Peklo / Reporty / New Jersey porazilo Tampu Bay 2:1

New Jersey porazilo Tampu Bay 2:1

Hráči New Jersey sa v treťom zápase stretli s ďalším floridským tímom – tentoraz Tampa Bay Lighting, ktorí predošlý zápas vyhrali nekompromisne 7:1 proti Montrealu Canadiens. Diabli však predviedli ďalší z dobrých výkonov a z Amalie Arény si vezú 2 body za výhru 2:1.

Travis Zajac sa postavil na prvé buly v zápase proti Valtterimu Filppulovi – hráč Devils bol úspešný. Už po minúte hry sa vylučovalo na strane hostí – Andy Greene fauloval Stevena Stamkosa a šiel si odpykať trest za podrazenie. Domáci ponúknutú výhodu nevyužili. Prvá vážnejšia šanca zápasu prišla v 4. minúte, mladý Kucherov sa snažil zasunúť puk zozadu do odkrytej bránky, no Ruutu so Schneiderom boli pri tyčke včas, čo potvrdil aj videorozhodca. Domáci vstúpili do zápasu o niečo aktívnejšie, strieľali na Schneidera, no on a celá obrana Diablov odolávali a nepúšťali súpera do vyložených šancí. 4 minúty po začatí hry si aj Diabli zahrali presilovú hru, no tento stav netrval dlho – na útočnej modrej fauloval mladý Severson – išlo sa na hru 4 na 4. Počas nej sa cez ľavé krídlo dostal do šance Jaromír Jágr, snažil sa prekonať Nabokova strelou švihom medzi betóny, no ruský brankár si dal pozor na tento strelecký pokus. Tampa potom krátku početnú výhodu nevyužila, obrana Diablov si splnila povinnosti na 100%.

Prvú polovicu tretiny sa hral opatrný hokej, málo šancí na oboch stranách. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, na oboch stranách dobre pracovali obrany, ktoré útočníkom nedali veľa priestoru v útočnom pásme.

V 12. minúte sa do menšieho tlaku dostala 1. formácia Diablov, no nemali vyloženú šancu, pretože obrana Tampy stíhala pristupovať k hráčom. Ďalšiu šancu mal český veterán Patrik Eliáš, keď posielal strielaný backhand na bránu, no ani z tejto situácie sme prvý gól nevideli. 3 minúty pred koncom sa Severson pošmykol pri mantineli, čo využili domáci hráči a usadili sa na chvíľu v pásme, no nevymysleli nič vážnejšie, obrana Diablov dokázala rýchlo odpratať puk do bezpečia. Poslednú šancu tretiny mal Michael Ryder, ktorý mal odkrytú väčšiu časť brány, no netrafil sa ideálne, Nabokov zázračne zasiahol puk vyrážačkou, a tak sa v prvej tretine stav nemenil.

Strely: 11-9

Tampa si do druhej tretiny preniesla minútovú početnú výhodu, v ktorej viackrát ohrozila Schneiderovu svätyňu. Najprv Stamkos poslal puk cez pásmo na strieľajúceho Filppulu, no ten trafil vedľa. Sekundu pred príchodom vylúčeného hráča trafil Stamkos tyč, po ňom sa do šance dostal Palát, no Schneider bol na mieste so svojou lapačkou a neinkasoval. Hneď po početnej nevýhode si Diabli zahrali početnú výhodu. V nej nebezpečne pálil Gelinas, no väčšiu šancu si hostia nevypracovali. Schneider bol na mieste aj pri teči Killorna po 5 minútach hry.

Prvá formácia dostala obranu Bolts do menšieho tlaku, Cammalleri prihral puk na modrú Greenovi, ten vystrelil projektil na Nabokova, ktorý puk len vyrazil pred seba, tam bol postavený Zajac, zobral puk a vystrelil do odkrytej brány domácich – 1:0 pre Diablov. čas 7:38.

Prvú polovicu tretiny sprevádzalo viacero nepresností na oboch stranách, domáci aj hostia si na chvíľu vedeli udržať útočné pásmo, no väčšinou bez väčšieho úspechu.

9 minút pred skončením tretiny si Zajac svojou hrou vyslúžil presilovú hru. Táto presilovka však Diablom nevyšla a miesto útočenia sa museli sústrediť na bránenie, kde pekne zblokoval strelu Židlický. V druhej polovici tretiny bolo málo šancí, hralo sa s viacerými prerušeniami, hra sa kúskovala a tímy nevedeli nájsť recept na skórovanie. Schneider aj Nabokov podržali tím viacerými zákrokmi. Poslednú strelu v tretine zaknihoval Salvador, Nabokov s ňou však nemal žiadny problém, a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 1:0 pre hráčov hosťujúceho tímu.

Strely: 9-9

Po 20 sekundách hry v treťom dejstve sa do gólovej šance dostal Filppula, ktorému prihrával pred bránu Johnson, no Schneider bol pripravený a ani z tejto šance neinkasoval. O niekoľko minút neskôr sa aj hostia dočkali väčšej šance v tretej tretine, keď sa Jágr dostal ako prvý k puku a šiel sám na Nabokova z ľavého krídla, no kľučka mu nevyšla podľa predstáv a Nabokov ho dokázal vychytať, následne z kontry mohli dať domáci vyrovnávajúci gól, avšak Palát netečoval puk do priestorov brány, a tak stav zostal nezmenený 1:0.

V 9. minúte to však domácim vyšlo – Johnson sa dostal cez Salvadora, prihral Killornovi a ten prestrelil Schneidera medzi betóny – 1:1.

Stav 1:1 však netrval dlho. V polovici stretnutia si na trestnú lavicu šiel sadnúť kapitán Stamkos za držanie. Havlát nahodil puk z pravého kruhu na Eliáša pred bránou, ktorý tečoval toto nahodenie, Nabokov chytil, no puk sa odrazil na hokejku Cammallerimu a ten nemal problém skórovať do odkrytej brány súpera – 2:1.

Hneď po strelení gólu šli hostia do početnej nevýhody – za nedovolené bránenie si šiel odsedieť trest Damon Severson. Domáci boli v tejto presilovke aktívni, vytvorili si pár zaujímavých šancí, žiadna neviedla k vyrovnaniu zápasu.

5 minút do konca hráči Devils dobre forčekovali, nedovolili súperovi rozohrať akciu s gólovým koncom, postupným útokom sa dostávali do pásma. 50 sekúnd pred koncom domáci odvolali brankára, 30 sekúnd pred koncom si tréner Jon Cooper zobral oddychový čas, no na výsledku sa nič nezmenilo a hráči Devils si z Amalie Arény odnášajú 2 body.