Peklo / Reporty / Devils porazili Minnesotu v prodloužení, rozhodl Andy Greene!

Devils porazili Minnesotu v prodloužení, rozhodl Andy Greene!

Devils na domácím ledě přivítali Minnesotu v čele s bývalým hráčem New Jersey, Zachem Parisem.

Je jasné, že velkou událostí večera byl návrat Zacha Pariseho do New Jersey poprvé od doby, co tento tým před sezonou 2012/2013 opustil. Někteří fanoušci Zacha přivítali dobře (například potleskem), někteří na něj zase bučeli při každém dotyku s pukem.
Jednalo se taktéž od 200. zápas Petera DeBoera v pozici trenéra New Jersey Devils.
Teď už ale k zápasu …

Šance přišla hned ve druhé minutě, Eliáš nahrál volnému Ryderovi, tomu ale střela příliš nesedla a tak jí Bryzgalov vyrazil. V čase 4:00 byl za hru vysokou holí vyloučen Adam Henrique. Wild si během této početní výhody dokázali vytvořit šance, ale ani jednu nevyužili, Cory Schneider prokázal, že byl dobře připraven. V sedmé minutě dostal pas před branku Zubrus. A ačkoliv to byla velice dobrá příležitost, gólem neskončila, Bryzgalov zavřel vrátka. Poté se hrál dlouho spíše bojovný hokej. Ve třinácté minutě se domácí fanoušci radovali, ovšem ne ze vstřelené branky. Ale z toho, že byl vyloučený Zach Parise za hákování. Další důvod k radosti, týkající se tohoto vyloučení a přesilové hry, už domácí neměli, hrubě se totiž nevydařila. V šestnácté minutě nahrával do mezikruží velmi dobře Jágr a Ruutu tečoval puk. Střela šla ovšem mimo branku. O minutu později už to ale vyšlo! Ryder dostal v mezikruží dobrou přihrávku, využil clonění Henriquea a propálil Bryzgalova – 1:0! Ukončil tak svou sérii bez gólu, která trvala více 23 utkání. Pro hráče s číslem 17 to byl v 17. minutě 17. gól v sezoně. 2 minuty a 1 vteřinu před koncem zůstal za brankou v bolestech ležet Tim Sestito, na trestnou zatím za faul usedal Prosser. Jednalo se o souboj za brankou, kdy útočník Devils dostal zřejmě loktem do obličeje. Dokonce nedokázal ani sám odjet na střídačku, nevypadalo to moc dobře. Nate Prosser nakonec dostal 5 minut a trest do konce utkání. Velkou šanci si v oslabení připsal Zach Parise, který unikal přes celé kluziště úplně sám na Coryho Schneidera. Ten ho ale vychytal a zasloužil si od fanoušků obrovský potlesk. Třetinu ukončily dva velmi dobré střelecké pokusy Gelinase, které ale byly neúspěšné.
Střely: 10:6

Z přesilové hry zbývaly ještě necelé tři minuty, a tak mohli Ďáblové na svého soupeře vlétnout hned od úvodu druhé třetiny. Obléhání soupeřovo branky ale nebylo úspěšné. Dobrá šance přišla až po vypršení trestu, kdy pálil Merrill a Jágr se snažil dorážet, jenže Bryzgalov puk udržel před brankovou čárou. Ve 29. minutě si vybojovali přesilovku minnesotští, Ruutu totiž hákoval. Ďáblové se ale prosadili v oslabení. Henrique zavezl puk do útočného pásma, skvěle ho podržel a nahrál volnému Fayneovi, jenž si sjel do vhodnější pozice a střelou k tyči nedal Bryzgalovovi šanci – 2:0! V Prudential Center panovala výborná atmosféra a stav tomu napomáhal. Ve 35. minutě měl další dobrou šanci Adam Henrique, tentokráte mu ovšem sjel puk a tak ani nezakončil. Následná přihrávka zpoza branky na Rydera neprošla. 1:24 před koncem druhého dějství byl za nedovolené bránění vyloučen Andy Greene. Nic zajímavého se už ovšem nestalo.
Střely: 8:6

