Peklo / Novinky z NHL / Columbus bude hostit ALL-STAR 2015

Columbus bude hostit ALL-STAR 2015

Columbus je připraven k letošnímu ALL.STAR zápasu. Jak to bude vypadat?

NHL v sobotu oznámilo, že svátek hokej bude letošní sezónu v Columbusu. A to 24-25 ledna v místní Nationwide aréně. Kromě tradičního ALL-STAR zápasu se můžeme těšit i na tzv. NHL ALL-STAR dovednostní soutěž.

Columbus již zprovoznil web, na kterém se můžete zapsat do pořadníku na lístky. Ceny však dosud nebyly zveřejněny.

Starosta Columbusu se vyjádřil k ALL-STAR game jako o možnosti zviditelnění města. ,,Nejlepší hráči z celého světa budou u nás v Columbusu. Rozvineme červený koberec, Těším se na to a také na to, až se lidé dozví, jak skvělé město Columbus je.”

Zajímavostí je, že Columbus měl tuto akci hostit již roku 2013, ale nakonec z toho sešlo kvůli zkrácené sezóně. A kvůli olympijským hrám letos v Soči jsme přišli i o letošní ALL-STAR.

,,Jediný problém, se kterým jsme se museli poprat byla logistika.”, řekl komisař NHL Bettman. ,,Bude stadion volný v datum který potřebujeme? Budou místa v hotelech?”

Mimojiné prohlásil, že neuvažovali o jiných městech v souvislosti s ALL-STAR game.

,,Chtěli jsme se vrátit co možná nejdříve, věděli jsme, že tento rok to nebude možné kvůli Olympijským hrám v Soči.Proto byl rok 2015 jedinou alternativou.”

Modrokabátnici se snažili o to, aby se u nich ALL-STAR objevilo co nejdříve. Bettman jim dal slib po neúspěšném roce 2013 a ten také dodržel.

Minulý ročník se NHL podařila novinka, ve které by chtěli pokračovat. Tou je možnost kapitánů ALL-STAR týmů vybrat si své spoluhráče.

Další zajímavostí je, že Columbus v očekáváni roku 2013 utratil 6,4 milionů dolarů k důležitým úpravám v Nationwide aréně. Od nové kostky nad ledem, přes místa k sezení, reklamy na mantinelech, úpravy plexiskla až po vylepšení hostující šatny.

Columbus bude třetím po sobě jdoucím městem, které hostilo ALL-STAR game poprvé v historii ( dříve Raleigh, N.C. /Carolina Hurricanes pozn red./ (2011) a Ottawa (2012). Doteď Columbus hostil pouze draft v roce 2007, který Bettman označil za velmi povedený a za jeden z důvodů proč se další z důležitých akcí NHL vrací právě sem.

Nám nezbývá, než se těšit na další hokejový svátek a doufat, že se zúčastní i někteří čeští nebo slovenští hráči.

zdroj: nhl.com, volný překlad

zdroj obrázku: nhl.com

Komentáře

Čtěte také

Holtby má jen ty nejvyšší ambice

Washingtonský brankář Braden Holtby je připraven začít novou sezónu stejně dobře jako tu minulou. Tréninkové kempy začínají už tento měsíc. Komentáře

Ďáble, co na to říkáš...?