Peklo / Preview / Boj o play-off pokračuje, Devils hostí Flames

Boj o play-off pokračuje, Devils hostí Flames

Devils dnes přivítají Calgary Flames, tedy aktuálně předposlední tým Západní konference.

Se 73 body je taktéž předposlední v Pacifické divizi, horší už je pouze Edmonton. A přitom má Calgary pouze o jednu výhru méně, než Devils.

Ďáblové mají bodů 84 a jejich situaci všichni známe. Čtyři zbývající zápasy se ponesou ve znamení boje o play-off.

Pojďme si představit dnešního soupeře, tedy Calgary Flames. Tým okolo kapitána Marka Giordana nezažívá dobrou sezonu a boje play-off se ho týkat nebudou.

V posledních utkáních na tom ale nejsou zas tolik špatně, z posledních 10 vyhráli šestkrát.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je český útočník Jiří Hudler. Ten v 71 utkáních dal 16 branek a na dalších 24 přihrál. Druhým v kanadském bodování je obránce Giordano, který je s bilancí 13+32 v 60 zápasech jedenáctým nejproduktivnějším obráncem v lize.

V týmu působí i český obránce Ladislav Šmíd – 56 zápasů, 1+5.

Brankářskou jedničkou je Fin Karri Rämö, který před sezonou přišel z ruského Omsku. S úspěšností zákroků 91,1% se řadí na 28. místo v NHL. Na soupisce jsou také mezi brankáři Joey MacDonald (10 zápasů, 89,3%) a Joni Ortio (9 zápasů, 89,1%).

Calgary má páté nejhorší přesilovky v lize (15,2% využitých) – zde mají Ďáblové jasně navrch, s využitím 19,7% přesilových her jsou v lize devátí. Ubráněných oslabení mají Flames 81,9%, což je řadí na šestnácté místo. Devils jsou v tomto nejlepší v celé lize – 87,2%.

V prvním a doposud také jediném vzájemném zápase vyhrálo Calgary. Ti se podíleli na špatném startu Devils do sezony (7 proher), kdy způsobili Ďáblům pátou prohru. Zápas skončil 3:2, když v 58. minutě rozhodl Sean Monahan.

Oba týmy mají poměrně velký počet zraněných hráčů.
Devils: Adam Henrique, Patrik Eliáš, Jacob Josefson, Ryane Clowe, Bryce Salvador
Flames: Mikael Backlund, Matt Stajan, Ladislav Šmíd, David Jones, Markus Granlund, Tyler Wotherspoon

Předpokládané sestavy
Devils: Schneider – Greene, Fayne, Merrill, Židlický, Volchenkov, Harrold – Ruutu, Zajac, Jágr, Brunner, Zubrus, Ryder, Carter, Gionta, Bernier, Gelinas, Sestito, Sislo
Flames: Rämö – Giordano, Brodie, Russell, Butler, Billins, Breen – Cammalleri, Hudler, Van Brabant, Glencross, Monahan, Colborne, Agostino, Galiardi, McGratten, Hanowski, Bouma, Westgarth

Zápas začíná v 1:00 našeho času, tak nezapomeňte podporovat Devils! I třeba ze spánku …

Komentáře

Čtěte také

Pět otázek pro Jacka Hughese

Termín draftu 2019 se nemilosrdně blíží a týmy NHL se seznamují s TOP prospekty, kteří mají velkou šanci dostat se do nejvyšší hokejové ligy. Jack Hughes řekl, že během svého rozhovoru s manažerským týmem a skauty NHL týmů mu New Jersey Devils nedali žádný náznak, že by byl vybrán na prvním místě v letošním ročníku …

Ďáble, co na to říkáš...?