Peklo / Reporty / Domácí premiéra nevyšla, Devils podlehli Žralokům 2:4

Domácí premiéra nevyšla, Devils podlehli Žralokům 2:4

1. zápas před domácím publikem, tzv. home opener začal světelnou show. Byly k vidění záběry z minulé sezóny přímo na ledové ploše.

1.třetina

Otázkou dne bylo: nastoupí i “Marty” Havlát? Velká jizva z předešlého duelu ho nakonec do utkání nepustila. Rozhodlo se pár minut před utkáním. Speciálně pro Martyho to byla škoda, z důvodu pomsty bývalému klubu, který ho vyplatil ze smlouvy. Na jeho místě se objevil Damien Brunner a ten se ocitl v první šanci New Jersey. Jenže střílel mimo. Odraz puku sledovala, hrající legenda a miláček fanoušků Devils, Patrik Eliáš, jeho střela, ale také neměla gólové parametry.

První zákrok si nicméně nepřipsal Niemi, nýbrž Cory Schneider, ještě před šancemi Ďáblů. Po buly se do sebe pustili Desjardins a Tootoo, přičemž eskymácký útočník Devils byl úspěšnější. Svého soka sice nepoložil, ale přepral. Rozhodčí je včas rozdělili. V 5. minutě 1. třetiny bylo zaznamenáno 1. vyloučení. Devils hráli oslabení, ale solidně ho ubránili, nepovolili soupeři žádný větší závar.

Při hře 5 na 5 vyzkoušel pozornost finského gólmana Severson, nejproduktivnější bek Devils (3+1). Jágr s Hertlem byli spolu často proti sobě na ledě. Na žádný střet, ale nedošlo. Poté přišla i první přesilová hra New Jersey. Na trestnou putoval za hákování Braun. Při této početní výhodě se starali o nebezpečné situace Cammalleri s Jágrem, branku ale vstřelit nedokázali. Následovaly 4 rány Gelinase od modré čáry, ani jedna však nemířila mezi tři tyče.

V 17.minutě si zahráli 2. přesilovku v utkání Žraloci. na gól jsme nemuseli čekat dlouho, po zhruba minutě trestu Jona Merilla se trefil Pavelski z dorážky, po střele Burnse.

Pak zahrozili Ďáblové skvělou střelou mladíčka Seversona, Niemi si však tuto střelu těsně před sirénou pohlídal.

NJD-SJS 0:1

střely: 8:9

Gól: Pavelski (Couture, Burns)

2.třetina

Úvodní buly třetiny opět vyhráli Devils. Mužstva se oťukávala a při přerušení se objevila infografika, zobrazující Jágrovy statistiky. “JJ 68” je nejlepším aktivním nahrávačem v NHL s 1053 přihrávkami (včetně dnešní). Na 2. místě figuruje Joe Thornton, dnešní soupeř Jardy Jágra, s 852 asistencemi.

V dalším průběhu oslabil své mužstvo právě Jágr. Podle mého názoru velmi přísné vyloučení. Nicméně Sharks byli v této početní výhodě velice nebezpeční. Přes svůj velký tlak, přesilovou hru nevyužili a tak byl stav stále 0:1 z pohledu domácích Ďáblů.

Škoda pro Devils, protože své šance neproměnili nejprve Cammalleri a pak Zajac, Niemi vše zneškodnil. Následně se ukázala 3. útočná řada Devils Clowe – Henrique – Ryder, Clowe zasekl, přihrál Ryderovi, ten ale minul. Běžící puk  po hrazení si sebral Hayes a pronikl až ke Schneiderovi, ten jeho pokus pokryl.

Ve 29. minutě fanoušci na chvíli zkameněli, to když Schneider vleže jen vykopl puk do bezpečí. Obrovské štěstí.

Dále byl vyloučen Hannan, za faul na Jágra, také dost přísné, ale rozhodčí nasadili takový metr a drželi ho po celý zápas. Devils nebyli schopni vymyslet nic kloudného, natož vystřelit, toho využil Burish ujel, ocitl se sám před Schneiderem, ale selhal. Stále 0:1.

