Peklo / Binghamton Devils / Joe Whitney – lídr historického bodování Albany

Joe Whitney – lídr historického bodování Albany

V dnešním článku jsem se rozhodl představit hráče, který má na kontě nejvíce bodů, gólů i asistencí v historických tabulkách za farmu Albany Devils. Jde o hráče Joea Whitneyho.

Whitney začínál s hokejem v klubu Boston Jr. Eagles, v němž strávil svá mládežnická léta. Statistiky tohohle hráče jsou k dohledání od sezóny 2005/06.

V tomhle ročníku začal Whitney plnit roli asistenta kapitána v týmu Lawrence Academy hrajícího USHS. O rok později již působil v tomhle celku dokonce jako kapitán a k 56 bodům z předchozí sezóny přidal dalších 52.

Po těchto skvělých výkonech opustil tým Lawrence, začal hrát za mužstvo Boston College, jenž bylo účastníkem NCAA. Boston se stal pro Whitneyho domovem na následující 4 roky a za tuhle dobu nastřádal 142 bodů (40+102). Joe neustále přesvědčoval o svých vysokých kvalitách, a tak se rozhodl opustit Boston College.

V rámci posledního roku v Bostonu okusil i atmosféru jednoho zápasu AHL v dresu Portlandu, od ročníku 2011/12 ale nastupuje pouze za Albany Devils. V organizaci Devils se Whitney předvedl ve výborném světle a úvodní sezóna pro něj skončila s bilancí 44 bodů a 15 gólů. V té době mu bylo 24 a to nejlepší ho teprve čekalo.

Sezóna 2012/13 znamenala další výrazný zápis do statistik klubu, Whitney zakončil ročník s 51 body na kontě za 26 branek a 25 nahrávek. Loni se podařilo Joeovi nakouknout i do slavné NHL, v dresu New Jersey Devils si zahrál sice pouze jeden zápas, v Albany se na něm však opět stavělo.

Farmářský tým poprvé od svého založení v roce 2010 postoupil do play-off a i když záhy vypadl, Whitney i přes to mohl být se svými výkony opět spokojený, neboť vysokou laťku znovu překonal ziskem 54 bodů za 77 utkání.

Šestadvacetiletý hráč má kontrakt podepsaný do roku 2015, je ale pravděpodobné, že si ho vedení organizace nenechá jen tak jednoduše uprchnout. Zajímavostí u tohoto hráče je také fakt, že i když měří jen 168 centimetrů, tak je jedním z nejlepších hráčů AHL.

Whitney celkem suverénně vede klubové statistiky, jeho 148 bodů a 63 gólů je výsledek, na který je i Matt Anderson, druhý hráč v pořadí, pořád příliš krátký (ztráta 19 bodů, 17 gólů a 2 asistencí). Anderson má podepsanou smlouvu v Záhřebu, takže se neočekává, že by Whitneyho někdo v blízké době svrhl z bodového trůnu.

Podle mého názoru je téměř jisté, že Joe Whitney bude bodovým tahounem i v nadcházející sezóně a my se můžeme těšit na to, co bude předvádět. Zasloužil by si také více šancí v New Jersey.

zdroj obrázku: hockeyjournal.com, Albany Devils

Čtěte také

Taylor Hall – bude se opakovat případ Parise, Niedermayer nebo Tavares?

Ďáblové v letošním předsezoním období byli jedním z nejaktivnějších celků v NHL. Díky krokům generálního manažera Raye Shera se jim podařilo vybudovat konkurenceschopný tým, který může pomýšlet na úspěch v play off. Jeden hráč ale není stále vyřešen a bohužel pro Shera se jedná o klíčový kousek skládačky. Řeč je samozřejmě o Taylorovi Hallovi, doposud …

Leave a Reply

Your email address will not be published.