu, Gáborík

Poznámka: V úvodu zápasu se zranil Damien Brunner. Odešel tak předčasně do kabin a v průběhu druhé třetiny dorazila zpráva, že kvůli zranění ve spodní polovině těla už do zápasu nezasáhne.

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …