Peklo / Preview / Ďáblové se dnes představí na Floridě

Ďáblové se dnes představí na Floridě

Po úspěšné premiéře sezony 14/15 ve Philadelphii čekají Devils dva zápasy na Floridě resp. v Tampě Bay. Dnes budou Ďábly hostit Panthers.

Co se loňské sezony týče, ta vyšla lépe pro Devils, kteří dokázali ze tří vzájemných utkání 2x zvítězit, jednou z toho v prodloužení. Nejlepší bilanci proti tomuto soupeři měli Jaromír Jágr a Travis Zajac, oba po šesti bodech, Ryane Clowe získal proti Panthers bodů pět.

New Jersey Devils započali sezonu plným ziskem, když v trochu divokém utkání přetlačili Philadelphii 6-4 a dnes se na Floridě pokusí sérii rozšířit. Úvod letošní sezony vyšel Ďáblům úplně jinak, než ten loňský, ve kterém dokázali zvítězit až v 8 utkání.

Svůj debut v NHL si odbyl mladý ďábel Damon Severson, mimo jiné jeden ze tří mladých obránců pod 24 let. Kouč DeBoer nešetřil chválou a s jeho hrou byl spokojený. Podle dostupných zpráv by sestava neměla doznat žádných změn a tak bychom jej měli vidět i dnes na Floridě.

Florida svůj první zápas prohrála s rivalem sídlícím taktéž na Floridě Tampou Bay 3-2 po prodloužení. Dnes se poprvé představí před domácím publikem a budou se snažit získat pátou výhru v řadě při domácím zahajovacím zápase. Stejně jako Devils, tak i Panthers měli ve svých řadách debutanta, kterým byl Aaron Ekblad, jednička letošního draftu a dokonce získal svůj první bod za asistenci při góle Jonathana Huberdeaua. Do sestavy Panthers se v prvním zápase vrátil Dmitry Kulikov, který se zranil v přípravě a odehrál téměř 25 minut.

Zajímavostí je také obsazení brankoviště, kdy se proti sobě postaví bývalí kolegové z Vancouveru Luongo a Schneider.

Předpokládané sestavy:

Panthers: Luongo – Campbell, Ekblad, Mitchell, Kulikov, Olsen, Gudbranson – Huberdeau, Barkov, Jokinen, Upshall, Bjugstad, Boyes, Bergenheim, Bolland, Fleischmann, Kopecký, MacKenzie, Thornton

Devils: Schneider – Greene, Severson, Gelinas, Merrill, Salvador, Židlický – Cammalleri, Zajac, Jágr, Zubrus, Eliáš, Havlát, Clowe, Henrique, Ryder, Ruutu, Gionta, Tootoo

Zranění hráči:

Panthers: bez zranění

Devils: bez zranění

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …