Peklo / Hlavní zprávy / Devils podepsali dva mladíky z draftu, Pesonen jde do Švýcarska

Devils podepsali dva mladíky z draftu, Pesonen jde do Švýcarska

Tři přestupy se v posledních dnech událi okolo Devils – dva příchody a jeden odchod.

Harri Pesonen
Finský útočník se po dvou letech vrátil do Evropy. Do NHL se totiž nedokázal prosadit a tak na nabídku smlouvy se švýcarským Lausanne kývnul.

V sezoně 2012/2013 odehrál tento útočník čtyři zápasy v NHL, jinak nastupoval pouze v AHL. Za Albany si připsal celkem 68 bodů ve 143 zápasech, za New Jersey ve zmíněných čtyřech utkáních nebodoval.

V Lausanne podepsal dvouletou smlouvu a tamní sportovní ředitel, Jan Alston, je z jeho příchodu nadšený: “Je to velmi dobrý bruslař a rychlý útočník. Užitečná bude i jeho síla, skvěle zapadne do našeho herního systému,” komentoval Alston pro oficiální web švýcarského klubu.

Ben Johnson
Tohoto amerického útočníka draftovali Devils v roce 2012 ve třetím kole. Celkově strávil necelé tři sezony v OHL, v týmu Windsor Spitfires, kde ve 199 odehraných zápasech nasbíral 136 bodů.

V minulé sezoně už odehrál pod zkušebním kontraktem pět zápasů za Albany, v nichž jednou asistoval u vstřelné branky.

Jeho bratrancem je Blake Pietila, kterého Devils draftovali o rok dříve v pátém kole.

S Ďábly podepsal tříletou dvoucestnou smlouvu na 1,85 milionů dolarů, pokud bude hrát v NHL. V AHL bude mít jiný plat. Pokud ale bude hrát v NHL, jeho plat v sezoně 2014/2015 bude 600 tisíc dolarů ročně a v sezonách 2015/2016 a 2016/2017 625 tisíc dolarů ročně.

Před více než rokem byl Johnson obviněn ze sexuálního napadení. Lamoriello toto komentovat nechtěl, ale ujistil fanoušky, že ho to v jeho hokejové kariéře nijak nepoznamená.

Ben Thomson (na snímku)
Tento kanadský forvard byl draftován ve stejný rok, akorát ve čtvrtém kole. V OHL odehrál celkem pět sezon, a to především za Kitchener Rangers. Až v sezoně 2013/2014 hrál většinu za North Bay Battalion. Celkem má na svém kontě 369 odehraných zápasů, během kterých dal 76 gólů a přidal 103 asistencí.

21letý rodák z Orangeville (Ontario) podepsal taktéž tříletý nováčkovský dvoucestný kontrakt. Pokud bude hrát v NHL, jeho platy budou následující – 610 tisíc dolarů v sezoně 2014/2015 a 635 tisíc dolarů v sezonách 2015/2016 a 2016/2017.

Jak s Thomsonem, tak s Johnsonem se počítá spíše do Albany. Ale je možné, že v přípravném kempu překvapí…

Komentáře

Čtěte také

Jedničkou draftu je Jack Hughes!

Dlouhé spekulace a dohady jsou u konce. Jedničkou draftu 2019 a novým mladíkem v organizaci Devils je americký supertalent Jack Hughes! Jeho jméno bylo očekávaně zahlášeno v Rogers Aréně, kde se letošní draft koná. O celý moment se postaral Martin Brodeur, člen síně slávy hokeje, trojnásobný vítěz Stanley Cupu a legenda New Jersey Devils. Hned …

Ďáble, co na to říkáš...?