Peklo / Hlavní zprávy / 27.3.2014 Happy Birthday ve společnosti Ďáblů a Kojotů

27.3.2014 Happy Birthday ve společnosti Ďáblů a Kojotů

Ne vždy se českému fanouškovi podaří podívat se na hokej Devils živě přímo v Prudential Center. Dušan Kmoníček takové štěstí měl a o zážitek se podělil s námi …

Sám nám zaslal tento text:

Mám rád hokej a „hvězdného“ Jardu Jágra. Jsem hokejový fanda nejen proto, že jsem z Pardubic a že jsem v osmdesátkách chodil na gympl do třídy s Dominátorem a seděl s ním celé 3 týdny v lavici.

Moje žena to ví…

“Za 400 yardů (čti Jardů :-) ) se držte vlevo, po 200 yardech odbočte vpravo,” zní mi do uší z navigace, když přejíždíme z New Yorku do New Jersey. Dnes mám totiž narozeniny a JEDU NA ZÁPAS – Devils vs. Coyotes!

Moje žena se usmívá, tajně koupila lístky…

Vyrážíme pěšky do hokejového stánku NJD Prudential Center. Ulicemi se s námi valí první fanoušci, téměř všichni oblečení v ďábelských dresech. Těším se jak malý kluk, že si koupím v shopu Devils Den originální baseballku se znakem. Nákup si užíváme a samozřejmě odcházíme s plnou taškou a navždy se tak připojíme k Jersey’s team. Nafotíme pár momentek u sochy hokejisty před stadionem i pamětních cihliček na chodníku se jmény a vzkazy fanoušků. Hurá na zápas!

Hala je obrovská a nálada fantastická dlouho před zahajovacím buly. V hledišti natěšeně sedíme už dříve a sledujeme rozbruslení. Jarda Jágr si dává na čas, Patrik Eliáš se opakovaně zastavuje na naší straně u hrazení! Škoda, že to nedělá kvůli nám, ale mává na manželku a jejich prcka. Zuřivě máváme, když na led konečně nastoupí Jarda!

Zápas je pro všechny velkou společenskou událostí, skvěle se baví, celé rodiny s dětmi se cpou hamburgery a hlasitě fandí „Let’s go Devils!“. O přestávce pobíhá hledištěm kameraman, a pokud vás vezme do záběru, vrtíte se a tancujete při Get Lucky od Daft Punk a celý stadion tleská a sleduje vás na světelné kostce.

S nadšením hltáme světelnou a ohnivou show – v hlavní roli HOKEJ. „Hokejky“ se na ledě můžou přetrhnout a dřou jako o život. Ten den se na ledě sejde šest Čechů. Proti sobě stojí Jágr, Eliáš a Židlický za NJD a Hanzal, Vrbata a zubní ochranu neustále žvýkající Martin Erat za PHX.

Coyotes jsou úspěšnější a v závěru druhé třetiny vedou 2:0. Časomíra ukazuje 00:00, když se puk překulí do branky. Se zatajeným dechem sleduje celá hala zpomalené video. Gól padne pouhé 0,02 sec (ano vidíte správně – pouhé 2 setiny sekundy) před koncem třetiny! Ďáblové tak snižují na 1:2, to je neskutečné nasazení. Dáváme si obouručného placáka s českým fanouškem sedícím o řadu níž :-)

V poslední třetině vyrovnáváme na 2:2 a všichni nadšeně řveme! No a potom – ostatně jako obvykle v této sezóně – prohrají Ďáblové v nájezdech… smutně sleduji, jak Devils prohrávají i další zápasy a do play-off letos nepostupují.

Sice to zamrzí, ale mně to nevadí. Ten večer se splnil můj hokejový sen, viděl jsem na vlastní oči hrát Jardu Jágra v NHL! To mě už asi nikdy nepotká.

 A pak najednou – čtu článek, ve kterém trenér DeBoer potvrzuje – „Jaromír Jágr podepsal smlouvu na příští sezónu!“

Jsem fanda hokeje, obzvlášť Jardy Jágra a Devils.

Moje žena to ví. Zase se usmívá… ?!

My Dušanovi moc děkujeme za článek, že se s námi podělil o svůj zážitek a zaslal i pár fotografií, které přidáme v následujících dnech.

Poznámka: redakčně upraveno

Komentáře

Čtěte také

Jesper Boqvist: NHL je pro mě důležitá

Prospekt New Jersey Devils Jesper Boqvist, čerstvá posila do organizace, podepsal nováčkovskou smlouvu. Pro švédského útočníka je to splněním dětského snu. Ale upřímně si přiznejme, že pro každého hokejistu je sen hrát nejvyšší hokejovou soutěž světa. Boqvist, druhá volba draftu Devils (36. celkově) v roce 2017, je připravený naskočit do NHL. Naposledy hájil barvy Brynäs …

Ďáble, co na to říkáš...?