Peklo / Reporty / Devils zvládli reparát a porazili Flyers 3:1

Devils zvládli reparát a porazili Flyers 3:1

Před hráči Devils byl nelehký úkol. Porazit v druhém měření sil Philadelphii a odčinit tak špatný výkon z předchozího boje, který prohráli 0:4.

I bez českého dua Eliáš, Havlát však Ďáblové předvedli o třídu lepší výkon.

První souboj zápasu se odehrál mezi Couturierem a Josefsonem. Josefson buly prohrál a tak byli u puku první Letci. K první střele se však dostali borci z Newarku, a to jmenovitě Travis Zajac, který vyzkoušel pozornost Roba Zeppa, jenž strážil bránu domácích.

Devils byli lepším týmem a tlačili soupeře. K dalším střelám se postupně dostali Tootoo, Jágr a znovu Zajac, avšak ani jedna z nich neskončila v síti. V 9. minutě se konečně protáhl i strážce brány na druhé straně. Clemmensen bez problémů kryl střelu Del Zotta. Krátce na to se prvním vyloučeným stal Zack Stortini, který podrazil Larssona. V přesilovce si Ďáblové dokázali vytvořit šance a vyslali 3 střely na bránu. Ani jedna se však neujala.

Další šance zahrát si přesilovku přišla o 2 minuty později. Vyloučen byl Charging. Ani ta však nebyla úspěšná. Devils si však utvořili solidní tlak a z toho pramenilo další vyloučení krátce před koncem 1. třetiny. Tentokrát byl aktivní Jaromír Jágr, vyslal na bránu dvě střely, ale gólu se nedočkal. Až střela Marka Židlického, kterou tečoval Brunner a dorážel staronový ďábel Scott Gomez, skončila v síti. 1:0 pro New Jersey 29 sekund před koncem 1. části.

Na začátku 2. třetiny se znovu utkali Couturier a Josefson, tentokrát se z vyhraného vhazování radoval Josefson, který se také postaral o první střelu.

Flyers se nepoučili z první třetiny a krátce po začátku té druhé fauloval Jágra Jesper Pettersson. V přesilovce znovu zaúřadoval Scott Gomez. Hráč, kterého fanoušci Devils na začátku zápasu vybučeli kvůli jeho přechodu k Rangers, skóroval podruhé a bylo zapomenuto. Již druhou asistenci si připsal Brunner a premiérový bod v tomto zápase si připsal Ruutuu. 2:0 pro Devils.

Sympatické bylo, že Devils nepolevovali a byli stále lepším týmem. I přes vyloučení Tootooa si hráči New Jersey dokázali udržet tempo a byli to oni, kdo po oslabení znova okupoval útočné pásmo soupeře.I přes dobré příležitosti jsme se v této části utkání další změny skóre nedočkali.

Nástup do poslední třetiny měli znovu aktivnější Ďáblové, ale šlo vidět, že Flyers ještě neřekli poslední slovo. Zlepšená hra domácích přinesla tlak a větší počet šancí. Když byl v 5. minutě vyloučen Zajac, rýsovala se zajímavá příležitost pro Philadelphii. Ačkoliv nezahráli přesilovku špatně, Clemmensena nepřekonali a stále prohrávali o dva góly.

Když už to vypadalo, že by se domácí mohli pokusit utkání zdramatizovat, přišlo jejich další vyloučení. K překvapení všech však Robert Hagg dokázal využít šance, ve které se objevil, a ve vlastním oslabení pokořil Clemmensena. 1:2.

Letce vyrovnávací gól nakopl a začali dostávat svému jménu. Létali po hřišti. Maskovaný muž v brankovišti New Jersey se musel ohánět, ale další puk již za svá záda nepustil. Ďáblové se přeci jen vrátili ke své hře a zbytek zápasu si již pohlídali. Na konečné skóre 3:1 upravoval Marek Židlický střelou do prázdné brány.

góly: 50. Robert Hagg ( Blair Jones) – 20. Scott Gomez ( Damien Brunner, Marek Židlický), 24. Scott Gomez ( Tuomo Ruutu, Damien Brunner), 60. Marek Židlický

sestavy:

Devils: Clemmensen – Greene, Larsson, Helgeson, Židlický, Gelinas, Severson – Cammalleri, Zajac, Jágr – Ruutu, Gomez, Brunner – Matteau, Gionta, Tootoo – Carter, Josefson, Bernier

Flyers: Zepp- Grossmann, Del Zotto, Schenn, Luukko, Schultz, Hagg, Pettersson- Couturier, Simmonds, Umberger, Read, Lecavalier, Jones, Stortini, Hextall, VandeVelde, Noebels, Voráček

New Jersey Devils se tedy podařilo odčinit pár dní starou prohru 0:4. Prezentovali se zlepšenou hrou na všech postech, větším tlakem do brány a dobrou obranou činností. Obránce Larsson odehrál 27 minut a řekl si o místo v hlavním kádru. Jediné co by nás mohlo mrzet, je to, že se znova neprosadila první lajna se Zajacem, Jágrem a Cammallerim, a to i přes to, že vyslali na bránu dohromady 13 střel.

zdroj: nhl.com

zdroj obrázku: nhl.com, Bruce Bennett