Peklo / Reporty / Špatná obrana … a sedm inkasovaných branek v Detroitu jako důsledek

Špatná obrana … a sedm inkasovaných branek v Detroitu jako důsledek

Další důležitý souboj sehráli Devils na ledě Detroitu. Premiéru si odbyla nová posila – Tuomo Ruutu.

Detroit si vypracoval šanci hned po 30 sekundách. Legwandovu střelu tečoval Nyquist, ale Schneider stihl zareagovat a puk ukryl v lapačce. V páté minutě neuspěli v pohledné kombinaci slovenští kolegové Tatar a Jurčo, kde druhý jmenovaný přestřelil bekhendem branku Jonase Gustavssona. Poté měli velké šance i Ďáblové. Vše začalo tím, když Jágr vyjel před branku a jeho pokus Gustavsson pouze vyrazil na hůl Zajaca, který se neúspěšně snažil zasunout kotouč do prázdné branky. Ten se poté dostal až na modrou, kde číhal Greene, s jehož dělovkou si ale domácí gólman poradil. Po necelých 9 minutách hry opět zahrozila první lajna domácích, ale Nyquist opět neskóroval, jelikož byl Schneider pozorný. Skóre se otevřelo v čase 13:43 – Franzen nahrál Smithovi, který vystřelil z první nechytatelnou dělovku, jenž prošla až za záda Schneidera. O chvilku později ale mohl vyrovnat novic v sestavě, Tuomo Ruutu, který byl sám před brankářem, ten jeho pokus dokázal vyrazit betonem. V 17. minutě se faulu dopustil Todd Bertuzzi a tak měli Ďáblové možnost prosadit se v přesilové hře. V ní se ale nedokázali prosadit. Minutu a půl před koncem z dobré pozice pálil Henrique, brankář Detroitu se stačil včas přesunout a střelu vyrazil. Následovala šance Franzena, kterou Schneider lapil. V první třetině už další gól nepadl, Red Wings po ní tak vedli 1:0. 11 sekund před koncem ale fauloval Zajac a Detroit tak ve své podstatě věděl, že druhou třetinu začne přesilovkou.
Střely: 11:6

15 sekund před vypršením přesilovky, kterou Ďáblové dobře bránili, putoval na trestnou lavici David Legwand a tak se počet sil na ledě na chvilku vyrovnal, načež  začala početní výhoda hostů. Ani ti se ale zrovna nepředvedli. Ve 25. minutě střílel Greene a tento pokus nadělal Gustavssonovi problémy, ale gólem neskončila. A o minutu později se ukázalo pravidlo nedáš-dostaneš. Přečíslení 2 a 1 nevyřešil Zajac s Jágrem ideálně, z protiútoku Nyquistova střela trefila Franzena před brankou a puk skončil až v brance, 2:0. V průběhu 28. minuty se faulu vůči Millerovi dopustil Mark Fayne a tak si Devils situaci opět komplikovali sami. Do velké šance se probil Gustav Nyquist, ale zakončení mu vůbec nesedlo, branku Schneidera vysoko přestřelil. Poté sebral Tatarovi puk Eliáš, který v přečíslení 2 na 1 zvolil střelu – a zvolil dobře, dokázal totiž Gustavssona překonat a snížit na 1:2 v oslabení! / Pár chvil na to předvedl krásnou individuální akci Jaromír Jágr, kterou zakončil i parádní střelou, jenž znamenala vyrovnání na 2:2! Góly těchto dvou Čechů byly od sebe vzdálené pouze 57 sekund a pro #68 to byl dvacátý gól v sezoně. A obrat o chvilku později dokonal Adam Henrique, jenž překonal Gustavssona po střele Faynea sice až na druhý pokus, ale i to se samozřejmě počítalo – 3:2 pro Devils! Následně unikal na Schneidera osamocený Abdelkader, brankář Devils si s tím ale poradil. Další velkou šanci měl Glendening, ani ten ale nedal. Poté Merrill vyhodil puk mimo hřiště a Wings mohli pokračovat ve snaze vyrovnat v přesilové hře. To se jim promptně povedlo – nabito mezi kruhy dostal Johan Franzen, který prokázal svou velkou formu druhým gólem v tomto zápase, 3:3. Třetí asistenci v zápase si připsal mladý švédský forvard Gustav Nyquist. Kanonáda pokračovala, skóre se přelévalo ze strany na stranu – v čase 35:05 se na gólu podílel opět Nyquist, tentokráte byl ale sám střelcem, když propálil vše, co mu stálo v cestě a zvrátil tak skóre opět na stranu Detroitu. / Obrana Devils přestala naprosto fungovat. Po chvilce totiž padl další gól, když Sheahan našel krásným pasem najíždějícího Quinceyho, který střelou do víka překonal Schneidera – 5:3. A tak tato třetina velice bohatá na góly skončila pro Devils nepříznivým výsledkem.
Střely: 13:9

