Peklo / Hlavní zprávy / Lamoriello o Židlickém: “Chtěl tu zůstat”

Lamoriello o Židlickém: “Chtěl tu zůstat”

Marek Židlický před pár dny podepsal nový roční kontrakt s Devils.

Celkově si v sezoně 2014/2015 může přijít na 4 miliony dolarů.

Základem je třímilionový plat, milionový bonus dostane v případě, že odehraje určitý počet zápasů.

Jedná se o téměř totožnou smlouvu, jakou měl i v sezoně 2013/2014, takže taktéž obsahuje i klauzuli o nevyměnitelnosti.

37letý Židlický vyhrál bodování obránců Devils a byl celkově pátým nejproduktivnějším hráčem týmu. Získal celkem 42 bodů za 12 branek a 30 asistencí z 81 zápasů. Pro Lamoriella byla dohoda s Židlickým velice důležitá.

“Měl skvělý rok, to je bez debat,” řekl deníku The Record. “Přináší toho hodně do šatny a i na led. Řídí naše přesilové hry. I díky němu můžeme zapracovávat více mladých obránců.”

“Chtěl tu zůstat,” dodává manažer. “Svým přístupem k tréninku a svou soutěživostí jde příkladem.”

Židlický vyhrál několik dalších týmových kategorií – měl nejvíce přesilovkových branek (8), ořesilovkových bodů (18) a trestných minut (60).

Od doby, co přišel z Minnesoty (24. února 2012) odehrál za New Jersey 151 zápasů, v nichž skóroval osmnáctkrát a přidal 51 asistencí.

Důležité je pro Loua Lamoriella i to, aby prodloužil smlouvu s Markem Faynem. O dohodu s ním se taktéž velice snaží.

Lamoriello nadále podotknul, že mladí obránci jako Gelinas, Larsson či Merrill stále budou dostávat prostor, ale opět o něj budou muset hodně bojovat. Dále dodal, že pro to “dělají i ostatní věci.”

Fanoušci už začali spekulovat, co by ony ostatní věci mohly být. Mezi fanoušky se mluví například o odchodu Antona Volchenkova.

Podle manažera Ďáblů ale na téma vykoupení někoho ze smlouvy vůbec nepadla řeč. Alespoň tedy prozatím.

“Nejsem ani blízko podepisování nových smluv, momentálně se připravujeme na draft a děláme nějaké věcí mezi tím,” řekl šéf Devils.

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?