Zajímavou akci rozjel Židlický na své modré, uvolnil se a pokračoval podél mantinelu až za bránu, kterou rychle objel a snažil se rychle zakončit. Niemiho, ale nezaskočil. Další akcí Ďáblů vedl Cammalleri, udržel baseballově útočné pásmo, poslal puk Jágrovi, ten s ním objel branku, jenže opět Niemiho připravený beton zastavil skvěle se vyvíjející akci tohoto útočného dua.

Nová posila z Calgary – Mike Cammalleri musela pěkně rozlítit všechny domácí fanoušky, jelikož se nechala vyloučit při faulu v útočném pásmu za nic neřešící hloupý faul. Následnou přesilovku Žraloci využili a tak bylo smutno dvojnásob. L. Couture z mezikruží překonal ležícího Schneidera.

stav po druhé třetině: 0:2

střely: 23-23

góly: Pavelski (Couture, Burns), Couture (Marleau, Pavelski)

3. třetina

Poslední část začala velmi nešťastně. Žraloci se ujali vedení 3:0 po gólu Marleaua, který prostřelil Schneidera zápěstím pod rukou. To už vypadala situace dosti černě, ale Ďáblové se s tím nesmířili a bojovali dál. Vyvinuli tlak, nejdřív pár neúspěšných střel, pak 5. branka Mikea Cammalleriho v sezóně. Jágr si připsal 3. asistenci do letošních tabulek. Sníženo na 1:3.

Kdyby letos nebylo třetí lajny, nevím co by si Devils počali, už v přípravě zářili a když je bylo potřeba nyní, ukázali svůj um v pravou chvíli a to v minutě 52. Henrique střílel přes obránce, puk se odrazil od beka Sharks k Ryderovi a ten ho smetl bekhendem do sítě. Hala vypukla nadšením. Už jen 2:3. V to už se ani nedoufalo, nevěřilo. Všechno je možné, říká se a to si řekli i Devils pravděpodobně o přestávce v kabině. Jágr neskutečnou, milimetrovou, načasovanou přihrávkou  našel Henriquea, ten byl možná tak zaskočen jako obránci San Jose a tak Niemi kryl. Pořád neměli domácí útočníci chuť to vzdát, a tak se pokoušel Cammalleri o překvapení finského děmona v masce bekhendem, ten ale střelu vyrazil a s pomocí obránců odklidil do bezpečí. Poté musel Gelinas faulovat, protože Ryder ve středním pásmu nepřesně rozehrál, sice nabil, ale Wingelsovi do brejku, což nebylo zrovna to, co si představoval. Gelinas vytáhl obranný zákrok snů, ten se ale rozhodčímu příliš nezamlouval a nařídil trestné střílení. Wingels se kněmu rozjel poměrně jistě, avšak Cory Schneider ho vystál a puk si potupně nechal v lapačce. Wingels ponížen. Stále 2:3.

Devils se snažili o vyrovnání, nejprve se pokoušel Eliáš neúspěšně, Brunnera Niemi též vychytal. Proto musel DeBoer jednat. Zamával na Schneidera, ten odjel při držení kotouče Cammallerim, jenže to by musel Mike přihrát na hokejku Ryderovi. To se nestalo a tak šli do protiútoku Sharks a na ně “zívala opuštěná klec.” Hřích si Thornton odpustil a branku trefil. Proměněno, potvrzeno, zaděláno na bezbodový večer. Stav 2:4 se už do konce nezměnil a tak si odvážejí Žraloci 2 body za výhru v základní hrací době.

Konečný stav: 2:4

střely: 37-32

Góly: 49. Cammalleri (Jágr, Greene), 53. Henrique (Ryder, Merrill) – 18. Pavelski (Couture, Burns), 38. Couture (Marleau, Pavelski), 42. Marleau (Couture, Braun), 59. Thornton (Pavelski)

Sestavy:

SJS

Útočníci: Pavelski – Thornton – Hertl, Marleau – Couture – Nieto, Wingels – Tierney – McGinn, Burish – Desjardins – Hayes

Obránci: Vlasic, Braun, Mueller, Burns, Hannan, Irwin

Brankáři: Niemi (Stalock)

NJD

Útočníci: Cammalleri – Zajac – Jágr, Zubrus – Eliáš – Brunner, Clowe – Henrique – Ryder, Ruutu – S. Gionta – J. Tootoo

Obránci: Greene, Severson, Salvador, Židlický, Gelinas, Merill

Brankáři: Schneider  (Clemmensen)

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …