Peklo / Reporty / Pojedenácté v sezoně nájezdy – pojedenácté prohra

Pojedenácté v sezoně nájezdy – pojedenácté prohra

V boji o play-off pokračovali Ďáblové na ledě posledního Buffala, nejhoršího týmu NHL sezony 2013/2014.

Hosté měli šanci hned v první minutě. Po střele Sisla se pokusil dorážet nejprve Eliáš, pak Židlický a následně opět Sislo, ale Lieuwen všem pokusům odolal. Poté byl vyloučen za hákování Patrik Eliáš a Buffalo mělo výhodu přesilové hry. Od modré vystřelil Jamie McBain, Schneider si ale taktéž připsal proti první střele zákrok. Ve zbytku přesilovky už se Sabres k ničemu nedostali. V páté minutě dostal zpoza branky přihráno Ville Leino, Cory Schneider na to byl připravený. Po následném vhazování neuspěl po objetí branky Cody Hodgson. V osmé minutě zahrozili i Ďáblové – střílel Jágr a dorážel Zajac, oba ovšem ztroskotali na Lieuwenovi. O minutu později byl vyloučen Flynn za zdržování hry. Hned v úvodu početní výhody ohrozil Lieuwena nebezpečnou dělovkou Gelinas. Puk trefil brankářského nováčka do helmy. Poté si domácí gólman připsal skvělý zákrok, když zneškodnil velkou šanci Jágra po přihrávce od Zajaca. A ačkoliv byli Devils během této početní výhody velmi aktivní, nevyužili jí. Ani Cory Schneider se nenudil, překvapit se ho pokusil Ennis a tak se hostující strážce svatyně přesvědčil, že taktéž musí být v pozoru. Oba týmy hrály spíše bojovný hokej a moc pohledného k vidění nebylo. První třetina tak skončila za stavu 0:0.
Střely: 8:10

Úvod druhé třetiny nenaznačoval, že by se měl hokej kvalitativně nějak zlepšit. Za největší šanci úvodních minut lze považovat střelu Zajaca z mezikruží, kterou Lieuwen chytil pouhým přesunutím se. Ve 26. minutě se před Schneidera probil Ennis a byla z toho velmi dobrá šance tentokráte pro domácí, brankář Devils ale svůj tým zachránil. Totéž se mu povedlo i ve 29. minutě proti Conacherovi. O chvíli později už ale gól padl, ovšem na druhé straně. Zubrus nahrál Ryderovi za branku, sjel si před bránu a následně dostal přihrávku, kterou usměrnil za Lieuwena – 0:1! Zubrus dal tak gól po 21 zápasech. A hosty to výrazně povzbudilo, byli v útočném pásmu mnohem aktivnější. Přesto měli problémy dostávat se do větších šancí. Do té se dostal až ve 37. minutě Michael Ryder, který už zakončoval do odkryté branky, ale Lieuwen tygřím skokem a hokejkou zabránil jasnému gólu! Skvělý zákrok domácího brankáře. A poté si připsal další, když vychytal samostatný únik Ruutua. Brankář Buffala tak dokazoval, že má před sebou poměrně světlou budoucnost. Tedy aspoň prozatímní výkon to dokazoval. Po druhé třetině už tak bylo skóre přijatelnější, ale stále ne optimální. New Jersey vedlo 1:0.
Střely: 4:11

Buffalu se ve 42. minutě podařilo vyrovnat. V přečíslení 2 na 1 dostal od Leina krásný pas Tyler Ennis a svým dvacátým gólem v sezoně upravil na 1:1. Další šanci měl po přihrávce od Hodgsona lotyšský útočník Girgensons, jeho pokus byl ale zblokovaný. A tentýž hráč poté vyslal další dobrý pokus na Schneidera, ten tentokráte vyrazil puk betonem. Poté fauloval Bernier a Buffalo dostalo možnost přesilové hry. Poprvé se ozvali taktéž domácí fanoušci, do té doby byli spíše občas slyšet ti hostující. A dostalo se jim odměny – Tyler Ennis stál opět na správném místě, dostal přihrávku a do odkryté branky zakončil – 2:1. Vyrovnat se pokusil Jágr, který dorážel střelu Gelinase, ale Lieuwen podržel svůj tým. Následně dostal dvě trestné minuty Ville Leino a přesilovou hru tentokráte hráli hosté z New Jersey. Hned od úvodu této výhody začali Ďáblové tlačit a vyplatilo se – střelu Greenea tečoval Tuomo Ruutu a bylo to 2:2! Lieuwen neměl šanci. Hosté v tlaku nepolevovali, chtěli dva body za výhru v základní hrací době. Střelecké pokusy zaznamenali krátce po sobě Zubrus a Židlický, oba dva ale Lieuwena ze stejného místa překonat nedokázali. O chvíli později po Židlického akci bojoval na brankovišti Jaromír Jágr, jenže neuspěl. Na druhé straně o sobě dal vědět Cody Hodgson. Jeho střelu Schneider naštěstí udržel před čárou. O chvilku později oslabil svůj tým Jacob Josefson za faul na Johana Larssona. Buffalo opět zahrálo dobře, branku ovšem nevstřelilo a tak se stále pokračovalo za vyrovnaného stavu. Sabres byli mírně aktivnějším týmem a více hrozili v okolí Schneidera. Gól už do konce základní hrací doby nepadl, šlo se do prodloužení.
Střely: 11:10

Dobrou šanci měl v prodloužení Drew Stafford, který vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, ale Schneider se stihl včas přesunout. Další příležitost měl McBain, který vypálil z otočky, jenže ani ten neuspěl. Minutu před koncem prodloužení byli blízko vítězné branky Devils. Henriqueovu střelu Lieuwen vyrazil a s dorážkou přispěchal obránce Eric Gelinas, ale ani ten neuspěl. Došlo tak opět na neoblíbenou disciplínu Devils v této sezoně – na nájezdy.

Buffalo Sabres 3:2sn. New Jersey Devils
42. Ennis (Leino, Stafford), 45. Ennis (Hodgson, Stafford), vítězný nájezd Leino – 29. Zubrus (Ryder, Brunner), 47. Ruutu (Greene, Židlický)

Střely celkově: 27:35

Sabres:
Lieuwen – Ehrhoff, Ristolainen, Weber, McBain, Tallinder, Ruhwedel – Conacher, Ennis, Stafford, Hodgson, Girgensons, Flynn, Foligno, J. Larsson, D’Agostini, Scott, Ellis, Leino
Devils: Schneider – Greene, Fayne, Harrold, Židlický, Gelinas, A. Larsson – Ruutu, Zajac, Jágr, Henrique, Eliáš, Sislo, Brunner, Zubrus, Ryder, Carter, Josefson, Bernier

Maskované naděje v organizaci: Kdo bude budoucí hvězda?

Brankářská dvojice pro novou sezónu už je známá, ale v organizaci jsou ještě další nové talentované tváře, o kterých si povíme v tomto článku trochu více. Vezmeme to pěkně popořadě a začneme hned tím nemladším. Evan Cormier (19) oslaví v listopadu kulaté dvacáté narozeniny (6.11.), ale v hokejovém prostředí o sobě dal vědět už v roce 2013, kdy se …