Peklo / Novinky z NHL / Steven Stamkos dopomohl Tampě k výhře nad Habs hattrickem

Steven Stamkos dopomohl Tampě k výhře nad Habs hattrickem

Steven Stamkos zaznamenal hattrick a pomohl Bolts k vysoké výhře nad Montrealem 7-1.

Stamkos prožil povedený večer. Jeho první střelecký úspěch v nové sezóně a hned trojitý (v kariéře již osmý hattrick)! Třetí gól přišel již ke konci druhé třetiny kdy využil přesilovku a střelou z pravé strany upravoval na 4-1 pro Tampu. Stamkos nepolevoval a snažil se připsat si další zázeř. To se mu však nepovedlo i přes jeho úctyhodných 12 střel.

,,Popravdě si myslím, že to byl zatím náš nejlepší zápas od začátku až do konce,” řekl Stamkos. ,,Byl to náš nejdůslednější výkon od obrany až po útok. Každý plnil svou práci a za to jsme byli odměněni góly v síti soupeře.”

Minulou sezónu Stamkos nedal gól v prvních třech zápasech a prosadil se až v čtvrtém zápase a to proti Floridě Panthers. Zajímavostí je, že taktéž zaznamenal hattrick.

,,Samozřejmě, že jste pod tlakem abyste začali sezónu dobře, hlavně to nesmíte vzdávat. Musíte se snažit a ono to přijde,” tvrdí Stammer.

Tampa změnila zápas v exhibici ve třetím dějiství. Postupně skórovali Ryan Callahan, Ondřej Palát a svůj premiérový gól v NHL zaznamenal Vladislav Namestnikov. Pro Bolts to bylo skvělé odčinění minulé prohry na nájezdy proti Ottawě.

Stamkos se k utkání s Ottawou také vyjádřil. Prohlásil, že je dobře, že viděli, kde udělali chybu v třetí třetině posledního zápasu, a že tentokrát si to pohlídali a skórovali i další hráči z týmu.

K večernímu zápasu se vyjádřil i obránce Canadiens Subban. ,,Když hrajeme dobře jsme o moc lepší tým, než tomu bylo dnes.Takže Stevene, užij si svou noc, protože tohle už se opakovat nebude.”

Byl to první zápas mezi Habs a Bolts od play-off kdy Canadiens Tampu doslova smetli a postoupili do dalšího kola. I přes to, že hráči z floridského týmu tvrdí, že nešlo o odvetu za play-off, konečný výsledek mluví jinak.

,,Tento zápas jsme museli vyhrát,” řekl kouč Lighting Jon Cooper. ,,Byli na cestách od začátku sezóny a pravděpodobně byli i trochu unavení. Jsme rádi, že se nám podařilo uhrát takový výsledek proti týmu jako Canadiens bezesporu jsou.”

Tampa vedla již po 5. minutě hry, kdy otevřel skóre Victor Hedman svým třetím gólem v sezóně. Pak přišel ,,Stammer time,, .

,,Každý zápas se zlepšuje,” prohlásil Cooper. ,,Stammer je střelec a v jeho prvních dvou zápasech měl myslím pouze 7 střel. Dnes jich měl 12 a pravděpodobně jich mohl mít daleko více. Rozhodně se dostává do formy.”

Hedman měl tři asistence a jeden gól, poprvé v kariéře se mu tak podařilo získat 4 body za zápas. A i díky tomu vede kanadské bodování NHL.

,,Podle mě šlo zatím o mou vůbec nejlepší hru tuto sezónu. Myslím si, že celkově jsme hráli velmi dobře, dokázali jsme si vybojovat přesilové hry a využít je. Těšíme se na zítřejší (15.10.2014 od 01:30 pozn. redakce) zápas proti New Jersey Devils.” řekl Hedman.

Tampa po dvou třetinách vyhnala z brány Price. Ten obdržel 4 góly z 23 střel. Jeho záskok v podobě Tokarskiho nebyl o moc úspěšnější. Inkasoval 3 góly z 18 pokusů

zdroj: nhl.com

zdroj obrázku: nhl.com, Scott Audette