Peklo / Reporty / Skvělé! Devils zvítězili na ledě Caroliny a stále drží naději na play-off

Skvělé! Devils zvítězili na ledě Caroliny a stále drží naději na play-off

Ďáblové tentokráte zavítali na led Caroliny Hurricanes, tedy do PNC Areny. Obránce Eric Gelinas nastoupil na levém křídle čtvrté formace.

Oba týmy se dlouho rozehrávaly. První šance přišla ve čtvrté minutě, kdy Židlický obral rozehrávajícího obránce, ale Bernier se s dorážkou na brankovišti nedokázal prosadit. Další velká příležitost přišla po dvou minutách, kdy několikrát zahrozila třetí lajna Carter-Gionta-Bernier, jejichž útočnou snahu podpořil i Fayne, Khudobin ale všemu odolal. V deváté minutě vybojoval přesilovku Brunner, domácí jí ale velmi dobře ubránili. A o chvilku později zase dostali možnost hrát v početní výhodě i domácí, a to za příliš množství hráčů na ledě. V jejím závěru bojoval na brankovišti Jordan Staal, Schnieder se ale překonat nenechal. V průběhu 14. minuty se po střele Merrilla okolo branky obtáčel Tuomo Ruutu, ale bývalý hráč Caroliny puk do branky neprotlačil. To se o chvilku později povedlo Zubrusovi – ten dostal chvilku prostoru, sjel si před Khudobina a toho bekhendem překonal mezi betony – 1:0! Celá akce začala ve středním pásmu, kde Fayne obral o puk Loktionova, bývalého hráče Devils. Dvě minuty na to předvedl fantastickou práci Jágr. Ten se prodral přes obránce a zmocnil se puku, který ihned poslal směrem na branku. Kotouč jí ale o centimetry přeletěl a tak Khudobin nemusel ani zasahovat. Na konci třetiny ještě zahrozili domácí, ale Cory Schneider všechny pokusy vyrazil. Po prvních 20 minutách tak vedli hosté 1:0.
Střely: 8:7

Ve 23. minutě hrál vysokou holí Michael Ryder, za což také dostal dvě minuty a Carolina hrála přesilovou hru. Na jejím konci se k dobré střele dostal Loktionov, ten ale Schneidera nepřekonal. O chvilku později ale Carolina vyrovnala na 1:1. Skinnerova střela byla tak prudká, že se odrazila od kamery v brance a hra pokračovala. Na druhé straně trefil Ryder tyčku, to už ale bylo nepodstatné, protože Skinnerův gól byl po zhlédnutí videozáznamu zpětně uznán. Ve 27. minutě vytvořili Devils velký nátlak na branku Khudobina, kterého zaměstnali velkým počtem střel, ale neuspěli. O chvilku později se ale do útoku dostali znovu. Ruutu posílal pas na Jágra, který byl ale zblokován. Židlický pak volil z mezikruží střelu, která trefila tyčku, jenže puk se poté od země odrazil takovým způsobem, že doskákal až do branky – 1:2! Později ale byla uznána teč Zajacovi, takže Židlický měl pouze asistenci. V polovině třetiny vystřelil z mezikruží Zajac, ale Khudobin ho vychytal. Další dobrý zákrok si ruský gólman připsal při střele Faynea od modré, kterou lapil do lapačky. Na druhé straně se k volnému puku dostal Jordan Staal, jenže i Cory Schneider prokázal připravenost. Ve 34. minutě předvedla dobrý forčeking čtvrtá lajna Gelinas-Sestito-Sislo, kdy především poslední dva zahrozili u branky Hurikánů, ale nic z toho nakonec nebylo. Pak zaútočili domácí, ale Schneider se činil. Nejprve vyrazil pokus od modré od Faulka, poté zneškodnil šanci Erica Staala. Z tohoto tlaku pramenil faul Zubruse, který byl po zásluze potrestán dvěma minutami v oslabení. Během něj ale zahrozil i Zajac, který unikal po straně, jenže jeho zakončení vyrazil Anton Khudobin betonem mimo. Přesilovku tak Ďáblové ubránili dobře. A hned poté měli další šanci, jenže ani Zubrus, ani Ryder, nedokázali uklidit puk za záda domácího brankáře. I po druhém dějství hry tak měli Devils na svém kontě jednobrankové vedení. A to i přes obrovskou šanci Rileyho Nashe v závěru, kterou Schneider skvěle zneškodnil.
Střely: 11:7

Devils se snažili již od úvodu třetiny navýšit své vedení na dvě branky. Po Ruutuově neúspěšném objetí branky napálil puk z dálky Zajac, ale tento pokus šel mimo. Poté si Khudobin připsal velké zákroky proti Carterovi s Giontou. Následovala povedená kombinace, kdy Greene předal na Jágra, jenž zkusil objet branku, jenže tento pokus, který již zaznamenal dvakrát Ruutu, dnes nevycházel. Ruský brankář byl opět na místě. Situaci komplikovalo vyloučení Ruutua, bývalého hráče domácích, což  samozřejmě fanoušci nenechali bez povšimnutí. Hned v úvodu vypálil pořádnou dělovku Faulk, ale Schneider vytasil svou lapačku. Další příležitost měl Jordan Staal. Hostující brankář tak doslova trápil domácí střelce. Po Faulkově střele dorážel z bezprostřední blízkosti Alexander Semin, ale Schneider byl opět na místě! Skvělý zákrok! Přesilovou hru tak Hurikáni sehráli velmi dobře, ale neprosadili se. V 55. minutě vystřelil Jeff Skinner, jenže trefil pouze nastavenou lapačku Schneidera. Čím více čas ubíhal, tím více byli domácí nebezpeční. 1:41 před koncem si Hurricanes vzali timeout na poradu. Devils si ten svůj vybrali již na konci druhé třetiny. Po této poradě zůstal Khudobin na střídačce. A 38 sekund před koncem o výhře Devils rozhodl gólem do prázdné Dainius Zubrus!
Střely: 8:9

Carolina Hurricanes 1:3 New Jersey Devils
25. Skinner (Harrison, Nash) – 16. Zubrus (Ryder, Fayne), 27. Zajac (Židlický, Ruutu), 60. Zubrus

Střely celkově: 27:23

Hurricanes: Khudobin – Faulk, Hainsey, Bellemore, Liles, Harrison, Komisarek, Murphy – Loktionov, E. Staal, Semin, Gerbe, J. Staal, Dwyer, Skinner, Nash, Lindholm, Malhotra, Dvořák
Devils: Schneider – Greene, Fayne, Volchenkov, Židlický, Merrill, Harrold – Ruutu, Zajac, Jágr, Brunner, Zubrus, Ryder, Carter, Gionta, Bernier, Gelinas, Sestito, Sislo

Maskované naděje v organizaci: Kdo bude budoucí hvězda?

Brankářská dvojice pro novou sezónu už je známá, ale v organizaci jsou ještě další nové talentované tváře, o kterých si povíme v tomto článku trochu více. Vezmeme to pěkně popořadě a začneme hned tím nemladším. Evan Cormier (19) oslaví v listopadu kulaté dvacáté narozeniny (6.11.), ale v hokejovém prostředí o sobě dal vědět už v roce 2013, kdy se …