Peklo / Hlavní zprávy / Lamoriello o Židlickém: “Chtěl tu zůstat”

Lamoriello o Židlickém: “Chtěl tu zůstat”

Marek Židlický před pár dny podepsal nový roční kontrakt s Devils.

Celkově si v sezoně 2014/2015 může přijít na 4 miliony dolarů.

Základem je třímilionový plat, milionový bonus dostane v případě, že odehraje určitý počet zápasů.

Jedná se o téměř totožnou smlouvu, jakou měl i v sezoně 2013/2014, takže taktéž obsahuje i klauzuli o nevyměnitelnosti.

37letý Židlický vyhrál bodování obránců Devils a byl celkově pátým nejproduktivnějším hráčem týmu. Získal celkem 42 bodů za 12 branek a 30 asistencí z 81 zápasů. Pro Lamoriella byla dohoda s Židlickým velice důležitá.

“Měl skvělý rok, to je bez debat,” řekl deníku The Record. “Přináší toho hodně do šatny a i na led. Řídí naše přesilové hry. I díky němu můžeme zapracovávat více mladých obránců.”

“Chtěl tu zůstat,” dodává manažer. “Svým přístupem k tréninku a svou soutěživostí jde příkladem.”

Židlický vyhrál několik dalších týmových kategorií – měl nejvíce přesilovkových branek (8), ořesilovkových bodů (18) a trestných minut (60).

Od doby, co přišel z Minnesoty (24. února 2012) odehrál za New Jersey 151 zápasů, v nichž skóroval osmnáctkrát a přidal 51 asistencí.

Důležité je pro Loua Lamoriella i to, aby prodloužil smlouvu s Markem Faynem. O dohodu s ním se taktéž velice snaží.

Lamoriello nadále podotknul, že mladí obránci jako Gelinas, Larsson či Merrill stále budou dostávat prostor, ale opět o něj budou muset hodně bojovat. Dále dodal, že pro to “dělají i ostatní věci.”

Fanoušci už začali spekulovat, co by ony ostatní věci mohly být. Mezi fanoušky se mluví například o odchodu Antona Volchenkova.

Podle manažera Ďáblů ale na téma vykoupení někoho ze smlouvy vůbec nepadla řeč. Alespoň tedy prozatím.

“Nejsem ani blízko podepisování nových smluv, momentálně se připravujeme na draft a děláme nějaké věcí mezi tím,” řekl šéf Devils.

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.