Do třetí třetiny se přenesl zbytek přesilové hry Minnesoty, kterou dokázali Wild využít Suterovu střelu od modré tečoval obránce Bryce Salvador a bylo to 2:1 (oficiálně byl označen střelcem branky Zach Parise, ale opakované záběry prokázaly, že puk netečoval on, ale právě kapitán Devils). Následovalo vyloučení Spurgeona, které přineslo šanci Devils získat dvoubrankové vedení zpět. A to se povedlo! Clowe zadovkou našel Jágra a ten prostřelil Bryzgalova! Situaci ale opět trochu komplikovalo vyloučení, dvě minuty za vyhození puku dostal Mark Fayne. Střelou z první z úhlu se prezentoval Jason Pominville,  Schneider se ale stihnul včas přesunout. Poté, co Fayne vyjel z trestné lavice, nahrával na Zubruse před brankou, ten byl ale faulován Brodinem a tak si přesilovou hru zahráli opět Ďáblové. Jenže se nepovedla a tak byl stav stále stejný, 3:1. 14 772 přítomných diváků sledovalo poměrně vyrovnaný souboj. V 51. minutě se hosté přiblížili opět na dosah jediné branky. Granlund nahazoval puk od mantinelu a Cory Schneider si ho lapačkou srazil do branky. A pak byl vyloučen Zubrus, situace se tedy výrazně komplikovala. Wild si vytvořili dobré šance, ale obětavost hráčů domácích byla vysoká, zvlášť pak Antona Volchenkova, který i v bolestech po zblokování jedné střely zůstal na ledě a zblokoval ještě jednu. Po vypršení tohoto trestu fauloval Fontainea Travis Zajac vysokou holí. A přesně v závěru početní výhody dokázali hosté vyrovnat. Na modré napřáhl Scandella, jehož ránu tečoval Cooke a bylo to 3:3. Následovala obrovská šance Zajaca, kterého nejdříve vychytal Bryzgalov a poté puku v cestě do branky zabránila tyčka. Ďáblové se snažili o výhru v základní hrací době, 22 sekund před koncem si dokonce brali při vhazování v útočném pásmu timeout. Dobře to zpoza branky zkoušel Jágr, který možná i Bryzgalova zaskočil, ale puk za čáru neprošel. Stav tak po 60 minutách hry nebyl rozhodnutý.
Střely: 10:10

Šlo se tak do prodloužení. Na straně Devils dva nejlepší střelci branek v prodloužení v historii NHL – Jaromír Jágr (18 branek v této části hry) a Patrik Eliáš (16). Činit se ale musel i Cory Schneider, který zneškodnil nebezpečnou příležitost Koivua. V čase 62:00 rozhodl prodloužení ANDY GREENE! Po krásné individuální akci Patrika Eliáše dorazil puk do branky a vybojoval pro Devils velmi důležitou výhru.
Střely: 1:1

New Jersey Devils 4:3pr. Minnesota Wild
17. Ryder (Eliáš, Henrique), 30. Fayne (Henrique, Eliáš), 44. Jágr (Clowe, Zajac), 63. Greene (Henrique, Eliáš) – 41. Parise (Suter, Spurgeon), 51. Granlund (Spurgeon), 56. Cooke (Scandella, Brodin)

Střely celkově: 29:23

Devils: Schneider – Greene, Fayne, Salvador, Volchenkov, Merrill, Židlický, Gelinas – Ruutu, Zajac, Jágr, Henrique, Eliáš, Ryder, Clowe, Josefson, Zubrus, Sestito, Gionta
Wild: Bryzgalov – Suter, Spurgeon, Stoner, Scandella, Brodin, Prosser – Parise, Granlund, Pominville, Coyle, McCormick, Koivu, Fontaine, Heatley, Brodziak, Niederreiter, Cooke, Moulson

14: Loajalita předností

Všichni fanoučci New Jersey Devils ví, kdo v současném kádru nosí čtrnáctku, ale ví, kdo ji nosil v historii týmu? Dneš ji je představíme. Lynn Powis (1975) Draftován Montrealem v roce 1969, do organizace se dostal po přestupu z Chicaga. Odehrál 73 zápasů se ziskem 31 bodů (11+20). Craig Patrick (1976) Člen hokejové síně slávy …