Peklo / Reporty / Devils pohrdli přesilovkami a nestačili tak na Sharks

Devils pohrdli přesilovkami a nestačili tak na Sharks

Devils v back-to-back zápase přivítali na svém ledě San Jose.

Ve druhé minutě jeli Sharks 2 na 1 a Sheppard se rozhodl ke střele. Neměl ale dobře seřízená mířidla a tak Schneider ani nemusel zasahovat. O dvě minuty později měli velkou šanci Ďáblové, Henrique jel po straně osamocený ke Stalockovi, ale nedokázal skórovat ani z následné dorážky. V deváté minutě měl šanci Zubrus, který jel sám na gólmana, ale taktéž nedal. Šance si dokázali vypracovat i hosté, když obléhali branku Schneidera, ale ani jednou puk v brance neskončil. Po dalších šesti minutách byl zase v permanenci Stalock. Nejdříve vychytal Gelinase a poté i Berniera ve velké šanci. Následující příležitost si vypracovali Sharks. Nieto nahrál Demersovi do mezikruží, ale jeho střelu dokázal Cory Schneider vyrazit mimo. 24 sekund před první sirénou byl vyloučen Patrik Eliáš. První třetina ale skončila bez branek.
Střely 8 – 9

Druhou třetinu tedy začínali Ďáblové 90vteřinovým oslabením. Sharks stihli pouze jednou nebezpečně vystřelit, jinak oslabení zvládli Devils s přehledem. V čase 3:26 se poprvé měnilo skóre. Od modré čáry nahazoval Marleau, Cory však vyrazil pouze vedle sebe, kde už číhal Couture a měl už jen jednoduchou práci – uklidit puk do prázdné brány. Vedení hostům však vydržel sotva 80 vteřin. Z rychlého protiútoku, který rozjeli Bernier a Henrique, srovnal po krásné přihrávce Berniera právě Henrique, který po krásné přihrávce taktéž zakončoval do prázdné brány. V polovině zápasu si první přesilovku zahráli i Ďáblové. Vysokou holí hrál střelec první branky Couture. Přesilovka se příliš nepovedla a nebezpečná byla až v závěrečné půlminutě. Nebezpečně stříleli Greene a Clowe, ale bez úspěchu a hosté se ubránili. 5 minut do konce třetiny Ďáblové zápas otočili a dostali se do vedení. Skvělou práci odvedl napadající Bernier a Henrique, který nabyl na modrou Merrillovi, jehož střelu tečoval Patrik Eliáš! Bohužel po 90 vteřinách bylo skóre opět srovnáno. Torres a Pavelski se dostali do situace 2 na 1, kterou vyřešili perfektně a Torre svým třetím gólem v sezoně srovnal. Minutu do konce třetiny byl podražen Zajac Vlasicem a měli jsme tedy k dispozici přesilovku. Skóre se však už do konce třetiny neměnilo.

Střely 6 – 9

Podobně jako Sharks začínali ve druhé třetině, tak začínali i Devils nyní – tedy minutovou přesilovkou. Ďáblové do závěrečné třetiny vlétli a vytvořili si několik slibných šancí i po návratu Vlasice. V 6 minutě si vytvořili perfektní šance Henrique a Eliáš, bohužel ani jeden neproměnili. To se vymstilo a v čase 6:20 z následujícího protiútoku střelou do protipohybu strhl vedení na stranu Sharks Nieto. Na konci 7 minuty hráli Devils další přesilovou hru. Ani tahle přesilovka se příliš nepovedla a Devils se tak srovnat nepodařilo. V čase 5:35 se ocitnul sám před Stalockem Green, ale při beckhandové kličce byl faulován a Ďáblové tak dostali další příležitost srovnat. Přesilovka zůstala opět bez využití. 3 minuty do konce vytvořili dobrý tlak na brankovišti Zubrus a Ryder, ale ani to nestačilo. V čase 2:25 do konce se k puku na modré dostal Marleau, ve vysoké rychlosti se vřítil mezi kruhy a zakončil do horního růžku.

Střely 9 – 4

New Jersey Devils 2-4 San Jose Sharks
23:26 Couture
– Marleau, Demers; 24:43 Henrique – Bernier, Gelinas; 34:22 Eliáš – Merrill, Henrique; 35:54 Torres – Pavelski, Sheppard; 46:20 Nieto – Pavelski, Thornton, 57:35 Marleau

Střely celkem 23 – 22

Devils: Schneider – Greene, Fayne, Volchenkov, Židlický, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr, Henrique, Eliáš, Bernier, Clowe, Loktionov, Ryder, Carter, Josefson, Gionta
Sharks: Stalock – Demers, Boyle, Hannan, Vlasic, Irwin, Braun – Pavelski, Havlát, Desjardins, Marleau, Torres, Sheppard, Thornton, Couture, Wingels, Kennedy, Nieto, Burns

14: Loajalita předností

Všichni fanoučci New Jersey Devils ví, kdo v současném kádru nosí čtrnáctku, ale ví, kdo ji nosil v historii týmu? Dneš ji je představíme. Lynn Powis (1975) Draftován Montrealem v roce 1969, do organizace se dostal po přestupu z Chicaga. Odehrál 73 zápasů se ziskem 31 bodů (11+20). Craig Patrick (1976) Člen hokejové síně slávy …