Do třetí třetiny nastoupili Devils s obměněným složením formací. V době, kdy běžela 42. minuta, mohl skórovat Clowe, ale Gustavsson mu to nedovolil. O minutu později byl faulován Henrique Ericssonem, z čehož pramenila pro Devils dobrá příležitost. Hned v úvodu v dobré pozici pálil Brunner mimo. Dělovku od modré posílal Eric Gelinas, Gustavsson ovšem puk lapil. Po vypršení trestu vystihli domácí hráči rozehrávku Devils, Franzen převzal puk a vystřelil. Schneider jeho pokus sice vyrazil, ale před brankou byl nepohlídaný David Legwand, který už bez problémů skóroval – 6:3. New Jersey se vůbec nic nedařilo a v Joe Louis Aréně panovala skvělá atmosféra, která samozřejmě pomáhala domácím. A bylo to znát – jejich jistota v útočném pásmu byla úplně rozdílná, od té jistoty soupeře. Sedmý gól do sítě Devils dal krátce po vhazování Drew Miller z dorážky střely Todda Bertuzziho. Snížiz mohl v 56. minutě Ryan Carter, ale neuspěl. Krásně se nejdříve uvolnil přes obránce a poté to zkoušel bekhendem. 1:18 před koncem ještě kosmeticky upravil skóre pěkným gólem Adam Henrique. Ten se uvolnil kolem obránce Smithe a bekhendem o tyč snížil na 4:7.
Střely: 8:9

Detroit Red Wings 7:4 New Jersey Devils
13:43 – Brendan Smith (3) – asistence Johan Franzen (18) a Gustav Nyquist (14)
25:34 – Johan Franzen (14) – asistence Gustav Nyquist (15) a David Legwand (31)
33:47 – Johan Franzen (15) – asistence Todd Bertuzzi (6) a Gustav Nyquist (16)
35:05 – Gustav Nyquist (16) – asistence David Legwand (32) a Jonathan Ericsson (10)
37:01 – Kyle Quincey (4) – asistence Riley Sheahan (10) a Danny DeKeyser (13)
44:48 – David Legwand (11) – asistence Johan Franzen (19)
52:52 – Drew Miller (7) – asistence Todd Bertuzzi (7) a Joakim Andersson (8)

29:23 – Patrik Eliáš (14)
30:20 – Jaromír Jágr (20) – asistence Marek Židlický (23)
31:44 – Adam Henrique (20) – asistence Mark Fayne (5) a Andy Greene (20)
58:42 – Adam Henrique (21) – asistence Michael Ryder (13) a Ryane Clowe (13)

Střely celkově: 32:25

Red Wings: Gustavsson – Ericsson, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Kindl, Smith – Nyquist, Legwand, Franzen, Tatar, Sheahan, Jurčo, Abdelkader, Andersson, Alfredsson, Miller, Glendening, Bertuzzi
Devils: Schneider – Greene, Fayne, Salvador, Merrill, Gelinas, Židlický – Clowe, Zajac, Jágr, Henrique, Eliáš, Brunner, Ruutu, Zubrus, Ryder, Carter, Gionta, Bernier

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …