Peklo / Hlavní zprávy / Eliáš s Henriquem odpověděli na výzvu trenéra skvělým způsobem

Eliáš s Henriquem odpověděli na výzvu trenéra skvělým způsobem

Před zápasem s Columbusem řekl trenér DeBoer, že by si od některých hráčů představoval více. Mezi nimi byl i Adam Henrique a Patrik Eliáš, jedni z hlavních postav zápasu s Blue Jackets.

O Henriqueovi, který nedal v posledních 7 zápasech žádný gól a měl pouze jednu asistenci, řekl DeBoer, “Musíme být opatrní s tím, co od hráčů očekáváme.” Tím narážel na to, že od něj očekává v této sezoně alespoň 20 branek

. Od Eliáše si také představoval více. “Pokud nemá být naším nejlepším hráčem, tak musí být aspoň jedním ze tří nejlepších,” řekl trenér Devils deníku The Record.

Proti Columbusu nastoupili v jedné formaci společně a oba na výzvu od trenéra reagovali naprosto dokonalým způsobem. Henrique dal dva góly, Eliáš měl dvě asistence a jednu branku. Ten gól dal český útočník do prázdné, když se ale pokoušel nahrát Henriqueovi k hattricku. Dojíždějící obránce James Wisniewski přihrávce zabránil, puk si ale srazil do vlastní branky.

Henrique tak má nyní na svém kontě 16 gólů. O tom, co od něj kouč očekává, moc dobře ví. “Pouze se snažím hrát,” řekl Henrique. “Já osobně se snažím být více důsledný a nesoustředit se pouze na střílení branek. Snažím se soustředit na to, že pokud hraju v obranném pásmu, v oslabení či kdekoliv jinde, hraji nejlépe, jak umím. Chci být na ledě při každé situaci. A trenér musí mít důvod vám věřit.”

Trenér DeBoer si je zase vědom toho, že nesmí žádného z hráčů přeceňovat. Podle svých slov nikomu nechce klást neuskutečnitelné cíle. “Líbí se mi Adamova hra,” řekl kouč o Henriqueovi. “Nemyslím si, že hráčům pomáhá, když na ně vyvíjíme tlak. On ví, co od něj očekáváme a pro něj to znamená, že musí bojovat. Produktivita se následně dostaví.”

Henrique si myslí, že je schopen dát 20 gólů. Ale tím by skončit nechtěl. “Dvacet je skvělé číslo. Třicet ještě lepší,” řekl. “Chcete dát tolik gólů, kolik je možné, takže se nesoustředím pouze na 20 gólů. Soustředím se na svou hru a na to, abychom každý večer vyhrávali. Když už nedáváte góly, musíte se ujistit, že pomáháte k výhře alespoň ostatními věcmi, jako například blokováním střel.”

Nikdo nemusel Eliášovi zdůrazňovat, že musí začít více bodovat. On sám si to uvědomil po návratu z Olympiády. “Není to až taková věda,” řekl Eliáš. “Trenér to mohl říct všem 20 hráčm nebo pouze osmi. Nedávali jsme dostatek gólů, prohrávali jsme s jednou či dvěma brankami na kontě, což obvykle k vítězství nestačí.”

Velmi pohlednou akcí dnes byl pas Eliáše v závěru druhé třetiny. V oslabení poslal krásný lob až do útočného pásma, kde puk převzal Henrique a ten tváří v tvář Bobrovskému skóroval.

“Bylo to perfektní,” chválil spoluhráče Henrique. “Bylo to opravdu skvělé. Měl jsem dnes novou hokejku, s větším zakřivením a zafungovalo to,” pochvaloval si zase Eliáš.

V závěru chtěl Eliáš pro Henriquea hattrick. Oba unikli na prázdnou branku, s nimi už dojížděl pouze obránce Wisniewski. “Patty” se pokusil předat Henriqueovi puk, ale obránce Columbusu si ho srazil do vlastní.

“Chtěl jsem, aby to vypadalo, že chci nahrát, přitom jsem jasně chtěl dát gól,” vtipkoval Eliáš a poté už s vážností dodal: “Občas se snažíte udělat něco skvělého a často jste za to odměněni.”

Čtěte také

Ray Shero: Musíte mať v hlave víziu

Tím z Newarku prežíva náročné obdobie, ktoré začalo v podstate hneď v úvode sezóny a jeho výkony nepripomínajú mužstvo z predošlého ročníka. Aj napriek týmto okolnostiam a krutej nepriazni osudu Diabli zostávajú verní nastolenému plánu. Ray Shero ukazuje, že má naďalej trpezlivosť a nepanikári ani počas ťažkého obdobia plného kritiky na jeho osobu a nespokojnosti …

Ďáble, co na to říkáš...?