Peklo / Binghamton Devils / Hedberg trenérem brankářů u Albany Devils

Hedberg trenérem brankářů u Albany Devils

Farma New Jersey Devils z Albany má nového kouče gólmanů. Osobou, která se bude o gólmany na farmě starat, bude bývalý hráč Devils Johan Hedberg.

Bývalý švédský gólman Ďáblů ukončil kariéru minulou sezónu a poté se posunul do pozice skauta klubu. Po roce si vyzkouší v organizaci zase trochu jinou roli, bude pomáhat na farmě Devils v Albany gólmanům s rozvojem jejich schopností. “Těším se na to,” řekl Hedberg.

“Loňský rok jsem si jako skaut klubu užíval, ale je pravda, že mi možná trochu chyběla ta atmosféra kolem týmu. Mám raději ten pocit, když jsem s hráči každý den v kontaktu a jsme všichni společně součástí jednoho týmu,” dodal.

“David Caruso, který tady působil předchozí dva roky a odváděl skvělou práci, musel skončit, protože měl i nějaké další povinnosti. Nakonec to dopadlo tak, že se mě Lou (Lamoriello) zeptal, jestli by se mi chtělo po něm převzít štafetu a já řekl ‘Ano’ a velice se na tuhle novou zkušenost těším,” doplnil Hedberg svoji výpověď ohledně nové práce. 

Johan Hedberg skončil s hokejem 4. července 2013, kdy mu vypršel kontrakt s Devils a ještě k tomu klub na draftu v domácí hale získal jako pojistku za Brodeura mladšího Coryho Schneidera. Brankář, jenž 3 roky kryl záda právě Martinu Brodeurovi, se tedy ujal funkce skauta jak pro New Jersey, tak i pro Albany.

Hedberg však ještě do branky jednou naskočil, stalo se to letos v únoru, maskovaná dvojice Kinkaid – Clermont totiž nebyla kvůli zranění k dispozici a někdo jejich místo obsadit musel. Zkušený brankář věří, že mu 12 odehraných sezón v NHL i loňská funkce skauta pomůže ve zvládnutí nového postu. 

zdroj: Blog Fire & Ice

zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?