Peklo / Ohlasy / Cory Schneider: “Po druhé třetině bylo v kabině poměrně ticho”

Cory Schneider: “Po druhé třetině bylo v kabině poměrně ticho”

Ohlasy po zápase s Philadelphií poskytl brankář Cory Schneider, spolu s ním i trenér Peter DeBoer a útočníci Jaromír Jágr a Mike Cammalleri.

Úvodní zápas sezony 2014/2015 byl pro Ďábly pěkně divoký. Z výhra 6:4 na ledě Flyers plynou dva závěry – něco ve hře bylo excelentní, něco bude potřeba výrazně zlepšit.

V tomto stylu mluvil po zápase i trenér Peter DeBoer: “Některé části ve hře byly od nás excelentní. První třetinu a 15 minut ve druhé třetině jsme velmi dobře bránili, hráli jsme výborně na ledě soupeře a získali vedení 3:0. Poté jsme ale polevili, dostali pár přesilovkových gólů, ale přecijen jsme se z toho dostali.”

“Na první zápas sezony ale vidím velké množství pozitiv.”

Na výhře se dvěmi brankami podílel novic v sestavě New Jersey, Mike Cammalleri. “Našli jsme způsob jak ten zápas vyhrát, to je to nejdůležitější. Je to dobrý pocit vyhrát první zápas,” tvrdí posila z Calgary.

Cory Schneider pomohl k vítězství 35 zákroky. Ani on ale nezabránil tomu, aby Flyers během 4 minut a 16 sekund vyrovnali z 0:3 na 3:3.

“Po druhé třetině bylo v kabině poměrně ticho,” přiznal brankář Devils. “Pochopitelně – kluci byli zklamaní, jak druhá třetina skončila. Bylo těžké inkasovat takhle v závěru (do konce druhé třetiny zbývalo pouze 0,6 sekundy, když Simmonds vyrovnal – pozn. red.). Do hry jsme se ale dokázali vrátit, jako první jsme se prosadili. To bylo důležité.”

Vedení získali Ďáblové zpět po gólu Eliáše ve 45. minutě, ovšem o 15 sekund později vyrovnal Lecavalier. Trenéry to jistě nepotěšilo, přesto se místo nějakého křičení rozhodli své mužstvo povzbudit.

“Trenéři pouze říkali, ať zůstaneme v klidu a hrajeme tak, jak to umíme,” řekl Cammalleri. “Ať si pohlídáme střední pásmo. To bylo to klíčové. Pohlídali jsme to střední pásmo, nedovolili jsme jim rychle útočit a poté jsme z toho mohli úročit my.”

Ve 48. minutě poslal New Jersey do vedení Dainius Zubrus. Hned poté byli hosté klidnější a hlídali své vedení.

“O tom jsme mluvili,” říká DeBoer. “Chtěli jsme se dostat zpět do hry a myslím si, že závěr zápasu se nám velmi vydařil.”

“Byly zde dobré a špatné věci, to je jasné,” řekl Jaromír Jágr, který asistoval na oba góly Cammalleriho. “Dobře: začali jsme sezonu výhrou. Špatně: neudrželi jsme vedení. Ale na druhou stranu jsme se do zápasu vrátili a po jejich vyrovnání na 3:3 jsme se nevzdali a opět hráli jakoby od 0:0. Vyhráli jsme, což je velké plus.”

V zápase si debut odbyl mladý obránce Damon Severson.

“Myslím, že byl fantastický,” pochválil ho trenér DeBoer. “Nebyl přemotivovaný, hrál dobře. Když se zápas otočil a bylo to 3:3, začal hrát lépe, což u mladého hráče něco znamená.”

Severson dokonce nastupoval při přesilové hře.

“Zasloužil si to. Hrál dostatečně dobře, aby tam byl,” vysvětlil tento krok DeBoer.

Zdroj článku: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti, deník The Record

Zdroj obrázku: nhl.com, Getty Images

Čtěte také

Devils 5-4 OT Golden Knights

Ďáble, co na to říkáš...?