Peklo / Hlavní zprávy / Výhra nad Torontem – naděje stále žije

Výhra nad Torontem – naděje stále žije

Díky výhře nad Torontem se dá říci, že ve své podstatě stále existuje naděje na postup do play-off.

Konečný výsledek 3:2 totiž vynesl Ďáblům dva body za výhru. Trenér DeBoer pochválil především výkon Jona Merrilla, jenž byl taktéž za svůj gól a asistenci vyhlášen hvězdou zápasu.

Další góly přidali Damien Brunner a Patrik Eliáš. Cory Schneider inkasoval z 23 střel dvakrát, a to od Tylera Bozaka a Phila Kessela.

“Myslím, že Merrill byl excelentní,” chválil v rozhovoru pro nhl.com obránce trenér DeBoer. “Trochu jsme se obávali o přístup některých hráčů po prohře s Rangers, on byl jedním z nich, protože je mladý a my po něm chceme hodně. Ale on byl jedním z těch, kteří vnesli do hry hodně energie.”

Merrill odehrál 16 minut a 31 vteřin, měl dvě střely a byl velice aktivní.

Devils v zápase vedli již 3:0, ale nakonec se radovali pouze z jednobrankové výhry. Šance na play-off tak stále žijí, ale Devils by museli vyhrát snad už všechy zápasy až do konce sezony.

“Vím, že to statistiky neříkají, ale myslím, že můžeme vyhrát každý zbývající zápas,” řekl DeBoer. “Pokud naši brankáři budou chytat tak, jako nyní, věřím, že můžeme vyhrát všechny zápasy.”

tabulkaTabulka Metropolitní divize

Během zápasu s Torontem v dresu soupeře nastoupil David Clarkson, bývalý hráč Devils. Během 14 střídání zaznamenal jednu střelu, jeden hit a byl při dvou inkasovaných gólech.

New Jersey Devils 3:2 Toronto Maple Leafs
15. Brunner (Henrique, Židlický), 22. Eliáš (Merrill), 22. Merrill (Clowe, Harrold) – 26. Bozak (Rielly, Gardiner), 59. Kessel (Phaneuf)

Střely: 24:23

Sestavy
Devils: Schneider – Greene, Fayne, Merrill, Židlický, Salvador, Gelinas, Harrold – Ruutu, Zajac, Jágr – Henrique, Eliáš, Ryder – Clowe, Brunner, Zubrus – Carter, Gionta
Maple Leafs: Reimer (od 22. MacIntyre) – Gunnarsson, Phaneuf, Franson, Gardiner, Rielly, Gleason – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Lupul, Kadri, Kulemin – Raymond, Bolland, Clarkson – Bodie, McClement, Orr

Čtěte také

Maskované naděje v organizaci: Kdo bude budoucí hvězda?

Brankářská dvojice pro novou sezónu už je známá, ale v organizaci jsou ještě další nové talentované tváře, o kterých si povíme v tomto článku trochu více. Vezmeme to pěkně popořadě a začneme hned tím nemladším. Evan Cormier (19) oslaví v listopadu kulaté dvacáté narozeniny (6.11.), ale v hokejovém prostředí o sobě dal vědět už v roce 2013, kdy se …

Ďáble, co na to říkáš...?