Peklo / Ohlasy / Peter DeBoer po zápase s Caps: “První třetina se nám povedla”

Peter DeBoer po zápase s Caps: “První třetina se nám povedla”

Ze čtyřzápasového tripu na úvod sezony dokázali Ďáblové vyhrát třikrát. To je samozřejmě uspokojuje, jenže hladoví Devils chtěli i čtvrtou výhru.

I proto prohra 2:6 ve Verizon Center s Washingtonem byla takovým zklamáním.

A to po druhé třetině byl stav stále ještě nadějný, Capitals vedli pouze 3:2. Poté ale přišla útočná smršť domácích, která po páté brance dokonce vyhnala Schneidera z branky. Ten z 26 střel inkasoval celkem pětkrát.

“Ve druhé třetině jsem se cítil dobře a v kabině jsme před třetí třetinou cítili šanci,” popisuje Schneider. “Pak nám ale dobře dali ten čtvrtý gól. Pátý už byl celý na mě a myslím, že nám vzal vítr z plachet. Ale celkově to byl vydařený trip.”

S bilancí 3-1-0 tak Devils vstoupí do prvního domácího zápasu v této sezoně. V noci ze soboty na neděli se utkají se San Jose.

“Bilanci 3-1 ze čtyř venkovních zápasů bereme,” usmívá se trenér Peter DeBoer. “Ale dnešní zápas jsme mohli vyhrát. Na jednu stranu jsem rád, že jsou kluci zklamaní, protože zklamání z prohry prostě přijít musí bez ohledu na to, kolik zápasů jste v řadě vyhráli.”

První třetina ale vypadala velmi dobře. Devils prohrávali 0:1 a 1:2, v obou případech ale dokázali vyrovnat. Obě branky navíc vstřelil obránce Damon Severson, nováček.

“V první třetině se nám toho podařilo hodně,” řekl Mike Cammalleri, nejproduktivnější hráč Devils. “Ale ve druhé a třetí třetině se toho podařilo hodně jim, nám už méně.”

Cammalleri měl dvě dobré šance v průběhu prvních 20 minut, ale dvakrát ho vychytal brankář Braden Holtby. Velkou šanci měl při samostatném úniku v 16. minutě, kdy ale Cammalleri trefil přímo lapačku Holtbyho.

“Dobře to přečetl a zůstal trpělivý. Já bych to samozřejmě chtěl vzít zpátky,” lituje zpětně.

Ve 27. minutě si po gólu Marcuse Johanssona vzali Capitals vedení zpět. A poté už byli lepším týmem.

“První třetina se nám povedla,” říká DeBoer. “Mohli jsme dát tři-čtyři góly. Ale nedali. Po třetině byl stav 2:2 a oni se ve druhé a třetí třetině zlepšili. My jsme se srazili častými vyloučeními a trochu se odchýlili od našeho herního plánu.”

V zápase hráli Devils celkem pět oslabení. Jen jednou se ale Washingtonu podařilo skórovat. Byla to branka na 6:2 z hole Burakovského. To už byl v brance Scott Clemmensen.

Během prvních čtyř zápasů hráli Ďáblové v oslabení celkem 22krát.

“Chtěli jsme vyhrát,” řekl kapitán Bryce Salvador po zápase. “Chtěli jsme odjet s bilancí 4-0, ale nepodařilo se nám to. První třetina se nám podařila, pak jsme ale začali být vylučovaní a pokazilo se to. Na to se musíme zaměřit. Jsme vyloučeni v průměru pětkrát až šestkrát na zápas, to je poměrně hodně.”

“Ale byl to podařený trip. Jen dnes to prostě nevyšlo tak, jak jsme chtěli.”

Zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti

Zdroj obrázku: nhl.com, Patrick McDermott

Čtěte také

Devils se trápí. Další prohra a zraněný Hischier

Dlouhý sedmizápasový trip je u konce a někteří hráči jej označují jako “Trip z pekla”. Devils si z tohoto výletu vezou bilanci 1-6-0 a navíc zraněného útočníka Nica Hischiera. Ten nedohrál včerejší zápas, kdy padli Devils na půdě Jets 2:5.

Ďáble, co na to říkáš...?