Peklo / Ohlasy / Peter DeBoer po zápase s Caps: “První třetina se nám povedla”

Peter DeBoer po zápase s Caps: “První třetina se nám povedla”

Ze čtyřzápasového tripu na úvod sezony dokázali Ďáblové vyhrát třikrát. To je samozřejmě uspokojuje, jenže hladoví Devils chtěli i čtvrtou výhru.

I proto prohra 2:6 ve Verizon Center s Washingtonem byla takovým zklamáním.

A to po druhé třetině byl stav stále ještě nadějný, Capitals vedli pouze 3:2. Poté ale přišla útočná smršť domácích, která po páté brance dokonce vyhnala Schneidera z branky. Ten z 26 střel inkasoval celkem pětkrát.

“Ve druhé třetině jsem se cítil dobře a v kabině jsme před třetí třetinou cítili šanci,” popisuje Schneider. “Pak nám ale dobře dali ten čtvrtý gól. Pátý už byl celý na mě a myslím, že nám vzal vítr z plachet. Ale celkově to byl vydařený trip.”

S bilancí 3-1-0 tak Devils vstoupí do prvního domácího zápasu v této sezoně. V noci ze soboty na neděli se utkají se San Jose.

“Bilanci 3-1 ze čtyř venkovních zápasů bereme,” usmívá se trenér Peter DeBoer. “Ale dnešní zápas jsme mohli vyhrát. Na jednu stranu jsem rád, že jsou kluci zklamaní, protože zklamání z prohry prostě přijít musí bez ohledu na to, kolik zápasů jste v řadě vyhráli.”

První třetina ale vypadala velmi dobře. Devils prohrávali 0:1 a 1:2, v obou případech ale dokázali vyrovnat. Obě branky navíc vstřelil obránce Damon Severson, nováček.

“V první třetině se nám toho podařilo hodně,” řekl Mike Cammalleri, nejproduktivnější hráč Devils. “Ale ve druhé a třetí třetině se toho podařilo hodně jim, nám už méně.”

Cammalleri měl dvě dobré šance v průběhu prvních 20 minut, ale dvakrát ho vychytal brankář Braden Holtby. Velkou šanci měl při samostatném úniku v 16. minutě, kdy ale Cammalleri trefil přímo lapačku Holtbyho.

“Dobře to přečetl a zůstal trpělivý. Já bych to samozřejmě chtěl vzít zpátky,” lituje zpětně.

Ve 27. minutě si po gólu Marcuse Johanssona vzali Capitals vedení zpět. A poté už byli lepším týmem.

“První třetina se nám povedla,” říká DeBoer. “Mohli jsme dát tři-čtyři góly. Ale nedali. Po třetině byl stav 2:2 a oni se ve druhé a třetí třetině zlepšili. My jsme se srazili častými vyloučeními a trochu se odchýlili od našeho herního plánu.”

V zápase hráli Devils celkem pět oslabení. Jen jednou se ale Washingtonu podařilo skórovat. Byla to branka na 6:2 z hole Burakovského. To už byl v brance Scott Clemmensen.

Během prvních čtyř zápasů hráli Ďáblové v oslabení celkem 22krát.

“Chtěli jsme vyhrát,” řekl kapitán Bryce Salvador po zápase. “Chtěli jsme odjet s bilancí 4-0, ale nepodařilo se nám to. První třetina se nám podařila, pak jsme ale začali být vylučovaní a pokazilo se to. Na to se musíme zaměřit. Jsme vyloučeni v průměru pětkrát až šestkrát na zápas, to je poměrně hodně.”

“Ale byl to podařený trip. Jen dnes to prostě nevyšlo tak, jak jsme chtěli.”

Zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti

Zdroj obrázku: nhl.com, Patrick McDermott

Čtěte také

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí. Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na …

Ďáble, co na to říkáš...?