Peklo / Novinky z NHL / Posilující defenziva Ostrovanů

Posilující defenziva Ostrovanů

Gareth Snow jde do sebe. Po mnoha letech rozporuplných a občas i udivujících kroků se toto léto opravdu překonává. Z Islanders se začíná stávat konkurence schopný tým. Jistě, můžete namítnout, že již loni resp. předloni soupeři obírali hráče z Long Islandu o body velice těžko, ale Ostrované stále dopláceli na nedostatečnou kvalitu v defenzivních řadách, popř. brankovišti. Toto vše generální manažer v létě šalamounsky vyřešil. Příchodem Jaroslava Haláka určil stabilní dlouholetou  jedničku a nyní vylepšuje i obranné posty.

Po odchodu Andyho MacDonalda a posléze i Marka Streita, které postupně angažovali Letci z Philadelphie, scházeli Islanders obránci NHL formátu. Jistou výjimkou byl Ľubomír Višňovský, ten byl ovšem na většinu věcí sám. Navíc ho v jeho letech začínají čím dál častěji stíhat zranění.

Čtvrtého října tedy Gareth Snow zvedl telefon a se svým protějškem z Bostonu  Bruins, Peterem Chiarellim, domluvil oboustranně výhodnou výměnu. Medvědi totiž o nějaký ten milión převyšovali platový strop pro nadcházející sezónu a navíc nedávno podepsali velký příslib do budoucnosti, mladého obránce  Toreyho Kruga.

Johnny Boychuk se nabízel jako ideální varianta pro obě strany. Jedná se stále o velice kvalitního beka, zároveň má ovšem vysokou smlouvu, která vchází do svého posledního roku. Poté bude Boychuk UFA.

Na oplátku Islanders poslali něco, co nebude zatěžovat platový strop Bruins. Draftové volby; 2. kolo draftu 2015, 2. kolo draftu 2016 a podmíněně výběr ve třetím kole draftu 2015 (ten bostonští dostanou v případě, že v následující sezóně Ostrované vymění Boychuka do organizace z Východní konference). Nutno dodat, že Johnny Boychuk byl velkým oblíbencem fanoušků Bruins a i když jeho odchod nesou těžce, lépe to bostonští vyřešit ani nemohli.

A výměna s Černými Jestřáby z Chicaga probíhala podobně. Nick Leddy rozhodně nemá tak zvučné jméno jako Boychuk, navíc má kariéru teprve před sebou, ale už ví jak vyhrát Stanley Cup. Loni tento třiadvacetiletý bek nasbíral 32 bodů, 10 trestných minut a v hodnocení plus mínus skončil na hodnotě 10.

Ovšem Blackhawks také trápila výše platového stropu, výměnou Leddyho si vytvořili prostor k dýchání a Islanders získali dalšího nadějného obránce. Dodejme, že na oplátku se do Chicaga (nebo spíše na jejich farmu) stěhují obránci TJ Brennan a  Ville Pokka + práva na brankáře Anderse Nilssona, který momentálně chytá KHL za Ak Bars Kazaň.

Obrázek: 1.cdn.nhle.com

Čtěte také

Po 12 letech je zpět Světový pohár, a se vší parádou

NHL a NHLPA oznámily všechny informace o nadcházejícím Světovém poháru. Odehrávat se bude v Torontu v aréně Maple Leafs Air Canada Centre. Začne 17. září a skončí nejpozději 1. října. Hra se bude hrát na hřištích s pravidly NHL. Osm týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Ve skupině A jsou týmy Kanady, USA, České republiky …

Ďáble, co na to říkáš...?