Peklo / Binghamton Devils / Devils prodloužili kontrakt s “farmářem” Timminsem

Devils prodloužili kontrakt s “farmářem” Timminsem

Útočník Scott Timmins, který v organizaci Devils působí na farmě v Albany, prodloužil o jeden rok.

Co se týče platu, který bude pobírat v AHL, polepší si. Z 65 tisíc dolarů, které v Albany pobíral během sezony 2013/2014, bude brát celkem 80 tisíc.

Pokud by ale hrál v NHL, což se mu v dresu Ďáblů doposud nepodařilo, bral by o 50 tisíc méně, než v předchozí sezoně – tedy 550. Součástí kontraktu nejsou žádné další bonusy, jedná se tedy o klasickou roční dvoucestnou smlouvu.

K Devils se dostal 28.9.2013, kdy byl součástí výměny s Floridou. Spolu s ním získalo New Jersey volbu v šestém kole draftu tohoto roku. Panteři jako protihodnotu obdrželi sedmé kolo 2015 a útočníka Kryse Barche.

V sezoně 2013/2014 odehrál za Albany celkem 61 utkání. Díky 13 brankám a 26 asistencím (poté odehrál 4 zápasy v play-off bez bodu) se stal čtvrtým nejproduktivnějším v týmu (lepší byli už jen Joe Whitney, Kelly Zajac a Mike Sislo).

Do NHL byl draftován v roce 2009 na 165. místě v šestém kole Floridou. Další sezonu strávil ještě v dresu Windsoru v OHL, poté už ale působil tři sezony v organizaci Floridy.

Během těchto tří let naskočil celkem k 24 zápasům v NHL, v nichž se jednou prosadil. Bylo to 2.2.2011 na ledě Montrealu, při druhém zápase v nejslavnější hokejové soutěži. Pak už tento trojnásobný šampion v OHL a dvojnásobný vítěz OHL Memorial Cupu nebodoval.

Na svou šanci u Devils stále čeká. Věří, že by to mohlo vyjít v sezoně 2014/2015, a právě proto prodloužil o rok. Navíc byl v Albany spokojený, a tak neviděl žádný důvod organizaci opouštět.

Čtěte také

Kanadský trip pokračuje, dnes opět do akce na ledě Edmontonu

Neuplyne ani 24 hodin a Devils budou opět hájit barvy svého klubu. Jelikož je právě teď tým na čtyřzápasovém tripu po Kanadě, dnešní soupeř je jen pár kilometrů od Calgary. Od 3:00 SEČ se ďáblové představení na ledě Edmontonu. Hráči z Newarku budou chtít velmi rychle zapomenout na porážku z Calgary na naskočit zase na …

Leave a Reply

Your email address will not be published.