Peklo / Hlavní zprávy / Devils mají zájem o Jiřího Sekáče

Devils mají zájem o Jiřího Sekáče

Český útočník má namířeno do NHL – a Devils jsou jedním z týmů, kteří mají velký zájem.

Podle několika zdrojů má Sekáč celkem 8 nabídek z NHL. Z toho největší zájem jeví Flyers, Senators a právě Devils. Informaci přinesl fanoušek New Jersey Devils a mluvčí klubu Oshawa Generals (OHL), Vishal Hussain na svém Twitteru.

Dávalo by to i smysl – Devils totiž teď přišli o dva talentované hráče a třetí je na odchodu. Alex Urbom podepsal na dva roky v KHL, Harri Pesonen na dva roky ve Švýcarsku a Mattias Tedenby má namířeno do klubu, kde Sekáč hrál – do Lvu Praha.

Albany navíc zřejmě přijde i o další – Merrill, Gelinas a Larsson budou totiž bojovat o místo v sestavě New Jersey, totéž platí pro Bouchera s Kinkaidem.

Na farmě se tak budou dít velké změny. Pokud příjde Sekáč, mohlo by to i Albany velice pomoct.

A kdo vůbec Sekáč je?

Je to český útočník, který se 10.6.1992 narodil v Kladně. Tam také hokejově vyrůstal, než z dorostu zamířil do zámoří. V sezoně 2009/2010 odehrál 8 duelů v OHL za Peterborough Petes, ale neprosadil se a až do roku 2011 působil v USHL.

Následoval přesun do KHL. V sezoně 2011/2012 se prosadil do sestavy Lva, který hrál tehdy v Popradu. Celkem v této sezoně nastoupil 36krát a měl bilanci 2+8.

V další sezoně se mu už tolik nedařilo – za 29 zápasů (včetně 3 v play-off) získal pouze asistenci a tak hrál na “farmě” za Spartu Praha. Odehrál ale i jeden zápas za českou reprezentaci na EHT.

Další sezona už pro něj byla úspěšná, a to velmi. S 28 body (11+17) ze 47 zápasů se stal druhým nejproduktivnějším hráčem Lva a s týmem došel až do finále. V play-off se prosadil jednou, na 7 gólů přihrál.

Zahrál si i za českou reprezentaci na Mistrovství Světa. Celkem odehrál všech 10 zápasů a dal dokonce dva góly.

Na konci května byl na portálu hokej.cz zveřejněn tento článek. V něm Sekáč řekl, že už chce mít brzy jasno. Zatím ale rozhodnutý není.

Velice pravděpodobné ovšem je, že se rozhodne v následujících dnech – a my budeme s napětím sledovat, jestli podepíše právě s Devils.

Komentáře

Čtěte také

Pět otázek pro Jacka Hughese

Termín draftu 2019 se nemilosrdně blíží a týmy NHL se seznamují s TOP prospekty, kteří mají velkou šanci dostat se do nejvyšší hokejové ligy. Jack Hughes řekl, že během svého rozhovoru s manažerským týmem a skauty NHL týmů mu New Jersey Devils nedali žádný náznak, že by byl vybrán na prvním místě v letošním ročníku …

Jeden komentář

  1. Že by hned čtyři česká esa u Ďáblů? :-)

Ďáble, co na to říkáš...?